Hoppa till sidans innehåll

2015 IVDM Startlista


Uppdatering kl 23.05 9 januari.

 

  M35  60 M  
     
  Erik Mårtensson -78 IFK Lidingö
  Lasse Ohtama -80 Väsby IK
  Lion Martinez -78 Huddinge AIS
  Niklas Ståhle -80 IFK Lidingö
  Daniel Goldman -79 Turebergs FK
     
  M35  200 M  
     
  DaVID iNGNÄS -78  IFK Lidingö
  Erik Mårtensson -78 IFK Lidingö
  Niklas Ståhle -80 IFK Lidingö
  Noél Edling -80 FK Studenterna
     
  M35  400 M  
     
  DaVID iNGNÄS -78  IFK Lidingö
  Erik Mårtensson -78 IFK Lidingö
  Per Sandell -76 FK Studenterna
     
  M35  600 M  
     
  Daniel Norberg -78 Spårvägens FK
     
  M35  800 M  
     
  Per Sandell -76 FK Studenterna
  Patrik Viklund -79 FK Studenterna
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF
     
  M35  1500 M  
     
     
  M35  3000 M  
     
     
  Carl Wistedt -80 Huddinge AIS
  Gunnar Hirschfeldt -78 Turebergs FK
  Fredrik Robertsson -80 FK Studenterna
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF
     
  M35  60 M HÄCK  
     
  Lasse Ohtama -80 Väsby IK
     
  M35  HÖJD  
     
  Palle Storm -77 FK Studenterna
     
  M35  LÄNGD  
     
  DaVID iNGNÄS -78  IFK Lidingö
  Lasse Ohtama -80 Väsby IK
  Lion Martinez -78 Huddinge AIS
  Palle Storm -77 FK Studenterna
     
  M35  TRESTEG  
     
     
  M35  KULA  
     
  Lasse Ohtama -80 Väsby IK
  Palle Storm -77 FK Studenterna
     
  M35  VIKT 15.0  
     
  Palle Storm -77 FK Studenterna
     
  M40  60 M  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Sören Werling -71 Bromma IF
  Anders Bäckman -71 Danderyd SK
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Pontus Wenman -75 FK Studenterna
  Laban Sörén -71 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Erik Åhlin -71 Turebergs FK
  Jonas Lilja -71 Hanvikens SK
  Peter Wallin -71 IFK Märsta
  Dick Levin -72 IFK Lidingö
     
  M40  200 M  
     
  Laban Sörén -71 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Peter Wallin -71 IFK Märsta
  Dick Levin -72 IFK Lidingö
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40  400 M  
     
  Jonas Asplund -73 IFK Märsta
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Henrik Forsberg -74 IFK Lidingö
  Jonas Lilja -71 Hanvikens SK
  Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40  600 M  
     
  Peter Wallin -71 IFK Märsta
     
  M40  800 M  
     
  Henrik Forsberg -74 IFK Lidingö
     
  M40  1500 M  
     
  Peter Schmitt -71 Huddinge AIS
  Johan Löwendahl -71 IFK Lidingö
     
  M40  3000 M  
   Ulf Eriksson -74  Huddinge AIS
  Johan Skugge -71 Turebergs FK
  Robert Holmgren -72 Huddinge AIS
  Antonio Nino Lavecchia -72 Huddinge AIS
  Jonas Petersson -73 Stockholms FTF
  Marcus Grindange -72 Turebergs FK
     
  M40  60 M HÄCK  
     
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  Jonas Asplund -73 IFK Märsta
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Roland Sundqvist -71 Örbyhus IF
     
  M40  HÖJD  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M40  STAV  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Sören Werling -71 Bromma IF
  Jonas Asplund -73 IFK Märsta
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40  LÄNGD  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  Anders Bäckman -71 Danderyd SK
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Erik Åhlin -71 Turebergs FK
  Dick Levin -72 IFK Lidingö
     
  M40  TRESTEG  
     
  Roland Sundqvist -71 Örbyhus IF
     
  M40  KULA  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Anders Bäckman -71 Danderyd SK
  Jonas Lilja -71 Hanvikens SK
     
  M40  VIKT 15.0  
     
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FK
     
  M45  60 M  
     
  Anssi Lehtevä -66 Huddinge AIS
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Jan Berneryd -66 Danderyd SK
  Tuomo Nariniemi -70 Tullinge-Tumba FF
  Lars Forsell -67 Mälarö SOK
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Patrick Neuendorff -66 IFK Märsta
  Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
  Per Olsson -70 Stockholms FTF
  Peter Johansson -69 Hanvikens SK
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Johan Danforth -67 Huddinge AIS
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  200 M  
     
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Anssi Lehtevä -66 Huddinge AIS
  Lars Forsell -67 Mälarö SOK
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Constantin Ilic -70 Spårvägens FK
  Johan Danforth -67 Huddinge AIS
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  400 M  
     
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Jan Berneryd -66 Danderyd SK
  Lars Forsell -67 Mälarö SOK
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Patrick Neuendorff -66 IFK Märsta
     
  M45  600 M  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  800 M  
     
  Henrik Tegnér -70 Bromma IF
  Mattias Arvidsson -69 Fredrikshofs FIF
     
  M45  1500 M  
     
     
  M45  3000 M  
     
  Christer Hansson -69 Huddinge AIS
  Kim Karlsen -68 Huddinge AIS
  Johan Södersten  Hässelby SK
     
  M45  60 M HÄCK  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Constantin Ilic -70 Spårvägens FK
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  HÖJD  
     
  Staffan Myrqvist -67 Huddinge AIS
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Jens Skaring -67 Täby IS
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
     
  M45  STAV  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
  Sven Bolmblad -68 Huddinge AIS
  Johan Danforth -67 Huddinge AIS
     
  M45  LÄNGD  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Jan Berneryd -66 Danderyd SK
  Tuomo Nariniemi -70 Tullinge-Tumba FF
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Peter Johansson -69 Hanvikens SK
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Johan Danforth -67 Huddinge AIS
     
  M45  TRESTEG  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
     
  M45  KULA  
     
  Tuomo Nariniemi -70 Tullinge-Tumba FF
  Jens Skaring -67 Täby IS
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
     
  M45  VIKT 15.0  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
     
  M50  60 M  
     
  Peter Hellgren -64 Bålsta IK
  Thomas Stjerngren -63 Danderyd SK
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  Mats Krönlein -64 IFK Lidingö
  Dag Dacke -65 IFK Märsta
     
  M50  200 M  
     
  Carl Peter Wergens -64 Spårvägens FK
  Peter Hellgren -64 Bålsta IK
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Dag Dacke -65 IFK Märsta
     
  M50  400 M  
     
  Carl Peter Wergens -64 Spårvägens FK
  Thomas Stjerngren -63 Danderyd SK
     
  M50  600 M  
     
  Gunnar Durén -63 Hässelby SK
  Dag Dacke -65 IFK Märsta
     
  M50  800 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  3000 M  
     
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
  Jonas Hellström -61 Danderyd SK
  Patrick Pring -65 Tullinge-Tumba FF
  Roger Reinhold -61 IF Linnéa
     
  M50  60 M HÄCK  
     
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50  HÖJD  
     
  Tomas Bengtsson -61  IFK Märsta
     
  M50  STAV  
     
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50  LÄNGD  
     
  Mats Krönlein -64 IFK Lidingö
     
  M50  TRESTEG  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  KULA 6,0  
     
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
  Bengt Pettersson -61  Huddinge AIS
  Patrick Ekström-Jöe -63  Älta IF
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  Jan Åkerblom -62 IFK Lidingö
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
  Mats Krönlein -64 IFK Lidingö
  Magnus Bernholtz -65 Huddinge AIS
     
  M50  VIKT 11.34  
     
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
  Kees Kok -62 IFK Märsta
  Mikael Leindahl -65 GoIF Tjalve
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
     
  M55  60 M  
     
  Benny Carlsson -59 Täby IS
  Bo Wikmark -57 Danderyd SK
  Mats Röhr -60 Ystads IF
     
  M55  200 M  
     
  Benny Carlsson -59 Täby IS
  Mats Röhr -60 Ystads IF
     
  M55  600 M  
     
  Sture Åhs -56  FGF Gotland
     
  M55  1500 M  
     
  Sture Åhs -56  FGF Gotland
     
  M55  3000 M  
     
  Sture Åhs -56  FGF Gotland
     
  M55  HÖJD  
     
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M55  LÄNGD  
     
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M55  TRESTEG  
     
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M55  KULA 6,0  
     
  Östen Eriksson -56 Valö IK
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
     
  M55  VIKT 11.34  
     
  Östen Eriksson -56 Valö IK
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
     
  M60  60 M  
     
  Tapio Kinnunen -54 Tullinge-Tumba FF
     
  M60  600 M  
     
  Nils Nestor -52 Hässelby SK
     
  M60  800 M  
     
  Nils Nestor -52 Hässelby SK
  Ewa Wahlberg -55  Uppsala LK
     
  M60  3000 M  
     
  Nils Nestor -52 Hässelby SK
     
  M60  HÖJD  
     
  Stig-Arne Mattsson -51  Järvsö IF
     
  M60  LÄNGD  
     
  Alpo Tornikoski -54  Huddinge AIS
     
  M60  KULA 5,0  
     
  Åke Ruus -53  Spårvägens FK
  Alpo Tornikoski -54  Huddinge AIS
  Alf Nede -53 IFK Linköping FK
  Anders Källberg -54 Danderyd SK
  Stig-Arne Mattsson -51  Järvsö IF
  Tapio Kinnunen -54 Tullinge-Tumba FF
     
  M60  VIKT 9.08  
     
  Åke Ruus -53  Spårvägens FK
  Alpo Tornikoski -54  Huddinge AIS
  Stig-Arne Mattsson -51  Järvsö IF
  Åke Lundberg -53 Uppsala IF
     
  M65  60 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba FF
     
  M65  200 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  400 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  600 M  
     
  Lars-Eric Bränfeldt -47 Täby IS
     
  M65  800 M  
     
  Lars-Eric Bränfeldt -47 Täby IS
     
  M65  1500 M  
     
  Christer Vernersson -50 FK Snapphanarna
     
  M65  60 M HÄCK  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  HÖJD  
     
  Jan de Besche -50  Turebergs FK
     
  M65  LÄNGD  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba FF
     
  M65  KULA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M65  VIKT 9.08  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M70  60 M  
     
  Ola Eriksson -45 Rånäs 4H
  Jan Söderström -42  Bromma IF
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M70  200 M  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
  Björn Oback -44  IFK Tumba
     
  M70  600 M  
     
  Sverker Unnes Fredrikshofs FIF
     
  M70  3000 M  
     
  Sverker Unnes Fredrikshofs FIF
     
  M70  60 M HÄCK  
     
  Jan Söderström -42  Bromma IF
  Björn Oback -44  IFK Tumba
     
  M70  HÖJD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M70  LÄNGD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M70  TRESTEG  
     
  Björn Oback -44  IFK Tumba
     
  M70  KULA 4,0  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M70  VIKT 7.26  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M75  60 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Roland Olsson -40 IFK Tumba
     
  M75  200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Roland Olsson -40 IFK Tumba
     
  M75  400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75  STAV  
     
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M75  LÄNGD  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M75  KULA 4,0  
     
  Kalle Auivinen -40  Huddinge AIS
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75  VIKT 7.26  
     
  Kalle Auivinen -40  Huddinge AIS
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M80  60 M  
     
  Gustaf Genetzius -35 IFK Lidingö
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  200 M  
     
  Gustaf Genetzius -35 IFK Lidingö
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M80  400 M  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M80  60 M HÄCK  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M80  HÖJD  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  STAV  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  LÄNGD  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M80  KULA 3,0  
     
  Gustaf Genetzius -35 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34  Ragunda IF
     
  M80  VIKT 5.45  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34  Ragunda IF
     
  M85  KULA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
     
  M85  VIKT 5.45  
     
  Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
     
  K35  60 M  
     
  Petra Sahlgren -76 IFK Stocksund
     
  K35  600 M  
     
  Jenni Ehn Gårdhage -78 Västerås FK
     
  K35  LÄNGD  
     
  Petra Sahlgren -76 IFK Stocksund
     
  K35  KULA 4,0  
     
  Petra Sahlgren -76 IFK Stocksund
     
  K40  60 M  
     
  Hanna Tegner -74 Bromma IF
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
     
  K40  200 M  
     
  Hanna Tegner -74 Bromma IF
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
  Jenny Rosén -72 Nyköping BIS
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
     
  K40  400 M  
     
  Jenny Rosén -72 Nyköping BIS
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
     
  K40  600 M  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  LÄNGD  
     
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
     
  K40  KULA 4,0  
     
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FK
     
  K45  60 M  
     
  Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K45  200 M  
     
  Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Anita Christenson -66 FK Studenterna
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K45  600 M  
     
  Anita Christenson -66 FK Studenterna
     
  K45  60 M HÄCK  
     
  Anneli Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  HÖJD  
     
  Anneli Schöldström -67 Huddinge AIS
  Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
     
  K45  LÄNGD  
     
  Anneli Schöldström -67 Huddinge AIS
  Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
     
  K45  TRESTEG  
     
  Anneli Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  KULA 4,0  
     
  Anneli Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67  IFK Tumba
     
  K45  VIKT 9.08  
     
  Anneli Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67  IFK Tumba
     
  K50  60 M  
     
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Carin Thornander -63 Uppsala IF
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  200 M  
     
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  LÄNGD  
     
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Carin Thornander -63 Uppsala IF
     
  K50  TRESTEG  
     
     
  K50  KULA 3,0  
     
  Lena Sundberg -61  IFK Tumba
  Carin Thornander -63 Uppsala IF
     
  K50  VIKT 7.26  
     
  Lena Sundberg -61  IFK Tumba
  Marium Rehman -62  IFK Tumba
     
  K55  60 M  
     
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  200 M  
     
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  600 M  
     
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  800 M  
     
  Kerstin Sjöqvist -56 Uppsala LK
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  60 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  KULA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba
     
  K60  60 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
  Lilly Wizén -55  FGF Gotland
     
  K60  200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
  Lilly Wizén -55  FGF Gotland
     
  K60  400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
     
  K60  600 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
  Lilly Wizén -55  FGF Gotland
     
  K60  800 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
  Lilly Wizén -55  FGF Gotland
     
  K70  200 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45  Fredrikshofs FIF
     
  K75  60 M  
     
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
     
  K75  200 M  
     
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
     
  K75  400 M  
     
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
     
  K75  600 M  
     
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
Uppdaterad: 25 NOV 2017 23:54 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info