Hoppa till sidans innehåll

Startlista

2018-IVDM Sthlm Startlista


Startlista version 2 den 10 januari kl 22.30.

Ev fel mailas till This is a mailto link

  M35 60 M  
     
  Marcus Dahlman -81 Danderyds SK
  Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
  Rikard Sundelin -81 Spårvägens FK
  Noël Edling -80 Hellas FK
  Mikael Brodersen -90 Turebergs FK
     
  M35 200 M  
     
  Marcus Dahlman -81 Danderyds SK
  Noël Edling -80 Hellas FK
     
  M35 1500 M  
     
  Anders Åhlén -83 Umara Sportrs Club
  Sven Petersson -83 Huddinge AIS
  Anders Hållberg -82 IFK Lidingö
     
  M35 3000 M  
     
  Sven Petersson -83 Huddinge AIS
  Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS
  Anders Hållberg -82 IFK Lidingö
     
  M35 60 M HÄCK  
     
  Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS
     
  M35 HÖJD  
     
  Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS
     
  M35 LÄNGD  
     
  Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
  Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS
  Mikael Brodersen -90 Turebergs FK
     
  M35 TRESTEG  
     
  Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
     
  M35 KULA  
     
  Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
  Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS
     
  M40 60 M  
     
  Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
  Per Sandell -76 Turebergs FK
     
  M40 200 M  
     
  Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 400 M  
     
  André Malm -78 Runday IF
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
  Per Sandell -76 Turebergs FK
  Tobias Rauch -74 IFK Märsta
     
  M40 800 M  
     
  Anders Nyström -76 Team CRS
  David Åhman -77 IF Linnéa
  André Malm -78 Runday IF
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
  Erik Johansson -75 IFK Lidingö
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret
     
  M40 1500 M  
     
  Anders Nyström -76 Team CRS
  Christian Lindström -74 Hammarby IF
  Martin Jansson -78 Stockholm Snipers
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
     
  M40 3000 M  
     
  Anders Nyström -76 Team CRS
  Christian Lindström -74 Hammarby IF
  Martin Jansson -78 Stockholm Snipers
  Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
  Jonas Petersson .73 Stockholms FTF
  Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
     
  M40 HÖJD  
     
  Stellan Back -75 Turebergs FK
     
  M40 STAV  
     
  Stellan Back -75 Turebergs FK
     
  M40 LÄNGD  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 TRESTEG  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 KULA  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 VIKT  
     
  Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
     
  M45 60 M  
     
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Niclas Lindholm -72 Mälarö SOK
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Anders Bäckman -71 Danderyds SK
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 200 M  
     
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Peter Wallin -71 IFK Märsta
     
  M45 400 M  
     
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M45 1500 M  
     
  Staffan Dahlgren -71 Stockholm LDK
  Marcus Grindange -72 Turebergs FK
     
  M45 3000 M  
     
  Christer Hansson -69 Huddinge AIS
  Stefan Norman -70 LK Spring
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Björn Axelsson -73 Turebergs FK
     
  M45 60 M HÄCK  
     
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M45 HÖJD  
     
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 STAV  
     
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M45 LÄNGD  
     
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Anders Bäckman -71 Danderyds SK
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 KULA  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
  Urban Evjen -73 Danderyds SK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 VIKT  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M50 60 M  
     
  Anssi Lehtevä -66 Huddinge AIS
  Christian Josefsson -68 Danderyds SK
     
  M50 200 M  
     
  Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
  Anssi Lehtevä -66 Huddinge AIS
  Christian Josefsson -68 Danderyds SK
     
  M50 400 M  
     
  Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
  Morten Linnes -67 IFK Märsta
     
  M50 800 M  
     
  Matt Kinane -68 Hässelby SK
  Morten Linnes -67 IFK Märsta
     
  M50 1500 M  
     
  Matt Kinane -68 Hässelby SK
  Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
  Lars Holmgren -65 Hammarby IF
  Jerry Nilsson -68 Fredrikshofs IF
     
  M50 3000 M  
     
  Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
  Lars Holmgren -65 Hammarby IF
  Patrik Pring -65 Tullinge Friidrott
  Jerry Nilsson -68 Fredrikshofs IF
     
  M50 60 M HÄCK  
     
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 HÖJD  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 STAV  
     
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 LÄNGD  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Christian Josefsson -68 Danderyds SK
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 KULA 6,0  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Christian Josefsson -68 Danderyds SK
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M55 60 M  
     
  Mats Röhr -60 Ystads IF
     
  M55 200 M  
     
  Mats Röhr -60 Ystads IF
  Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
     
  M55 HÖJD  
     
  Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
  Mats Nagle -60 IFK Märsta
     
  M55 LÄNGD  
     
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
     
  M55 TRESTEG  
     
  Mats Nagle -60 IFK Märsta
     
  M55 KULA 6,0  
     
  Janne Blomqvist  IFK Lidingö
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Bengt Petersson -61 Huddinge AIS
     
  M55 VIKT  
     
  Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
     
  M60 60 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Olof Engdahl -58 Danderyds SK
     
  M60 200 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Olof Engdahl -58 Danderyds SK
     
  M60 400 M  
     
  Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
     
  M60 800 M  
     
  Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
     
  M60 HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Stockholms FTF
     
  M60 LÄNGD  
     
  Anders Olsson -56 Spårvägens FK
     
  M65 200 M  
     
  Evert Tegle -49 IFK Lidingö
     
  M65 400 M  
     
  Christer Wernersson -50 FK Snapphanarna 
  Roland Jansson -52 Uppsala LK
     
  M65 800 M  
     
  Nils Nestor -52 Turebergs FK
  Roland Jansson -52 Uppsala LK
     
  M65 1500 M  
     
  Nils Nestor -52 Turebergs FK
  Christer Wernersson -50 FK Snapphanarna 
     
  M65 STAV  
     
  Björn Bratt -51 Åkersberga SK
     
  M65 KULA 5,0  
     
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
  Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
     
  M65 VIKT  
     
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
     
  M70 60 M  
     
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 200 M  
     
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 400 M  
     
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
     
  M70 60 M HÄCK  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 HÖJD  
     
  Leif Gellfalk -47 Spårvägens FK
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 STAV  
     
  Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 LÄNGD  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 TRESTEG  
     
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 KULA 4,0  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
  John Östlund -45 Hässelby SK
     
  M70 VIKT  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  John Östlund -45 Hässelby SK
     
  M75 60 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M75 200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M75 400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75 60 M HÄCK  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
     
  M75 HÖJD  
     
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M75 STAV  
     
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Hans Lagerqvist -40 Duvbo IK
     
  M75 LÄNGD  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M75 KULA 4,0  
     
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75 VIKT  
     
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M80 60 M  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba
     
  M80 STAV  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M80 LÄNGD  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
     
  M80 KULA 3,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M80 VIKT  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M85 KULA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  M85 VIKT  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  K35 60 M  
     
  Charlotte Törnqvist -79 Spårvägens FK
     
  K35 200 M  
     
  Eleonore Gåvsten -79 Spårvägens FK
     
  K35 400 M  
     
  Eleonore Gåvsten -79 Spårvägens FK
  Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
     
  K35 1500 M  
     
  Dace Landström -83 Vallentuna FK
     
  K35 3000 M  
     
  Tora Philp -81 IF Linnéa
  Dace Landström -83 Vallentuna FK
     
  K35 VIKT  
     
  Anna Werner -79 Danderyds SK
     
  K40 60 M  
     
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Petra Thilers -76 Turebergs FK
  Jenny Zettergren -75 Danderyds SK
  Hanna Tegnér -74 Bromma IF
     
  K40 200 M  
     
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Anna Arnerdal -75 Ösmo Nynäs FIK
  Petra Thilers -76 Turebergs FK
  Jenny Zettergren -75 Danderyds SK
  Hanna Tegnér -74 Bromma IF
     
  K40 3000 M  
     
  Ann Tufvander -78 Axa Sports Club
     
  K40 60 M HÄCK  
     
  Anna Arnerdal -75 Ösmo Nynäs FIK
     
  K45 60 M  
     
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
  Annelie Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Helen Hermundstad -73 IF Linnéa
  Lena Axelson -72 Bromma IF
     
  K45 200 M  
     
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
  Helen Hermundstad -73 IF Linnéa
  Lena Axelson -72 Bromma IF
     
  K45 400 M  
     
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 60 M HÄCK  
     
  Annelie Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS
     
  K45 STAV  
     
  Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS
     
  K45 LÄNGD  
     
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 KULA 4,0  
     
  Maria Classon -70 Huddinge AIS
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
  Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
  Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
     
  K45 VIKT  
     
  Maria Classon -70 Huddinge AIS
  Susanne Lindefalk -69 Hammarby IF
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
  Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
  Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
     
  K50 60 M  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Charlotta Kimby -65 Spårvägens FK
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
     
  K50 200 M  
     
  Marjo Jokela -67 Spårvägens FK
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Tina Trensmar -66 Spårvägens FK
  Charlotta Kimby -65 Spårvägens FK
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
     
  K50 400 M  
     
  Marjo Jokela -67 Spårvägens FK
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
     
  K50 60 M HÄCK  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
     
  K50 HÖJD  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
     
  K50 STAV  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
     
  K50 LÄNGD  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
     
  K50 TRESTEG  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
     
  K50 KULA 3,0  
     
  Britt Ellebom -66 IF Linnéa
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Marika Rydell -67 IFK Tumba
  Maria Sundqvist -66 Spårvägens FK
     
  K50 VIKT  
     
  Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Marika Rydell -67 IFK Tumba
  Maria Sundqvist -66 Spårvägens FK
     
  K55 HÖJD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 LÄNGD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 TRESTEG  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 KULA 3,0  
     
  Görel Manners -63 Spårvägens FK
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 VIKT  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K60 60 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
     
  K60 200 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
     
  K60 400 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
     
  K60 800 M  
     
  Lilly Wizén -55 Roma IF
     
  K60 KULA 3,0  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K65 60 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 800 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 1500 M  
     
  Maria Björkman - Hammarby IF
     
  K65 60 M HÄCK  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 HÖJD  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 LÄNGD  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 TRESTEG  
     
     
  K65 KULA 3,0  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K70 60 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K70 200 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K70 LÄNGD  
     
  Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
     
  K70 KULA 3,0  
     
  Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K75 HÖJD  
     
  Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
     
  K75 KULA 2,0  
     
  Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
Uppdaterad: 13 JAN 2018 11:27 Skribent: Roger Karlsson
Epost: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

 

ICA Kvantum Tumba

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14701 Tumba

Kontakt:
Tel: 0722712411
E-post: This is a mailto link

Se all info