Hoppa till sidans innehåll

2013 Startlista


  Startlista Uppdaterad kl 22.27 den 11 januari  
     
  M35  60 M  
     
  Elvis Alemán -77 IFK Lidingö
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  Marcus Sundvall -77 Stockholm FTF
     
  M35  200 M  
     
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
  Elvis Alemán -77 IFK Lidingö
  Marcus Sundvall -77 Stockholm FTF
     
  M35  400 M  
     
  Elvis Alemán -77 IFK Lidingö
  Niklas Du Rietz -75 Hammarby IF
     
  M35  800 M  
     
  Hans Edvardsson -74 FK Studenterna
  Niklas Du Rietz -75 Hammarby IF
  Linus Öhrqvist -77 FK Studenterna
     
  M35  3000 M  
     
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
  Fabrice Odille -76 Huddinge AIS
  Pegman Zand -74 Fredrikshofs IF
     
  M35  HÖJD  
     
  Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  LÄNGD  
     
  Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  TRESTEG  
     
  Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
  Palle Storm -77 FK Studenterna
     
  M35  KULA  
     
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Palle Storm -77 FK Studenterna
     
  M35  VIKT  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Daniel Nyman Östhammars Friidrott
     
  M40  60 M  
     
  Peter Wallin -71 IFK Märsta
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Angel Galán -72 Danderyds SK
  Henrik Andersson -71 Huddinge AIS
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Fredrik Librand -69 Mälarhöjden IK
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
  Henrik Bramsved -70 IFK Tumba FK
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
     
  M40  200 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
  Peter Wallin -71 IFK Märsta
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Angel Galán -72 Danderyds SK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Fredrik Librand -69 Mälarhöjden IK
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
     
  M40  400 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M40  800 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  3000 M  
     
  Lars Svärd -73 IF Triangeln
  Christer Hansson -69 Huddinge AIS
  Robert Holmgren -72 Huddinge AIS
  Stefan Genberg -71 FK Studenterna
     
  M40  60 M HÄCK  
     
  Henrik Andersson -71 Huddinge AIS
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M40  HÖJD  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Andersson -71 Huddinge AIS
     
  M40  STAV  
     
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40  LÄNGD  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Henrik Andersson -71 Huddinge AIS
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M40  TRESTEG  
     
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M40  KULA  
     
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjden IK
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
  Fredri Nyman -71 Östhammars Friidrott
   Gyula Bercsenyi -69  Huddinge AIS
  M40  VIKT  
     
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjden IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Mikael Nyström -71 IF Linnea
     
  M45  60 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Luc Pagés -68 Mälarhöjden IK
  Jan Berneryd -66 Danderyds SK
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Anssi Lehtevä -66 Huddinge AIS
     
  M45  200 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Jan Berneryd -66 Danderyds SK
  Erik Sundström -67 Täby IS
  Anssi Lehtevä -66 Huddinge AIS
     
  M45  400 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
     
  M45  800 M  
     
  Mats Lindroos -65 Mälarhöjden IK
  Simon Lefvert -66 FK Studenterna
  Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna
     
  M45  3000 M  
     
  Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna
  Hans Dahlén -68 Fredrikshofs IF
     
  M45  LÄNGD  
     
  Erik Sundström -67 Täby IS
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
     
  M45  KULA  
     
  Erik Sundström -67 Täby IS
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M45  VIKT  
     
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M50  60 M  
     
  Mats Röhr -60 Ystad IF
  Tomas Bråtfors -63 Huddinge AIS
  Jan Rönnberg -63 Älvsjö AIK
  Bennny Carlsson -59 Täby IS
     
  M50  200 M  
     
  Mats Röhr -60 Ystad IF
  Tomas Bråtfors -63 Huddinge AIS
  Jan Rönnberg -63 Älvsjö AIK
  Anders Berg -62 Börje SK
     
  M50  400 M  
     
  Jan Rönnberg -63 Älvsjö AIK
  Gunnar  Durén -63 Hässelby SK
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  800 M  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Carl Olsmats -61 Danderyds SK
  Anders Berg -62 Börje SK
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  3000 M  
     
  Mario Riloff -61 Fredrikshofs IF
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  60 M HÄCK  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M50  HÖJD  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M50  STAV  
     
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Robert Eliasson -59 Huddinge AIS
     
  M50  LÄNGD  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
     
  M50  KULA 6,0  
     
  Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Kees Kok -62 IFK Märsta
  Tomas Bråtfors -63 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
  Pär Östlund -61 Hässelby SK
  Rolf Österholm -62 Timrå
     
  M50  VIKT  
     
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Kees Kok -62 IFK Märsta
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
  Pär Östlund -61 Hässelby SK
     
  M55  60 M  
     
  Sture Åhs -56 FGF Gotland
  Bo Wikmark -57 Danderyds SK
  Olof Engdahl -58 Danderyds SK
     
  M55  200 M  
     
  Sture Åhs -56 FGF Gotland
  Bo Wikmark -57 Danderyds SK
  Olof Engdahl -58 Danderyds SK
     
  M55  400 M  
     
  Sture Åhs -56 FGF Gotland
     
  M55  800 M  
     
  Erik von Essen -56 Hammarby IF
  Bill Krohn -58 Huddinge AIS
  Tommy Sjöblom -58 Boo IF
     
  M55  3000 M  
     
  Thomas Malmgren -58 Flemingsbergs SK
     
  M55  HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Bellevue IK
     
  M55  LÄNGD  
     
  Sture Åhs -56 FGF Gotland
     
  M55  KULA 6,0  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M55  VIKT  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M60  60 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Stig Carlsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  200 M  
     
  Christer Christopersson -51 FK Studenterna
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Stig Carlsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  400 M  
     
  Christer Christopersson -51 FK Studenterna
  Nils Nestor -52 Hässelbys SK
  Stig Carlsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  3000 M  
     
  Nils Nestor -52 Hässelbys SK
     
  M60  60 M HÄCK  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  HÖJD  
     
  Jan de Besche -50 Turebergs FK
     
  M60  STAV  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
     
  M60  LÄNGD  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
     
  M60  KULA 5,0  
     
  Åke Lundberg -53 Upsala IF
  Alf Nede -53 IFK Linköping
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
     
  M60  VIKT  
     
  Åke Lundberg -53 Upsala IF
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
     
  M65  60 M  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  200 M  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  60 M HÄCK  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  HÖJD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Hans Karlbom -45 IFK Tumba FK
     
  M65  LÄNGD  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
     
  M65  TRESTEG  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Jonny Carlsson -44 Duvbo IK
     
  M65  KULA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Håkan Jocobsson -44 FGF Gotland
  Håkan Pettersson -44 Västerortspolisens IK
     
  M65  VIKT  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Håkan Jocobsson -44 FGF Gotland
  Håkan Pettersson -44 Västerortspolisens IK
  Georg Boström -47 Mälarhöjden IK
     
  M70  60 M  
     
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
  Jan Söderström -42 Bromma IF
  Ove Edlund -39 Nyköpings BIS
     
  M70  200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
     
  M70  400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
     
  M70  60 M HÄCK  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
     
  M70  HÖJD  
     
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M70  STAV  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  KULA 4,0  
     
  Ove Edlund -39 Nyköpings BIS
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  VIKT  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M75  60 M  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  200 M  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  400 M  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M75  HÖJD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  STAV  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  LÄNGD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  KULA 4,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M75  VIKT  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  K35  60 M  
     
  Hanna Tegnér 74 Bromma IF
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Anna Arendal -75 Ösmo Nynäs FK
     
  K35  200 M  
     
  Hanna Tegnér 74 Bromma IF
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
     
  K40  60 M  
     
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Jessica Lindén -69 IFK Lidingö
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
  Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
     
  K40  200 M  
     
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Jenny Berg -69 Börje SK
  Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
  Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
     
  K40  800 M  
     
  Jenny Berg -69 Börje SK
     
  K40  60 M HÄCK  
     
  Jessica Lindén -69 IFK Lidingö
     
  K40  HÖJD  
     
  Jessica Lindén -69 IFK Lidingö
     
  K40  LÄNGD  
     
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Jessika Karlsson -71 Ösmo Nynäs FK
     
  K40  KULA 4,0  
     
  Catharina Löfqvist -71 Caperio IF
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FK
  Jessika Karlsson -71 Ösmo Nynäs FK
     
  K45  60 M  
     
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Anita Christensson -66 FK Studenterna
     
  K45  200 M  
     
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Anita Christensson -66 FK Studenterna
     
  K45  400 M  
     
  Anita Christensson -66 FK Studenterna
     
  K45  3000 M  
     
  Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK
     
  K45  LÄNGD  
     
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K45  KULA 4,0  
     
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K45  VIKT  
     
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K50  60 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
  Annika Ejdertun -62 FGF Gotland
     
  K50  200 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
  Annika Ejdertun -62 FGF Gotland
     
  K50  400 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
  Annika Ejdertun -62 FGF Gotland
     
  K50  800 M  
     
  Annika Ejdertun -62 FGF Gotland
     
  K50  3000 M  
     
  Annika Ejdertun -62 FGF Gotland
     
  K50  60 M HÄCK  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  HÖJD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  LÄNGD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  TRESTEG  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  KULA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
     
  K50  VIKT  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K55  60 M  
     
  Lilly Wizén -55 FGF Gotland
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K55  200 M  
     
  Lilly Wizén -55 FGF Gotland
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K55  400 M  
     
  Lilly Wizén -55 FGF Gotland
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K55  800 M  
     
  Lilly Wizén -55 FGF Gotland
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K55  3000 M  
     
     
  K60  60 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
     
  K60  200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
     
  K60  400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
     
  K60  800 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
     
  K65  60 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K65  200 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K65  LÄNGD  
     
  Elisabeth Augustyniak  Munsö IF
     
  K65  KULA 3,0  
     
  Elisabeth Augustyniak  Munsö IF
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K70  60 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  200 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  400 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
Uppdaterad: 23 NOV 2014 18:43 Skribent: Roger Karlsson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info