Hoppa till sidans innehåll

Startlista IVDM 2017


Här kommer den andra versionen av startlistan, uppdaterad den 4 januari kl 11.24. Ev fel mailas till This is a mailto link

  M35 60 M  
     
  Joel Djerf -78 Turebergs FK
  Peder Berge -78 Spårvägens FK
  Kalle dos Santos -79 Huddinge AIS
     
  M35 400 M  
     
  André Malm -78 Runday IF
  Joel Djerf -78 Turebergs FK
  David Ingnäs -78 IFK Lidingö
     
  M35 800 M  
     
  André Malm -78 Runday IF
     
  M35 1500 M  
     
  André Lembke -78 Nyköpings BIS
     
  M35 3000 M  
     
  Staffan Sundvall -81 IF Linnéa
  Adam Wahlfeldt -79 Fredrikshofs IF
  Martin Andersson -78 Fredrikshofs IF
     
  M35 LÄNGD  
     
  David Ingnäs -78 IFK Lidingö
     
  M35 KULA  
     
  Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 60 M  
     
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Magnus Lindblom -77 Turebergs FK
  Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
     
  M40 200 M  
     
  Stellan Back -75 Turebergs FK
  Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40 400 M  
     
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Magnus Lindblom -77 Turebergs FK
     
  M40 800 M  
     
  Daniel Arvidsson -77 Värmdö IF
  Joakim Sigvald -77 Fredrikshofs IF
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Magnus Lindblom -77 Turebergs FK
  Deri Thomas -75 Club Running Stockholm
     
  M40 1500 M  
     
  Joakim Sigvald -77 Fredrikshofs IF
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Anders Nyström - Runday IF
     
  M40 3000 M  
     
  Joakim Sigvald -77 Fredrikshofs IF
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Anders Nyström - Runday IF
  Deri Thomas -75 Club Running Stockholm
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
     
  M40 60 M HÄCK  
     
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40 HÖJD  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 STAV  
     
  Stellan Back -75 Turebergs FK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40 LÄNGD  
     
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Stellan Back -75 Turebergs FK
  Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
     
  M40 TRESTEG  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 KULA  
     
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
  Stellan Back -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M40 VIKT  
     
  Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
  Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
  Stellan Back -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M45 60 M  
     
  Jonas Lilja -71 Hanvikens SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Constantin Ilic -70 Spårvägens FK
  Erik Åhlin -71 Turebergs FK
  Peter Johansson -69 Hanvikens SK
  Laban Sörén -71 IFK Lidingö
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M45 200 M  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Constantin Ilic -70 Spårvägens FK
  Niclas Lindholm -72 Mälarö SOK
  Peter Johansson -69 Hanvikens SK
  Laban Sörén -71 IFK Lidingö
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M45 400 M  
     
  Jonas Lilja -71 Hanvikens SK
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Laban Sörén -71 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M45 800 M  
     
  Crister Andersson -68 Ösmo Nynäs FIK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Mikkel Mördrup -72 IFK Lidingö
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M45 1500 M  
     
  Marcus Grindange -72 Turebergs FK
  Jan Källman -72 Hässelby SK
     
  M45 3000 M  
     
  Stefan Norman -70 Springklubben
  Christer Hansson -69 Huddinge AIS
  Mikkel Mördrup -72 IFK Lidingö
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M45 60 M HÄCK  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spåvägens FK
     
  M45 HÖJD  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spåvägens FK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Crister Andersson -68 Ösmo Nynäs FIK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
     
  M45 STAV  
     
  Crister Andersson -68 Ösmo Nynäs FIK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
     
  M45 LÄNGD  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spåvägens FK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Erik Åhlin -71 Turebergs FK
  Peter Johansson -69 Hanvikens SK
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M45 TRESTEG  
     
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
     
  M45 KULA  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spåvägens FK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M45 VIKT  
     
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
     
  M50 60 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
     
  M50 200 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
     
  M50 400 M  
     
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
     
  M50 800 M  
     
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
     
  M50 1500 M  
     
  Henrik Rüffel -66 Nyköpings BIS
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
  Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
     
  M50 3000 M  
     
  Henrik Rüffel -66 Nyköpings BIS
  Patrik Pring -65 Tullinge Friidrott
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
  Pär Holmgren -64 Huddinge AIS
  Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
     
  M50 HÖJD  
     
  Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
     
  M50 KULA 6,0  
     
  Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
  Lars Gustafsson -64 Säters IF
  Lars Johansson -66 Stockholms FTF
  Magnus Bernholtz -65 Huddinge AIS
     
  M50 VIKT  
     
  Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
  Lars Gustafsson -64 Säters IF
  Lars Johansson -66 Stockholms FTF
     
  M55 60 M  
     
  Ingemar Ztorm -60 Turebergs FK
  Olof Engdahl -58 Danderyds SK
     
  M55 200 M  
     
  Olof Engdahl -58 Danderyds SK
  Mats Röhr -60 Ystads IF
  Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
  Lars Fyhr -62 Stockholms FTF
     
  M55 800 M  
     
  Roger Reinhold -61 IF Linnéa
     
  M55 1500 M  
     
  Roger Reinhold -61 IF Linnéa
     
  M55 HÖJD  
     
  Mats Nagle -60 Stockholms FTF
  Mikael Ohlsson - Huddinge AIS
  Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
  Lars Fyhr -62 Stockholms FTF
     
  M55 STAV  
     
  Robert Eliasson -59 IFK Märsta
  Lars Fyhr -62 Stockholms FTF
     
  M55 LÄNGD  
     
  Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
  Lars Fyhr -62 Stockholms FTF
     
  M55 TRESTEG  
     
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
     
  M55 KULA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Per Östlund -61 Hässelby SK
  Bo Wallsten -61 Fredrikshofs IF
  Lars Fyhr -62 Stockholms FTF
  Jan Åkerblom -62 IFK Lidingö
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
     
  M55 VIKT  
     
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Bo Wallsten -61 Fredrikshofs IF
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
     
  M60 60 M  
     
  Bo Wikmark -59 Danderyds SK
  Tapio Kinnunen -54 Tullinge Friidrott
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Johnny Lindsal -54 Runacademy IF
  Anders Olsson -56 Huddinge AIS
  Kjell Norgren -55 Westermalms IF
     
  M60 200 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Johnny Lindsal -54 Runacademy IF
     
  M60 400 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
     
  M60 800 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
     
  M60 3000 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
     
  M60 HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Stockholms FTF
     
  M60 LÄNGD  
     
  Anders Olsson -56 Huddinge AIS
     
  M60 KULA 5,0  
     
  Per-Olov Larsson -55 Enköpings AI
  Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
  Tapio Kinnunen -54 Tullinge Friidrott
  Ulf Olsson -57 Trosa Atletik IF
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
     
  M60 VIKT  
     
  Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
  Ulf Olsson -57 Trosa Atletik IF
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
     
  M65 60 M  
     
  Björn Bratt - Åkersberga SK
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
     
  M65 200 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
     
  M65 1500 M  
     
  Christer Wernersson -50 FK Snapphanarna 
     
  M65 3000 M  
     
  Christer Wernersson -50 FK Snapphanarna 
     
  M65 60 M HÄCK  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65 HÖJD  
     
  Bengt Myrberg -51 Danderyds SK
  Jan de Besche -50 Turebergs FK
     
  M65 STAV  
     
  Björn Bratt - Åkersberga SK
     
  M65 LÄNGD  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65 TRESTEG  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M70 60 M  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
     
  M70 1500 M  
     
  Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
     
  M70 3000 M  
     
  Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
  Sverker Unners -43 Friskis & Svettis
     
  M70 60 M HÄCK  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba
     
  M70 HÖJD  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
     
  M70 STAV  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
     
  M70 LÄNGD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
     
  M70 TRESTEG  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
     
  M70 KULA 4,0  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
  Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M70 VIKT  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M75 60 M  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75 200 M  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75 400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75 60 M HÄCK  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
     
  M75 HÖJD  
     
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M75 STAV  
     
  Hans Lagerqvist -40 Duvbo IK
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M75 LÄNGD  
     
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75 KULA 4,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
  Douglas Olsson -40 Huddinge AIS
     
  M75 VIKT  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
  Douglas Olsson -40 Huddinge AIS
     
  M80 60 M  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba
     
  M80 200 M  
     
  Hans Bruno -36 IFK Tumba
     
  M80 HÖJD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
     
  M80 STAV  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M80 LÄNGD  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
     
  M80 TRESTEG  
     
     
  M80 KULA 3,0  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M80 VIKT  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M90 KULA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  M90 VIKT  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  K35 60 M  
     
  Anna Werner -79 Danderyds SK
  Karolina Rennemark -79 Hanvikens SK
  Eleonore Gåvosten -79 IF Linnéa
     
  K35 200 M  
     
  Eleonore Gåvosten -79 IF Linnéa
  Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
     
  K35 400 M  
     
  Eleonore Gåvosten -79 IF Linnéa
     
  K35 800 M  
     
  Eleonore Gåvosten -79 IF Linnéa
  Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
     
  K35 1500 M  
     
  Eleonore Gåvosten -79 IF Linnéa
     
  K35 LÄNGD  
     
  Karolina Rennemark -79 Hanvikens SK
     
  K35 KULA 4,0  
     
  Anna Werner -79 Danderyds SK
  Karolina Rennemark -79 Hanvikens SK
     
  K35 VIKT  
     
  Anna Werner -79 Danderyds SK
     
  K40 60 M  
     
  Hanna Tegnér -74 Bromma IF
  Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
  Jenny Zetterghren -75 Danderyds SK
  Martina Gidlöf -74 IFK Ldingö
  Petra Thilers -76 Turebergs FK
     
  K40 200 M  
     
  Jenny Zetterghren -75 Danderyds SK
  Petra Thilers -76 Turebergs FK
     
  K40 800 M  
     
  Martina Gidlöf -74 IFK Ldingö
     
  K40 3000 M  
     
  Petra Thilers -76 Turebergs FK
  Charlotte Holmquist -75 IFK Lidingö
     
  K40 LÄNGD  
     
  Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
     
  K40 KULA 4,0  
     
  Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
  Louise Lilius -74 Huddinge AIS
     
  K40 VIKT  
     
  Louise Lilius -74 Huddinge AIS
     
  K45 60 M  
     
  Annelie Virenius Beregsjö -69 Vallentuna FK
  Anna Sunneborn -70 Spåvägens FK
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
  Lena Axelson -72 Bromma IF
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 200 M  
     
  Anna Sunneborn -70 Spåvägens FK
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
  Lena Axelson -72 Bromma IF
     
  K45 400 M  
     
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 800 M  
     
  Mia Arnhult -69 IFK Lidingö
     
  K45 60 M HÄCK  
     
  Annelie Virenius Beregsjö -69 Vallentuna FK
  Åsa Thorén -72 Spårvägens FK
     
  K45 HÖJD  
     
  Annelie Virenius Beregsjö -69 Vallentuna FK
     
  K45 LÄNGD  
     
  Annelie Virenius Beregsjö -69 Vallentuna FK
  Anna Sunneborn -70 Spåvägens FK
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 KULA 4,0  
     
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
     
  K50 60 M  
     
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
  Tina Trensmar -66 Spårvägens FK
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K50 200 M  
     
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
  Tina Trensmar -66 Spårvägens FK
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K50 400 M  
     
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
     
  K50 HÖJD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K50 LÄNGD  
     
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K50 TRESTEG  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K50 KULA 3,0  
     
  Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
  Marika Rydell -67 IFK Tumba
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K50 VIKT  
     
  Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
  Marika Rydell -67 IFK Tumba
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K55 200 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K55 400 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K55 800 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K55 HÖJD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 LÄNGD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 TRESTEG  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 KULA 3,0  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
  Marie Carlström -60 IFK Tumba
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K55 VIKT  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K60 60 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
     
  K60 200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
     
  K60 400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
     
  K60 800 M  
     
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
     
  K60 1500 M  
     
  Lilly Wizén -55 Roma IF
     
  K60 60 M HÄCK  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K60 HÖJD  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K60 LÄNGD  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K60 KULA 3,0  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K70 60 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Hässelby SK
     
  K70 200 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Hässelby SK
     
  K70 LÄNGD  
     
  Elisaneth Augustyniak -46 Munsö IF
     
  K70 KULA 3,0  
     
  Elisaneth Augustyniak -46 Munsö IF
  Marie-Louise Wahlberg -45 Hässelby SK
     
  K75 60 M  
     
  Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
     
  K75 200 M  
     
  Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
     
  K75 400 M  
     
  Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
     
  K75 800 M  
     
  Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
     
  K75 KULA 2,0  
     
  Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
     
  K75 VIKT  
     
  Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
     

 

 

 

Uppdaterad: 13 JAN 2018 11:27 Skribent: Roger Karlsson
Epost: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

 

ICA Kvantum Tumba

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14701 Tumba

Kontakt:
Tel: 0722712411
E-post: This is a mailto link

Se all info