Hoppa till sidans innehåll

Startlista IVDM 2012 Storängshallen

22 JAN 2012 19:39
Här kommer en uppdaterad version av startlistan, denna kommer att vara den sista uppdateringen innan tävlingen om inga större saker sker på vägen dit. Ev fel mailas till This is a mailto link
  • Uppdaterad: 25 JAN 2012 21:24

Inga mer anmälningar tas emot i grenarna 3000m, kula och vikt.
I övriga grenar mycket få chanser till att efteranmäla sig.
   
Startlistan uppdaterad kl 21.15 den 25 januari
   
M35  60 M  
   
Urban Evjen -73 FGF Gotland
Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M35  200 M  
   
Tobias Rauch -74 Bromma IF
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
Erik Zetterlund -74 IF Friskis
   
M35  400 M  
   
Tobias Rauch -74 Bromma IF
Erik Zetterlund -74 IF Friskis
Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
   
M35  800 M  
   
Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF
Erik Zetterlund -74 IF Friskis
Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
   
M35  3000 M  
   
Daniel Alard -76 Vilsta IK
Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF
Jonas Petersson -73 Stockholm FTF
Daniel Fröberg -74 Fredrikshofs IF
Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
Fabice Odille -76 Huddinge AIS
   
M35  60 M HÄCK  
   
Urban Evjen -73 FGF Gotland
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
   
M35  HÖJD  
   
Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
   
M35  LÄNGD  
   
Urban Evjen -73 FGF Gotland
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M35  KULA  
   
Urban Evjen -73 FGF Gotland
Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M35  VIKT  
   
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M40  60 M  
   
Peter Nilsson -70 Stockholm FTF
Stefan Fredin -69 IF Friskis
Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
   
M40  200 M  
   
Peter Nilsson -70 Stockholm FTF
Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
   
M40  400 M  
   
Martin Larsson -71 Huddinge AIS
Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
   
M40  800 M  
   
Martin Larsson -71 Huddinge AIS
   
M40  3000 M  
   
Memo Abbeholm -71 Flemingsbergs SK
Robert Holmgren -72 Huddinge AIS
Christer Hanssson -69 Huddinge AIS
   
M40  60 M HÄCK  
   
Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
   
M40  HÖJD  
   
Roland Sundqvist -71 Örbyhus
Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
   
M40  LÄNGD  
   
Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
   
M40  KULA  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
Roland Sundqvist -71 Örbyhus
Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
   
M40  VIKT  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
   
M45  60 M  
   
Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
Thomas Larm -64 Stockholm FTF
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Peter Hellgren -64 Bålsta IK
Bengt Rilegård -67 Stockholm FTF
Johan Bergman -66 Sundbybergs IK
Jonas Gille -63 FK Studenterna
   
M45  200 M  
   
Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
Thomas Larm -64 Stockholm FTF
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Peter Hellgren -64 Bålsta IK
Bengt Rilegård -67 Stockholm FTF
   
M45  400 M  
   
Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
Bengt Rilegård -67 Stockholm FTF
   
M45  800 M  
   
Morten Linnes -67 IFK Märsta
Christer Engström -63 Boo IF
   
M45  3000 M  
   
Per Jonasson -66 Mälarhöjden IK
Mikael Videfors -66 Fredrikshofs IF
   
M45  LÄNGD  
   
Bengt Rilegård -67 Stockholm FTF
   
M45  KULA  
   
Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF
Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
   
M45  VIKT  
   
Mikael Leindahl -65 GoiF Tjalve
   
M50  60 M  
   
Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
Hans Krylander -59 Bromma IF
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
   
M50  200 M  
   
Mats Röhr -60 Ystad IF
Hans Krylander -59 Bromma IF
   
M50  400 M  
   
Håkan Lilja -59 Danderyds SK
Hans Krylander -59 Bromma IF
   
M50  800 M  
   
Håkan Lilja -59 Danderyds SK
   
M50  3000 M  
   
Stefano Testi -61 Boo IF
Per-Olov Åberg -61 Vilsta IK
Jonas Hellström -50 Danderyds SK
   
M50  HÖJD  
   
Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
Hans Krylander -59 Bromma IF
Mats Nagle -60 Huddinge AIS
   
M50  STAV  
   
Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
   
M50  LÄNGD  
   
Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
   
M50  KULA 6,0  
   
Kees Kok -62 IFK Märsta
Per Östlund -61 Hässelby SK
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
Torbjörn Persson -59 Tyresö FK
   
M50  VIKT  
   
Kees Kok -62 IFK Märsta
Per Östlund -61 Hässelby SK
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
Torbjörn Persson -59 Tyresö FK
   
M55  60 M  
   
Sture Åhs -56 FGF Gotland
Anders Olsson -56 Huddinge AIS
   
M55  200 M  
   
Sture Åhs -56 FGF Gotland
Anders Olsson -56 Huddinge AIS
   
M55  400 M  
   
Sture Åhs -56 FGF Gotland
   
M55  LÄNGD  
   
Anders Olsson -56 Huddinge AIS
   
M55  TRESTEG  
   
   
M55  KULA 6,0  
   
Alf Nede -53 IFK Linköping
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
Åke Lundberg -53 IFK Märsta
   
M55  VIKT  
   
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
Åke Lundberg -53 IFK Märsta
   
M60  60 M  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
Flemming Lindström -50 Rånäs 4H
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M60  200 M  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
Flemming Lindström -50 Rånäs 4H
Evert Tegle -49 Fredrikshofs IF
Hans Södergren -51 Oskarshamn
   
M60  400 M  
   
Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
   
M60  800 M  
   
Hans Södergren -51 Oskarshamn
   
M60  3000 M  
   
Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
   
M60  60 M HÄCK  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M60  HÖJD  
   
Jan de Besche -50 Turebergs FK
Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M60  LÄNGD  
   
Sture Holmberg -51 Huddinge AIS
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M60  TRESTEG  
   
Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M60  KULA 5,0  
   
Kjell Andersson -50 Hammarby IF
Kjell Larnesjö -49 Nyköpings BIS
Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
   
M60  VIKT  
   
Kjell Andersson -50 Hammarby IF
Kjell Larnesjö -49 Nyköpings BIS
Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Heimo Ojala -49 Huddinge AIS
   
M65  60 M  
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
   
M65  200 M  
   
Nils Olsson -44 Huddinge AIS
   
M65  400 M  
   
Nils Olsson -44 Huddinge AIS
   
M65  800 M  
   
Lars-Eric Bränfeldt -47 Täby IS
Nils Olsson -44 Huddinge AIS
   
M65  3000 M  
   
Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
   
M65  60 M HÄCK  
   
Björn Oback -44 IFK Tumba FK
   
M65  HÖJD  
   
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
   
M65  LÄNGD  
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
   
M65  TRESTEG  
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
   
M65  KULA 5,0  
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
Georg Boström -47 Åsbro GoiF
   
M65  VIKT  
   
Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
Georg Boström -47 Åsbro GoiF
   
M70  60 M  
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Jan Söderström -42 Bromma IF
Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
   
M70  200 M  
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
   
M70  400 M  
   
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
   
M70  60 M HÄCK  
   
Jan Söderström -42 Bromma IF
   
M70  HÖJD  
   
Lars Kronlund -42 Munsö IF
   
M70  KULA 4,0  
   
Lars Kronlund -42 Munsö IF
Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
   
M70  VIKT  
   
Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
   
M75  60 M  
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
Stig Bjernerup -35 IFK Tumba FK
   
M75  200 M  
   
M75  HÖJD  
   
Juha Hankkila -37 Rånäs 4H
Carl-Erik Särndal -37 IFK Lund
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
   
M75  STAV  
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
   
M75  LÄNGD  
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
   
M75  KULA 4,0  
   
Juha Hankkila -37 Rånäs 4H
Östen Edlund -34 Ragunda IF
Carl-Erik Särndal -37 IFK Lund
   
M75  VIKT  
   
Juha Hankkila -37 Rånäs 4H
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
K40  60 M  
   
Monika Karlsson -69 Åsbro GoiF
   
K40  60 M HÄCK  
   
Monika Karlsson -69 Åsbro GoiF
   
K45  60 M  
   
Görel Manners -63 Huddinge AIS
Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
   
K45  200 M  
   
Görel Manners -63 Huddinge AIS
Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
   
K45  800 M  
   
Helena Silvander -63 Danderyds SK
   
K45  3000 M  
   
Åsa Nylander -67 Tullinge-Tumba FF
   
K45  60 M HÄCK  
   
Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
   
K45  HÖJD  
   
Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
   
K45  LÄNGD  
   
Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
   
K45  TRESTEG  
   
Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
   
K45  KULA 4,0  
   
Marika Rydell -68 IFK Tumba FK
Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
   
K45  VIKT  
   
Marika Rydell -68 IFK Tumba FK
Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
   
K50  60 M  
   
Katja Berend -62 Bromma IF
Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
   
K50  200 M  
   
Katja Berend -62 Bromma IF
Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
   
K50  400 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
   
K50  60 M HÄCK  
   
Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
   
K50  HÖJD  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
   
K50  LÄNGD  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
   
K50  TRESTEG  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
   
K50  KULA 3,0  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
   
K50  VIKT  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
   
K55  60 M  
   
Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
Lilly Wizén -55 FGF Gotland
Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
   
K55  200 M  
   
Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
   
K55  400 M  
   
Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
   
K55  800 M  
   
Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
Lilly Wizén -55 FGF Gotland
   
K55  3000 M  
   
Lilly Wizén -55 FGF Gotland
Monika Ljung -57 Fredrikshofs IF
   
K65  60 M  
   
Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
   
K65  200 M  
   
Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
   
K65  LÄNGD  
   
Elisabeth Augustyniak  Munsö IF
   
K65  KULA 3,0  
   
Elisabeth Augustyniak  Munsö IF
Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
   
K65  VIKT  
   
Elisabeth Augustyniak  Munsö IF
   
K70  60 M  
   
Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
   
K70  200 M  
   
Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
   
K70  400 M  
   
Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
   
K70  800 M  
   
Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
Skribent: Mikael Magnusson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info