Hoppa till sidans innehåll

2014 Deltagare


Här kommer en uppdaterad versionen av startlistan, ev fel skickas till e-post This is a mailto link Nästa uppdatering av startlistan kommer på fredag kväll. OBS att de deltagare som skall vara i M80 klassen kommer att vara de på lördag.

 

M35  60 M 
  
 Palle Storm -77  FK Studenterna
 Elvis Alemán -77  IFK Lidingö
 Per Sandell -76  FK Studenterna
 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
 Fotios Makrostergios -75 Huddinge AIS
  
 M35  200 M 
  
 Palle Storm -77  FK Studenterna
 Elvis Alemán -77  IFK Lidingö
 Fotios Makrostergios -75 Huddinge AIS
  
 M35  400 M 
  
 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
 Per Sandell -76  FK Studenterna
  
 M35  800 M 
  
 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
  
 M35  3000 M 
  
 Björn Jonsson -78  Runday IF
 Brian Nielsen -76  Fredrikshofs IF
 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
 Jakob Skott -76  FK Studenterna
 Andrew Maier -77  Huddinge AIS
  
 M35  HÖJD 
  
 Palle Storm -77  FK Studenterna
 Magnus Jergander -76 Ösmo Nynäs FK
 Henrik Friberg -75  Ösmo Nynäs FK
 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  
 M35  LÄNGD 
  
 Henrik Friberg -75  Ösmo Nynäs FK
 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  
 M35  TRESTEG 
  
 Palle Storm -77  FK Studenterna
  
 M35  KULA 
  
 Palle Storm -77  FK Studenterna
 Henrik Friberg -75  Ösmo Nynäs FK
 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  
 M35  VIKT 
  
 Palle Storm -77  FK Studenterna
 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  
 M40  60 M 
  
 Erik Åhlin -71  Turebergs FK
 Jens Falk -72  IFK Lidingö
 Urban Evjen -73  Danderyds SK
 Angel Galán -72  Danderyds SK
 Peter Wallin -71  IFK Märsta
 Henrik Arnedal -74  Ösmo Nynäs FK
 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
 Magnus Nilsson -72  IFK Lidingö
 Dick Levin -72  IFK Lidingö
 Jonas Asplund -73  IFK Märsta
 Johan Wibäck -71  Huddinge AIS
 Sergej Nikolajev -73  Hässelby SK
 David Gustafsson -73 Spårvägens FK
 Marcus Grindange -72 Turebergs FK
 Tor Nordqvist -70  Bromma IF
  
 M40  200 M 
  
 Tobias Rauch -74  Bromma IF
 Jens Falk -72  IFK Lidingö
 Angel Galán -72  Danderyds SK
 Peter Wallin -71  IFK Märsta
 Henrik Arnedal -74  Ösmo Nynäs FK
 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
 Magnus Nilsson -72  IFK Lidingö
 Dick Levin -72  IFK Lidingö
 Johan Wibäck -71  Huddinge AIS
 Sergej Nikolajev -73  Hässelby SK
  
 M40  400 M 
  
 Tobias Rauch -74  Bromma IF
 Mats Kolbrink -70  Hässelby SK
 Peter Nilsson -70  Stockholm FTF
 Johan Wibäck -71  Huddinge AIS
 Sergej Nikolajev -73  Hässelby SK
 Marcus Grindange -72 Turebergs FK
 Martin Larsson -71  Huddinge AIS
  
 M40  800 M 
  
 Martin Larsson -71  Huddinge AIS
 Peter Schmitt -71  Huddinge AIS
  
 M40  3000 M 
  
 Lars Svärd -73  IF Triangeln
 Jonas Petersson -73  Stockholm FTF
 Marcus Grindange -72 Turebergs FK
 Ulf Eriksson -74  Huddinge AIS
 Antonio Lavecchia -72 Huddinge AIS
 Jonas Rehn -72  Huddinge AIS
  
 M40  60 M HÄCK 
  
 Roland Sundqvist -71 Örbyhus
 Urban Evjen -73  Danderyds SK
 Jonas Asplund -73  IFK Märsta
 Sergej Nikolajev -73  Hässelby SK
  
 M40  HÖJD 
  
 Mats Kolbrink -70  Hässelby SK
 Roland Sundqvist -71 Örbyhus
 Fredrik Jergander -73  Ösmo Nynäs FK
 Hans Westerholm -74 Spårvägens FK
  
 M40  STAV 
  
 Jonas Asplund -73  IFK Märsta
 Sergej Nikolajev -73  Hässelby SK
  
 M40  LÄNGD 
  
 Erik Åhlin -71  Turebergs FK
 Mats Kolbrink -70  Hässelby SK
 Jens Falk -72  IFK Lidingö
 Urban Evjen -73  Danderyds SK
 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
 Dick Levin -72  IFK Lidingö
 Jonas Asplund -73  IFK Märsta
 David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  
 M40  TRESTEG 
  
 Urban Evjen -73  Danderyds SK
  
 M40  KULA 
  
 Johan Jergander -70  Ösmo Nynäs FK
 Fredrik Jergander -73  Ösmo Nynäs FK
 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
 Peter Nilsson -70  Stockholm FTF
 David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  
 M40  VIKT 
  
 Johan Jergander -70  Ösmo Nynäs FK
 Henrik Arnedal -74  Ösmo Nynäs FK
 David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  
 M45  60 M 
  
 Erik Sundström -67  Täby IS
 Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
 Jan Berneryd -66  Danderyds SK
 Vaibhav Vyas -68  Turebergs FK
 Mårten Skogman -67  FK Studenterna
 Hunter S Mabon -69  FK Studenterna
  
 M45  200 M 
  
 Erik Sundström -67  Täby IS
 Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
 Jan Berneryd -66  Danderyds SK
  
 M45  400 M 
  
 Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
 Jakob Kretschmer -69 Försvarets SK
 Mårten Skogman -67  FK Studenterna
  
 M45  800 M 
  
 Fredrik Almberger -66 Ösmo Nynäs FK
 Simon Lefvert -66  FK Studenterna
  
 M45  3000 M 
  
 Henrik Rüffel -66  Nyköpings BIS
 Patrick Pring -65  Tullinge-Tumba FF
 Christer Hansson -69  Huddinge AIS
 Kim Karlsen -68  Huddinge AIS
 Anders Rehn -66  Huddinge AIS
 Tomas Widell -68  Huddinge AIS
  
 M45  60 M HÄCK 
  
 Hunter S Mabon -69  FK Studenterna
  
 M45  HÖJD 
  
 Jens Skaring -67  Täby IS
 Mårten Skogman -67  FK Studenterna
 Hunter S Mabon -69  FK Studenterna
  
 M45  LÄNGD 
  
 Erik Sundström -67  Täby IS
 Jan Berneryd -66  Danderyds SK
 Mårten Skogman -67  FK Studenterna
  
 M45  KULA 
  
 Jens Skaring -67  Täby IS
 Mårten Skogman -67  FK Studenterna
 Hans Norberg -65  Huddinge AIS
  
 M45  VIKT 
  
 Mikael Leindahl -65  GoiF Tjalve
 Hans Norberg -65  Huddinge AIS
  
 M50  60 M 
  
 Magnus Angenfelt -61 IFK Lidingö
 Mats Röhr -60  Ystad IF
 Tomas Stjerngren -63 Danderyds SK
 Thomas Larm -64  Stockholm FTF
 Peter Hellgren -64  Bålsta IK
 Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
 Anders Berg -62  Bromma IF
  
 M50  200 M 
  
 Magnus Angenfelt -61 IFK Lidingö
 Mats Röhr -60  Ystad IF
 Tomas Stjerngren -63 Danderyds SK
 Thomas Larm -64  Stockholm FTF
 Peter Hellgren -64  Bålsta IK
 Ingemar Ztorm -60  FK Studenterna
 Anders Berg -62  Bromma IF
  
 M50  400 M 
  
 Gunnar Durén -63  Hässelby SK
 Anders Berg -62  Bromma IF
  
 M50  800 M 
  
 Bengt Jansson -61  IF Start
 Christer Engström -63 IK Akele
  
 M50  3000 M 
  
 Roger Reinhold -61  IF Linnea
 Jonas Hellström -61  Danderyds SK
 Roland Lycksell -64  IFK Lidingö
 Pär Holmgren -64  Huddinge AIS
  
 M50  60 M HÄCK 
  
 Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  
 M50  HÖJD 
  
 Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
 Mats Nagle -60  Huddinge AIS
  
 M50  KULA 6,0 
  
 Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF
 Jan Åkerblom -  IFK Lidingö
 Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
 Bengt Pettersson -61  Huddinge AIS
  
 M50  VIKT 
  
 Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  
 M55  60 M 
  
 Olof Engdahl -58  Danderyds SK
 Benny Carlsson -59  Täby IS
 Hans Krylander -59  Bromma IF
  
 M55  200 M 
  
 Sture Åhs -56  FGF Gotland
 Olof Engdahl -58  Danderyds SK
 Hans Krylander -59  Bromma IF
  
 M55  400 M 
  
 Sture Åhs -56  FGF Gotland
 Hans Krylander -59  Bromma IF
 Bill Krohn -58  Huddinge AIS
  
 M55  800 M 
  
 Sture Åhs -56  FGF Gotland
 Bill Krohn -58  Huddinge AIS
  
 M55  HÖJD 
  
 Anders Ekwall -56  Bellevue IK
 Hans Krylander -59  Bromma IF
 Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  
 M55  LÄNGD 
  
 Sture Åhs -56  FGF Gotland
  
 M55  TRESTEG 
  
 Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  
 M55  KULA 6,0 
  
 Östen Eriksson -56  Valö IK
 Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
 Torbjörn Persson -59 Tyresö FK
  
 M55  VIKT 
  
 Östen Eriksson -56  Valö IK
 Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
 Torbjörn Persson -59 Tyresö FK
  
 M60  60 M 
  
 Björn Bratt -  Duvbo IK
  
 M60  200 M 
  
 Evert Tegle -49  Fredrikshofs IF
  
 M60  400 M 
  
 Sten Braesch-Andersson -54 FK Studenterna
 Greger Brodin -53  FK Studenterna
 Nils Nestor -52  Hässelby SK
  
 M60  800 M 
  
 Sivert Lignell -53  IF Start
  
 M60  HÖJD 
  
 Jan de Besche -50  Turebergs FK
  
 M60  STAV 
  
 Björn Bratt -  Duvbo IK
  
 M60  KULA 5,0 
  
 Åke Lundberg -53  Uppsala IF
 Alf Nede -53  IFK Linköping
 Anders Källberg -54  Danderyds SK
 Alpo Tornikoski -54  Huddinge AIS
  
 M60  VIKT 
  
 Åke Ruus -53  Spårvägens FK
 Åke Lundberg -53  Uppsala IF
 Alpo Tornikoski -54  Huddinge AIS
  
 M65  60 M 
  
 Börje Andersson -49  Rånäs 4H
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  200 M 
  
 Börje Andersson -49  Rånäs 4H
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  400 M 
  
 Börje Andersson -49  Rånäs 4H
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  800 M 
  
 Bengt Lindgren -47  Vallentuna FK
  
 M65  3000 M 
  
 Bengt Lindgren -47  Vallentuna FK
 Raimo Mononen -47  Tullinge-Tumba FF
  
 M65  60 M HÄCK 
  
 Börje Andersson -49  Rånäs 4H
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  HÖJD 
  
 Hans Karlbom -45  IFK Tumba FK
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  STAV 
  
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  LÄNGD 
  
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  TRESTEG 
  
 Inge Hermansson -45  Danderyds Ahtletics
  
 M65  KULA 5,0 
  
 Kjell Larnesjö -49  Nyköpings BIS
 Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
  
 M65  VIKT 
  
 Kjell Larnesjö -49  Nyköpings BIS
 Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
  
 M70  60 M 
  
 Jan Söderström -42  Bromma IF
 Leif Chu -43  Huddinge AIS
  
 M70  60 M HÄCK 
  
 Björn Oback -44  IFK Tumba FK
 Jan Söderström -42  Bromma IF
  
 M70  HÖJD 
  
 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
 Lars Kronlund -42  Munsö IF
  
 M70  LÄNGD 
  
 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  
 M70  TRESTEG 
  
 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  
 M70  KULA 4,0 
  
 Bo Sundström -40  Turebergs FK
 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
 Lars Kronlund -42  Munsö IF
 Håkan Jocobsson -44 FGF Gotland
 Douglas Ohlsson -40  Huddinge AIS
  
 M70  VIKT 
  
 Bo Sundström -40  Turebergs FK
 Håkan Jocobsson -44 FGF Gotland
 Douglas Ohlsson -40  Huddinge AIS
  
 M75  60 M 
  
 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
 Gustav Genetzius -  IFK Lidingö
 Lars Wennblom -34  Hässelby SK
 Ove Edlund -39  Nyköpings BIS
  
 M75  200 M 
  
 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
 Ingvar Lindqvist -38  IFK Lidingö
 Gustav Genetzius -  IFK Lidingö
 Lars Wennblom -34  Hässelby SK
 Åke Leverin -39  Väsby IK
  
 M75  400 M 
  
 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
 Åke Leverin -39  Väsby IK
  
 M75  800 M 
  
 Åke Leverin -39  Väsby IK
  
 M75  HÖJD 
  
 Lars Wennblom -34  Hässelby SK
  
 M75  STAV 
  
 Lars Wennblom -34  Hässelby SK
  
 M75  LÄNGD 
  
 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
 Lars Wennblom -34  Hässelby SK
  
 M75  KULA 4,0 
  
 Tor Trondset -35  Ösmo Nynäs FK
 Östen Edlund -34  Ragunda IF
 Ingvar Lindqvist -38  IFK Lidingö
 Ove Edlund -39  Nyköpings BIS
  
 M75  VIKT 
  
 Tor Trondset -35  Ösmo Nynäs FK
 Östen Edlund -34  Ragunda IF
 Ingvar Lindqvist -38  IFK Lidingö
  
 K35  60 M 
  
 Jenny Zettergren -75  Danderyds SK
  
 K35  200 M 
  
 Elin Bergkvist -76  FK Studenterna
  
 K35  LÄNGD 
  
 Elin Bergkvist -76  FK Studenterna
  
 K35  KULA 4,0 
  
 Anna Arendal -75  Ösmo Nynäs FK
  
 K40  60 M 
  
 Hanna Tegnér 74  Bromma IF
 Martina Gidlöf -74  IFK Lidingö
  
 K40  200 M 
  
 Hanna Tegnér 74  Bromma IF
 Martina Gidlöf -74  IFK Lidingö
 Jenny Rosén -72  Nyköpings BIS
  
 K40  400 M 
  
 Hanna Tegnér 74  Bromma IF
 Jenny Rosén -72  Nyköpings BIS
  
 K40  LÄNGD 
  
 Martina Gidlöf -74  IFK Lidingö
  
 K40  KULA 4,0 
  
 Victorine Jergander -72 Ösmo Nynäs FK
 Silla Levin -71  IFK Lidingö
 Ulrika Wilkman -72  Ösmo Nynäs FK
  
 K45  60 M 
  
 Tina Trensmar -66  AIK
 Christina Zuhr -68  IFK Stocksund
 Annette Rylander -69  IFK Stocksund
 Anita Christensson -66 FK Studenterna
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
 Jenny Berg -69  Bromma IF
 Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
  
 K45  200 M 
  
 Tina Trensmar -66  AIK
 Christina Zuhr -68  IFK Stocksund
 Annette Rylander -69  IFK Stocksund
 Anita Christensson -66 FK Studenterna
 Jenny Berg -69  Bromma IF
 Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
  
 K45  400 M 
  
 Anita Christensson -66 FK Studenterna
 Jenny Berg -69  Bromma IF
  
 K45  800 M 
  
 Åsa Nylander -67  IFK Tumba FK
  
 K45  60 M HÄCK 
  
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  
 K45  HÖJD 
  
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  
 K45  LÄNGD 
  
 Tina Trensmar -66  Huddinge AIS
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  
 K45  TRESTEG 
  
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  
 K45  KULA 4,0 
  
 Marika Rydell -67  IFK Tumba FK
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
 Marika Rydell -67  IFK Tumba FK
  
 K45  VIKT 
  
 Marika Rydell -67  IFK Tumba FK
 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
 Marika Rydell -67  IFK Tumba FK
  
 K50  60 M 
  
 Katja Berend -62  Bromma IF
  
 K50  200 M 
  
 Katja Berend -62  Bromma IF
  
 K50  800 M 
  
 Agneta Berg -62  Danderyds Ahtletics
  
 K50  3000 M 
  
 Agneta Berg -62  Danderyds Ahtletics
  
 K50  LÄNGD 
  
 Lena Sundberg -61  IFK Tumba FK
  
 K50  TRESTEG 
  
 Lena Sundberg -61  IFK Tumba FK
  
 K50  KULA 3,0 
  
 Lena Sundberg -61  IFK Tumba FK
 Marie Carlström -60  IFK Tumba FK
  
 K50  VIKT 
  
 Lena Sundberg -61  IFK Tumba FK
  
 K55  60 M 
  
 Lilly Wizén -55  FGF Gotland
  
 K55  200 M 
  
 Lilly Wizén -55  FGF Gotland
  
 K55  400 M 
   
 Lilly Wizén -55  FGF Gotland
  
 K55  800 M 
  
 Lilly Wizén -55  FGF Gotland
  
 K60  60 M 
  
 Ulla Karnebäck -53  IFK Tumba FK
  
 K60  200 M 
  
 Ulla Karnebäck -53  IFK Tumba FK
  
 K60  400 M 
  
 Ulla Karnebäck -53  IFK Tumba FK
  
 K60  800 M 
  
 Ulla Karnebäck -53  IFK Tumba FK
  
 K60  3000 M 
  
 Rose Marie Enmanlm -54 IF Start
  
 K65  60 M 
  
 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start
  
 K65  200 M 
  
 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start
  
 K65  800 M 
  
 Ann-Britt Eriksson -49 IF Start
  
 K70  60 M 
  
 Kristina Carlsson -40  IFK Tumba FK
  
 K70  200 M 
  
 Kristina Carlsson -40  IFK Tumba FK
  
 K70  400 M 
  
 Kristina Carlsson -40  IFK Tumba FK
  
 K70  800 M 
  
 Kristina Carlsson -40  IFK Tumba FK

Uppdaterad: 23 NOV 2014 18:45 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info