Hoppa till sidans innehåll

2019-IVDM Sthlm Startlista


Startlista uppdaterad 2019-01-09 kl 17.15

 

M35 60 M  
   
Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
   
M35 800 M  
   
Sven Petersson -83 Huddinge AIS
   
M35 1500 M  
   
Sven Petersson -83 Huddinge AIS
   
M35 3000 M  
   
Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS
   
M35 LÄNGD  
   
Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
   
M35 TRESTEG  
   
Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
   
M40 60 M  
   
Daniel Norberg -78 Spårvägens FK
Per Sandell -76 Turebergs FK
   
M40 200 M  
   
David Ingnäs -78 IFK Lidingö
Johan Gustafsson -76 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 400 M  
   
Daniel Norberg -78 Spårvägens FK
Per Sandell -76 Turebergs FK
   
M40 800 M  
   
Mats Liljegren -76 Team Skavsåret
David Åhman -77 IF Linnéa
   
M40 3000 M  
   
Mats Liljegren -76 Team Skavsåret
Eskils Persson -77 Hammarby IF
David Åhman -77 IF Linnéa
   
M40 HÖJD  
   
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 LÄNGD  
   
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 TRESTEG  
   
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 KULA  
   
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 VIKT  
   
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 60 M  
   
Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
Henrik Tegnér -70 Spårvägens FK
Jens Falk -72 IFK Lidingö
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
Johan Wibäck -71 Roma IF
Carl Björkegren -73 IFK Lidingö
Marcus Lehto -73 Upsala IF
Magnus Nilsson -72 Spårvägens FK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
   
M45 200 M  
   
Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
Henrik Tegnér -70 Spårvägens FK
Jens Falk -72 IFK Lidingö
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
Johan Wibäck -71 Roma IF
Marcus Lehto -73 Upsala IF
Magnus Nilsson -72 Spårvägens FK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
   
M45 400 M  
   
Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
Henrik Tegnér -70 Spårvägens FK
Jens Falk -72 IFK Lidingö
Tobias Rauch -74 IFK Märsta
Marcus Lehto -73 Upsala IF
   
M45 800 M  
   
Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
Tobias Rauch -74 IFK Märsta
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
   
M45 1500 M  
   
Christian Lindström -74 Hammarby IF
   
M45 3000 M  
   
Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
Christian Lindström -74 Hammarby IF
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Fredrik Nybäck -70 Spårvägens FK
Björn Axelsson -73 Turebergs FK
Jonas Petersson .73 Stockholms FTF
   
M45 60 M HÄCK  
   
Hjalmar Didrikson -74 Spårvägens FK
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
Brian Predstrup -74 Huddinge AIS
   
M45 HÖJD  
   
Tobias Wallin -72 Hässelby SK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
   
M45 STAV  
   
Tobias Wallin -72 Hässelby SK
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
David Gustafsson -73 Spårvägens FK
   
M45 LÄNGD  
   
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Anders Bäckman -71 Danderyds SK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
   
M45 TRESTEG  
   
Brian Predstrup -74 Huddinge AIS
   
M45 KULA  
   
Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Anders Bäckman -71 Danderyds SK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
   
M45 VIKT  
   
Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
David Gustafsson -73 Spårvägens FK
   
M50 60 M  
   
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Jan Berneryd -66 Danderyds SK
   
M50 200 M  
   
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Lars Wåhlander -66 IF Triangeln
Patrick Neuendorff -66 IFK Märsta
   
M50 400 M  
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Jan Berneryd -66 Danderyds SK
   
M50 800 M  
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Matt Kinane -68 Hässelby SK
Morten Linnes -67 IFK Märsta
   
M50 1500 M  
   
Lars Holmgren -65 Hammarby IF
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Matt Kinane -68 Hässelby SK
Jerry Nilsson -68 Fredrikshofs IF
   
M50 3000 M  
   
Lars Holmgren -65 Hammarby IF
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Christer Hansson -69 Huddinge AIS
Jerry Nilsson -68 Fredrikshofs IF
   
M50 60 M HÄCK  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M50 HÖJD  
   
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M50 STAV  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M50 LÄNGD  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M50 KULA 6,0  
   
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M50 VIKT  
   
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
   
M55 60 M  
   
Thomas Larm -64 Stockholms FTF
Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
Peter Wergens -64 Spårvägens FK
   
M55 200 M  
   
Mats Röhr -60 Ystads IF
Peter Jonsson -64 Upsala IF
Thomas Larm -64 Stockholms FTF
Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
Anders Toll -61 Uppsala LK
Peter Wergens -64 Spårvägens FK
   
M55 400 M  
   
Jörgen Sporre -63 Runacademy IF
Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
Peter Wergens -64 Spårvägens FK
   
M55 800 M  
   
Jörgen Sporre -63 Runacademy IF
Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
Anders Toll -61 Uppsala LK
   
M55 1500 M  
   
Patrik Karlsson -62 Turebergs FK
Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
Johan Ansén -64 Visby IF Gute
   
M55 3000 M  
   
Patrik Karlsson -62 Turebergs FK
Jörgen Sporre -63 Runacademy IF
   
M55 60 M HÄCK  
   
Anders Toll -61 Uppsala LK
   
M55 HÖJD  
   
Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
Mats Nagle -60 IFK Märsta
   
M55 STAV  
   
Jan Dahl -63 Upsala IF
   
M55 LÄNGD  
   
Jörgen Sporre -63 Runacademy IF
Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
   
M55 KULA 6,0  
   
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Jan Åkerblom -62 IFK Lidingö
Bengt Petersson -61 Spårvägens FK
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
   
M55 VIKT  
   
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
   
M60 60 M  
   
Kjell Norgren -55 Westermalms IF
Hans Krylander -59 Spårvägens FK
   
M60 200 M  
   
Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
Hans Krylander -59 Spårvägens FK
   
M60 400 M  
   
Bobbie Baars -58 Turebergs FK
Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
   
M60 800 M  
   
Bobbie Baars -58 Turebergs FK
Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
   
M60 HÖJD  
   
Anders Ekwall -56 Stockholms FTF
Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
   
M60 KULA 5,0  
   
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M60 VIKT  
   
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M65 60 M  
   
Olli Aulio -52 IFK Lidingö
Christer Christophersson -51 Spårvägens FK
   
M65 200 M  
   
Johan Nordenson -54 IFK Lidingö
Olli Aulio -52 IFK Lidingö
Christer Christophersson -51 Spårvägens FK
   
M65 800 M  
   
Nils Nestor -52 Turebergs FK
   
M65 1500 M  
   
Nils Nestor -52 Turebergs FK
Christer Vernersson -50 FK Snapphanarna
   
M65 60 M HÄCK  
   
Olli Aulio -52 IFK Lidingö
   
M65 HÖJD  
   
Olli Aulio -52 IFK Lidingö
Jan de Besche -50 Turebergs FK
   
M65 STAV  
   
Björn Bratt -51 Åkersberga SK
   
M65 LÄNGD  
   
Olli Aulio -52 IFK Lidingö
   
M65 KULA 5,0  
   
Åke Ruus -53 Spårvägens FK
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
Olli Aulio -52 IFK Lidingö
Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
   
M65 VIKT  
   
Åke Ruus -53 Spårvägens FK
   
M70 60 M  
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 200 M  
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
   
M70 400 M  
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
   
M70 800 M  
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
   
M70 60 M HÄCK  
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 HÖJD  
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 STAV  
   
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
John Östlund -45 Hässelby SK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 LÄNGD  
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 KULA 4,0  
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
John Östlund -45 Hässelby SK
Jöran Westberg -47 IFK Märsta
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 VIKT  
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Jöran Westberg -47 IFK Märsta
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Ambjörn Martinsson -45 Stensjöns IF
   
M75 60 M  
   
Bengt O Hallberg - IFK Lidingö
   
M75 400 M  
   
Lars-Göran Carlsson -43 Hovslätts IK
Jan Förberg -42 Hammarby IF
   
M75 1500 M  
   
Jan Förberg -42 Hammarby IF
   
M75 60 M HÄCK  
   
Jan Söderström -42 Bromma IF
Björn Oback -44 IFK Tumba
   
M75 HÖJD  
   
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
   
M75 STAV  
   
Hans Lagerqvist -40 Duvbo IK
   
M75 LÄNGD  
   
Bengt O Hallberg - IFK Lidingö
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
   
M75 TRESTEG  
   
Bengt O Hallberg - IFK Lidingö
   
M75 KULA 4,0  
   
Bengt O Hallberg - IFK Lidingö
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 VIKT  
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M80 60 M  
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M80 200 M  
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M80 400 M  
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M80 LÄNGD  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M80 KULA 3,0  
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 VIKT  
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M85 KULA 3,0  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
M85 VIKT  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
K40 60 M  
   
Eleonore Gåvsten -79 Spårvägens FK
   
K40 200 M  
   
Eleonore Gåvsten -79 Spårvägens FK
   
K40 400 M  
   
Eleonore Gåvsten -79 Spårvägens FK
   
K40 KULA 4,0  
   
Anna Werner -79 Turebergs FK
   
K40 VIKT  
   
Anna Werner -79 Turebergs FK
   
K45 60 M  
   
Annika Nyman -74 IFK Lidingö
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
   
K45 200 M  
   
Lena Axelson -72 Spårvägens FK
Helen Hermundstad -73 Spårvägens FK
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS
   
K45 400 M  
   
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
   
K45 3000 M  
   
Katie Bierhance -73 Huddinge AIS
   
K45 STAV  
   
Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS
   
K45 LÄNGD  
   
Annika Nyman -74 IFK Lidingö
   
K45 KULA 4,0  
   
Maria Classon -70 Huddinge AIS
Annika Nyman -74 IFK Lidingö
   
K45 VIKT  
   
Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
Maria Classon -70 Huddinge AIS
   
K50 60 M  
   
Annelie Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K50 200 M  
   
Anita Christenson -66 Turebergs FK
Annelie Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K50 400 M  
   
Anita Christenson -66 Turebergs FK
   
K50 3000 M  
   
Mia Edvardsson -66 Hässelby SK
   
K50 60 M HÄCK  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 HÖJD  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 STAV  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 LÄNGD  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 TRESTEG  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 KULA 3,0  
   
Maria Sundqvist -66 Spårvägens FK
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Britt Ellebom -66 IF Linnéa
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
   
K50 VIKT  
   
Maria Sundqvist -66 Spårvägens FK
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
   
K55 STAV  
   
Carin Thornander -63 Upsala IF
   
K55 LÄNGD  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 TRESTEG  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 KULA 3,0  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
Kristina Trollsås -61 Danderyds SK
Carin Thornander -63 Upsala IF
   
K55 VIKT  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
Carin Thornander -63 Upsala IF
   
K60 60 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
Kerstin Grape -58 IFK Lidingö
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 200 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
Kerstin Grape -58 IFK Lidingö
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 400 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 800 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 60 M HÄCK  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K60 HÖJD  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K60 LÄNGD  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K60 TRESTEG  
   
   
K60 KULA 3,0  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K65 200 M  
   
Maria Björkman -52 Hammarby IF
   
K65 1500 M  
   
Maria Björkman -52 Hammarby IF
   
K70 LÄNGD  
   
Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
   
K70 KULA 3,0  
   
Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
   
K75 60 M  
   
Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 200 M  
   
Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 400 M  
   
Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 HÖJD  
   
Barbro Gadle -42 Upsala IF
   
K75 LÄNGD  
   
Barbro Gadle -42 Upsala IF
Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 KULA 2,0  
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 VIKT  
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K85 KULA 2,0  
   
Art Kosol -32 Spårvägens FK
   
K85 VIKT  
   
Art Kosol -32 Spårvägens FK
Uppdaterad: 28 DEC 2018 20:49 Skribent: Roger Karlsson
Epost: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

 

ICA Kvantum Tumba

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14701 Tumba

Kontakt:
Tel: 0722712411
E-post: This is a mailto link

Se all info