Hoppa till sidans innehåll

Startlista IVDM den 18 januari i Sätra

17 JAN 2009 20:16
Startlistan är nu uppdaterad för sista gången, kl 20.20 den 17 januari.
  • Skapad: 17 JAN 2009 20:16

M35  60 M 10.20
1010 Henrik Bergquist -73 FK Studenterna
1038 Peter Nilsson -70 Stockholms FTF
1053 Urban Evjen -73 FGF Gotland
1054 Jens Eklundh -73 FK Studenterna
1059 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
1069 Martin Larsson -71 Huddinge AIS
M35  200 M 11.05
1010 Henrik Bergquist -73 FK Studenterna
1021 Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
1038 Peter Nilsson -70 Stockholms FTF
1059 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
1069 Martin Larsson -71 Huddinge AIS
M35  400 M 12.25
325 Jonas Petersson -73 Stockholms FTF
1069 Martin Larsson -71 Huddinge AIS
M35  800 M 13.00
1032 Henrik Wettergren -71 IFK Tumba FK
M35  3000 M 13.15
1055 Cédric Schwartzler -74 FK Studenterna
1061 Peter Kujanpää -74 Hässelby SK
1064 UlfEriksson -74 Huddinge AIS
M35  60 M HÄCK 10.00
1059 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
M35  HÖJD 10.00
1060 Jonas Winqvist -73 Hässelby SK
M35  LÄNGD 10.45
1059 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
M35  KULA 13.45
1032 Henrik Wettergren -71 IFK Tumba FK
M40  60 M 10.25
1005 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
1006 David Göhlman -67 Danderyds SK
1007 Stefan Daberius -66 Danderyds SK
1025 Dag Dacke -65 Rånäs 4H
1034 Stefan Fredin -69 IF Friskis
M40  200 M 11.15
1005 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
1006 David Göhlman -67 Danderyds SK
1007 Stefan Daberius -66 Danderyds SK
1023 Per Björkman -65 Stockholms FTF
1025 Dag Dacke -65 Rånäs 4H
M40  400 M 12.30
1005 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
1006 David Göhlman -67 Danderyds SK
1023 Per Björkman -65 Stockholms FTF
1092 Johan Malmberg -65 Fredrikshofs IF
M40  800 M 13.00
1034 Stefan Fredin -69 IF Friskis
M40  3000 M 13.15
1014 Reinaldo Burgos -66 Tullinge-Tumba FF
1056 Bernt Otterström -65 FK Studenterna
1057 Peter Rosén -66 FK Studenterna
1092 Johan Malmberg -65 Fredrikshofs IF
1094 Hans Dahlén -68 Fredrikshofs IF
M40  60 M HÄCK 10.00
1007 Stefan Daberius -66 Danderyds SK
M40  HÖJD 10.00
1007 Stefan Daberius -66 Danderyds SK
M40  LÄNGD 10.45
1011 PatriK Rostmark -67 IFK Märsta
M40  KULA 13.45
1005 Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK
1011 PatriK Rostmark -67 IFK Märsta
M45  60 M 10.30
1048 Thomas Larm -64 Stockholms FTF
1065 Peter Gabrielsson -62 Huddinge AIS
1083 Peter Engström -63 Huddinge AIS
M45  200 M 11.25
1048 Thomas Larm -64 Stockholms FTF
1065 Peter Gabrielsson -62 Huddinge AIS
1083 Peter Engström -63 Huddinge AIS
M45  400 M 12.25
1087 Mårten Westberg -61 Fredrikshofs IF
M45  800 M 13.00
327 Mario Reiloff -61 Fredrikshofs IF
1041 Mikael Tennare -61 Rånäs 4H
M45  3000 M 13.40
1018 Patrik Karlsson -62 Team Skavsåret IF
1039 Anders Thelemy -64 Duvbo IK
1087 Mårten Westberg -61 Fredrikshofs IF
1090 Jonas Ljung -62 Fredrikshofs IF
M45  HÖJD 10.00
323 Lars Svensson -62 Huddinge AIS
1072 Mats Nagle -60 Huddinge AIS
M45  LÄNGD 10.45
1065 Peter Gabrielsson -62 Huddinge AIS
1083 Peter Engström -63 Huddinge AIS
M45  TRESTEG 13.45
1065 Peter Gabrielsson -62 Huddinge AIS
M45  KULA 13.45
1012 Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
1019 Kees Kok -62 IFK Märsta
1063 Tomas Classon -62 Huddinge AIS
1064 Patrick Ekström-Jöe -63 Huddinge AIS
M50  60 M 10.30
1042 Benny Carlsson -59 Täby IS
M50  200 M 11.30
1042 Benny Carlsson -59 Täby IS
1068 Bill Krohn -58 Huddinge AIS
M50  400 M 12.35
1068 Bill Krohn -58 Huddinge AIS
M50  HÖJD 10.00
1076 Ulf Olsson -57 Huddinge AIS
M50  LÄNGD 10.45
1075 Anders Ohlsson -56 Huddinge AIS
1076 Ulf Olsson -57 Huddinge AIS
M50  TRESTEG 13.45
1071 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
M50  KULA 6,0 12.30
1017 Torbjörn Persson -50 Tyresö FK
1036 Östen Eriksson -56 Valö IK
1071 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
1073 Göran Nilsson -56 Huddinge AIS
1076 Ulf Olsson -57 Huddinge AIS
M55  60 M 10.35
1008 Flemming Lindström -50 Rånäs 4H
1067 Sture Holmberg -51 Huddinge AIS
1086 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
M55  200 M 11.30
1008 Flemming Lindström -50 Rånäs 4H
1091 Lasse Stockstad -50 Fredrikshofs IF
M55  400 M 12.35
1091 Lasse Stockstad -50 Fredrikshofs IF
M55  800 M 13.00
1091 Lasse Stockstad -50 Fredrikshofs IF
M55  3000 M 13.40
1013 Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
M55  HÖJD 11.05
1044 Jan de Besche -50 Turebergs FK
1086 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
M55  LÄNGD 10.45
1067 Sture Holmberg -51 Huddinge AIS
1078 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
1086 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
M55  TRESTEG 13.45
1086 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
M55  KULA 6,0 12.30
1052 Åke Lundberg - IFK Märsta
1078 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
1080 Pekka Tähtinen -52 Huddinge AIS
1086 Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
M60  60 M 10.35
1049 Börje Andersson -49 Rånäs 4H
1070 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
M60  200 M 11.35
1049 Börje Andersson -49 Rånäs 4H
1093 Evert Tegle -49 Fredrikshofs IF
M60  400 M 12.35
1049 Börje Andersson -49 Rånäs 4H
M60  60 M HÄCK 10.00
1070 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
M60  HÖJD 11.05
326 Hans Karlblom -45 IFK Tumba FK
1070 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
1079 Timo Torri -47 Huddinge AIS
M60  LÄNGD 10.00
1045 Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
1070 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
M60  TRESTEG 13.45
1045 Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
1070 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
M60  KULA 5,0 11.05
1045 Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
1062 Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
1070 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
1079 Timo Torri -47 Huddinge AIS
1081 Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
1082 Mike Hazlewood -45 Huddinge AIS
M65  60 M 10.40
1003 Roland Ohlsson -40 IFK Tumba FK
1033 Lars Kronlund -42 Munsö IF
1050 Jan Södertström -42 Bromma IF
M65  200 M 11.40
1003 Roland Ohlsson -40 IFK Tumba FK
1035 Björn Oback -44 IFK Tumba FK
1050 Jan Södertström -42 Bromma IF
1077 Nils Olsson -44 Huddinge AIS
M65  400 M 12.40
1077 Nils Olsson -44 Huddinge AIS
M65  800 M 13.00
1077 Nils Olsson -44 Huddinge AIS
M65  3000 M 13.40
1016 Henry Kallioniemi -43 Täby IS
M65  60 M HÄCK 10.00
1035 Björn Oback -44 IFK Tumba FK
1050 Jan Södertström -42 Bromma IF
M65  HÖJD 11.05
1028 Gunnar Ekstedt -43 Hässelby SK
1033 Lars Kronlund -42 Munsö IF
1037 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
1074 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
M65  LÄNGD 10.00
1033 Lars Kronlund -42 Munsö IF
1037 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
M65  TRESTEG 13.45
1037 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
M65  KULA 5,0 11.05
1033 Lars Kronlund -42 Munsö IF
1037 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
1074 Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
M70  60 M 10.40
1043 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
1051 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK
M70  200 M 11.45
1043 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
1051 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK
M70  400 M 12.40
1043 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
M70  800 M 13.00
1089 Allan Hörnfeldt -37 Fredrikshofs IF
M70  3000 M 13.40
1089 Allan Hörnfeldt -37 Fredrikshofs IF
M70  HÖJD 11.55
1009 Anders Lindkvist -39 IFK Lidingö
1040 Juha Hankkila -37 Rånäs 4H
1047 Carl-Erik Särndal -37 IFK Lund
M70  LÄNGD 10.00
1043 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
1051 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK
M70  KULA 4,0 11.05
1040 Juha Hankkila -37 Rånäs 4H
1051 Tor Trondset -35 Nynäshamns FK
M75  60 M 10.40
1058 Lars Wennblom -34 Hässelby SK
M75  200 M 11.45
1020 Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål
M75  60 M HÄCK 10.10
1020 Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål
M75  HÖJD 11.55
1058 Lars Wennblom -34 Hässelby SK
M75  LÄNGD 10.00
1058 Lars Wennblom -34 Hässelby SK
M75  KULA 4,0 11.05
1002 Åke Robin -36 IFK Tumba FK
1030 Östen Edlund -34 Ragunda IF
M80  KULA 3,0 11.05
1001 Tord Johansson -25 IFK Tumba FK
M85+  60 M 10.40
1088 Herbert Liedtke -16 Fredrikshofs IF
M85+  200 M 11.45
1088 Herbert Liedtke -16 Fredrikshofs IF
M85+  400 M 12.40
1088 Herbert Liedtke -16 Fredrikshofs IF
K35  60 M 10.45
1022 Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
K35  200 M 11.55
1022 Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
K35  LÄNGD 12.45
1022 Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
K40  60 M 10.45
1085 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
K40  200 M 11.55
1031 Catarina Hillbom -66 Uppsala LK
1085 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
K40  400 M 12.45
1031 Catarina Hillbom -66 Uppsala LK
K40  60 M HÄCK 10.10
1085 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
K40  HÖJD 11.55
1084 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
K40  LÄNGD 12.45
1084 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
1085 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
K40  TRESTEG 13.45
1084 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
K40  KULA 4,0 10.00
1026 Marika Rydell -68 IFK Tumba FK
1084 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
1085 Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
K45  60 M 10.45
324 Marium Rehman -62 IFK Tumba FK
1015 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
1098 Görel Kroné -63 Fredrikshofs IF
1100 Susanne Hägerman -60 Fredrikshofs IF
K45  200 M 11.55
1098 Görel Kroné -63 Fredrikshofs IF
K45  800 M 13.00
1004 Kerstin Håland -63 IFK Tumba FK
K45  60 M HÄCK 10.10
1015 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
K45  HÖJD 11.55
1015 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
K45  LÄNGD 12.45
1015 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
1100 Susanne Hägerman -60 Fredrikshofs IF
K45  TRESTEG 13.45
1015 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
K45  KULA 4,0 10.00
324 Marium Rehman -62 IFK Tumba FK
1015 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
1027 Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
1100 Susanne Hägerman -60 Fredrikshofs IF
K50  60 M 10.50
1024 Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK
1099 Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF
K50  200 M 12.00
1029 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
1099 Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF
K50  3000 M 13.40
1029 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
1097 Monika Ljung -57 Fredrikshofs IF
K50  HÖJD 11.55
1099 Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF
K50  LÄNGD 12.45
1099 Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF
K50  KULA 3,0 10.00
1099 Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF
K55  60 M 10.50
1095 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
K55  200 M 12.00
1095 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
K55  400 M 12.45
1095 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
K60  60 M 10.50
1096 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
K60  200 M 12.00
1096 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
K60  LÄNGD 12.45
1046 Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
K60  KULA 3,0 10.00
1046 Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
1096 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
Skribent: Mikael Magnusson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info