Hoppa till sidans innehåll

Startlista-preliminär 2010


Startlistan uppdaterad den 21 januari kl 16.50. Ev fel mailas till This is a mailto link

 
  M35  60 M   1501
       
  Urban Evjen -73 FGF Gotland  
  Jens Eklundh -73 FK Studenterna  
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK  
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS  
  Per Hedmark -71 Nyköpings BIS  
       
  M35  200 M   1505
       
  Jens Eklundh -73 FK Studenterna  
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK  
  Per Lindström -75 Österhaninge IF  
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS  
  Per Hedmark -71 Nyköpings BIS  
       
  M35  400 M   1507
       
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS  
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS  
       
  M35  800 M   1509
       
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS  
       
  M35  3000 M   1514
       
  Lars Svärd -73 IF Triangeln  
  Thomas Karlsson -74 IFK Tumba FK  
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  
       
  M35  60 M HÄCK   1521
       
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK  
  Per Lindström -75 Österhaninge IF  
       
  M35  HÖJD   1531
       
  Niklas Pegelow -72 IFK Märsta  
  Per Lindström -75 Österhaninge IF  
       
  M35  LÄNGD   1533
       
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS  
       
  M35  KULA   1541
       
  Per Lindström -75 Österhaninge IF  
       
  M40  60 M   1601
       
  Peter Nilsson -70 Stockholms FTF  
  Kaj Pettersson -67 IF Linnea  
  Ove Berg 66 Kungsängens SK  
  Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF  
       
  M40  200 M   1605
       
  Peter Nilsson -70 Stockholms FTF  
  Kaj Pettersson -67 IF Linnea  
  Ove Berg 66 Kungsängens SK  
  Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF  
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK  
       
  M40  800 M   1609
       
  Anders Ortfelt -70 Huddinge AIS  
  Olof Thunegard -68 Roma IF  
  Morten Linnes -67 IFK Märsta  
       
  M40  3000 M   1614
       
  Reinaldo Burgos -66 Tullinge-Tumba FF  
  Joakim Wilhemsson -69 IF Linnea  
  Hans Dahlén -68 Fredrikshofs IF  
  Olof Thunegard -68 Roma IF  
       
  M40  60 M HÄCK   1621
       
  Mikael Magnusson -66 IFK Tumba FK  
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK  
       
  M40  HÖJD   1631
       
  Anders Ortfelt -70 Huddinge AIS  
       
  M40  LÄNGD   1633
       
  Hunter S Mabon -69 Fredrikshofs IF  
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK  
       
  M40  TRESTEG   1634
       
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK  
       
  M40  KULA   1641
       
  Hunter Mabon -69 Fredrikshofs IF  
  Magnus Nesterud -70 Österhaninge IF  
       
  M45  60 M   1701
       
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS  
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK  
  Peter Engström -63 Huddinge AIS  
  Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK  
       
  M45  200 M   1705
       
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK  
  Peter Engström -63 Huddinge AIS  
  Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK  
       
  M45  400 M   1707
       
  Jonas Ljung -62 Fredrikshofs IF  
  Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK  
       
  M45  800 M   1709
       
  Carl Olsmats -61 Danderyds SK  
       
  M45  3000 M   1714
       
  Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna  
  Johan Malmberg -65 Fredrikshofs IF  
  Jonas Ljung -62 Fredrikshofs IF  
  Martin Lundmark -63 Fredrikshofs IF  
  Anders Thelemyr -64 Duvbo IK  
  Stefano Testi -61 Boo IF  
  Patrik Norberg -64 Hammarby IF  
       
  M45  60 M HÄCK   1721
       
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK  
  Peter Engström -63 Huddinge AIS  
       
  M45  HÖJD   1731
       
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK  
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta  
       
  M45  TRESTEG   1734
       
  Peter Engström -63 Huddinge AIS  
       
  M45  KULA   1741
       
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS  
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK  
  Patrick Ekström-Jöe -63 Huddinge AIS  
  Per-Jonas Trollsås -65 Danderyds SK  
       
  M50  60 M   1801
       
  Ingemar Ztorm -60 FK Studenterna  
  Rezze Aboreslan -57 Hässelby SK  
  Anders Olsson  Huddinge AIS  
       
  M50  200 M   1805
       
  Rezze Aboreslan -57 Hässelby SK  
       
  M50  400 M   1807
       
  Ingemar Ztorm -60 FK Studenterna  
  Rezze Aboreslan -57 Hässelby SK  
       
  M50  800 M   1809
       
  Thomas Malmgren -58 Flemingsbergs SK  
  Tommy Sjöblom -58 Boo IF  
  Sture Åhs -56 Roma IF  
       
  M50  3000 M   1814
       
  Sture Åhs -56 Roma IF  
       
  M50  HÖJD   1831
       
  Anders Ekwall -56 Bellevue IK  
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS  
  Ulf Olsson -57 Huddinge AIS  
       
  M50  LÄNGD   1833
       
  Anders Olsson  Huddinge AIS  
       
  M50  TRESTEG   1834
       
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS  
       
  M50  KULA 6,0   1841
       
  Torbjörn Persson -59 Tyresö FK  
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS  
  Ulf Olsson -57 Huddinge AIS  
       
  M55  60 M   1901
       
  Kent Eriksson -55 Nyköpings BIS  
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF  
       
  M55  200 M   1905
       
  Kent Eriksson -55 Nyköpings BIS  
  Christer Christopersson -51 FK Studenterna  
       
  M55  400 M   1907
       
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF  
       
  M55  3000 M   1914
       
  Nils-Göran Hasselkvist -55 Högbo GIF  
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF  
       
  M55  HÖJD   1931
       
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF  
       
  M55  LÄNGD   1933
       
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF  
  Sture Holmberg -51 Huddinge AIS  
       
  M55  TRESTEG   1934
       
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF  
       
  M55  KULA 6,0   1941
       
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF  
  Åke Lundberg -53 IFK Märsta  
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS  
       
  M60  60 M   2001
       
  Flemming Lindström -50 Rånäs 4H  
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF  
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H  
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS  
       
  M60  200 M   2005
       
  Flemming Lindström -50 Rånäs 4H  
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H  
  Evert Tegle -49 Fredrikshofs IF  
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS  
       
  M60  60 M HÄCK   2021
       
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H  
       
  M60  HÖJD   2031
       
  Jan de Besche -50 Turebergs FK  
       
  M60  LÄNGD   2033
       
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF  
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS  
  Georg Boström  Mälarhöjden IK  
       
  M60  TRESTEG   2034
       
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF  
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS  
       
  M60  KULA 5,0   2041
       
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF  
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF  
  Ulf Bergren -47 Huddinge AIS  
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS  
  Georg Boström  Mälarhöjden IK  
       
  M65  60 M   2101
       
  Jan Söderström -42 Bromma IF  
  Ola Eriksson -45 Rånäs 4H  
       
  M65  200 M   2105
       
  Per Larsson -45 Fredrikshofs IF  
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS  
       
  M65  400 M   2107
       
  Per Larsson -45 Fredrikshofs IF  
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS  
       
  M65  800 M   2109
       
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS  
  Henry Kallioniemi -43 Täby IS  
  Tore Pettersson -45 Roma IF  
       
  M65  60 M HÄCK   2121
       
  Jan Söderström -42 Bromma IF  
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK  
       
  M65  HÖJD   2131
       
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK  
  Lars Kronlund -42 Munsö IF  
       
  M65  LÄNGD   2133
       
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK  
  Lars Kronlund -42 Munsö IF  
       
  M65  TRESTEG   2134
       
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK  
       
  M65  KULA 5,0   2141
       
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK  
  Lars Kronlund -42 Munsö IF  
       
  M70  60 M   2201
       
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK  
  Sten-Åke Sköld -37 Gillberga-Lista IF  
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö  
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö  
       
  M70  200 M   2205
       
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK  
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö  
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö  
       
  M70  400 M   2207
       
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö  
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö  
       
  M70  800 M   2209
       
  Bengt Karlsson -39 IK Norrköping FK  
       
  M70  HÖJD   2231
       
  Juha Hankkila -37 Rånäs 4H  
  Carl-Erik Särndal -37 IFK Lund  
       
  M70  LÄNGD   2233
       
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö  
       
  M70  KULA 4,0   2241
       
  Juha Hankkila -37 Rånäs 4H  
  Sten-Åke Sköld -37 Gillberga-Lista IF  
  Hunter M Mabon -39 FK Studenterna  
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö  
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS  
  Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS  
       
  M75  60 M   2301
       
  Tor Trondset -35 Nynäshamns FK  
       
  M75  200 M   2305
       
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK  
  Tor Trondset -35 Nynäshamns FK  
       
  M75  HÖJD   2331
       
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK  
       
  M75  LÄNGD   2333
       
  Tor Trondset -35 Nynäshamns FK  
       
  M75  KULA 4,0   2341
       
  Östen Edlund -34 Ragunda IF  
       
  M85+  HÖJD   1331
       
  Rune Andersson -25 Hammarby IF  
       
  M85+  TRESTEG   1334
       
  Rune Andersson -25 Hammarby IF  
       
  K35  800 M   4509
       
  Sofia Wallius -74 FK Studenterna  
       
  K35  3000 M   4514
       
  Jennie Sahlin -74 Stockholmspolisens IF  
       
  K40  60 M   4601
       
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK  
       
  K40  200 M   4605
       
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK  
  Catarina Hillbom -66 Uppsala LK  
       
  K40  800 M   4609
       
  Catarina Hillbom -66 Uppsala LK  
       
  K40  3000 M   4614
       
  Åsa Nylander - Tullinge-Tumba FF  
       
  K40  LÄNGD   4633
       
  Anna Cyrus -66 Fredrikshofs IF  
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK  
       
  K40  KULA 4,0   4641
       
  Anna Cyrus -66 Fredrikshofs IF  
  Marika Rydell -68 IFK Tumba FK  
       
  K45  60 M   4701
       
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK  
       
  K45  HÖJD   4731
       
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK  
       
  K45  KULA 4,0   4741
       
  Marium Rehman -62 IFK Tumba FK  
       
  K50  60 M   4801
       
  Yvonne Gunderyd -60 Fredrikshofs IF  
  Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF  
  Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF  
  Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK  
       
  K50  200 M   4805
       
  Yvonne Gunderyd -60 Fredrikshofs IF  
  Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF  
  Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF  
  Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK  
       
  K50  400 M   4807
       
  Monika Ljung -57 Fredrikshofs IF  
       
  K50  3000 M   4814
       
  Monika Ljung -57 Fredrikshofs IF  
       
  K50  HÖJD   4831
       
  Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF  
       
  K50  LÄNGD   4833
       
  Susanne Hägerman -60 Fredrikshofs IF  
  Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF  
       
  K50  KULA 3,0   4841
       
  Ann Ahlstedt -57 Fredrikshofs IF  
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK  
       
  K55  60 M   4901
       
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF  
  Lilly Wizén -55 Roma IF  
       
  K55  200 M   4905
       
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF  
  Lilly Wizén -55 Roma IF  
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK  
       
  K55  400 M   4907
       
  Lilly Wizén -55 Roma IF  
       
  K55  800 M   4909
       
  Lilly Wizén -55 Roma IF  
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK  
       
  K55  3000 M   4914
       
  Lilly Wizén -55 Roma IF  
       
  K60  LÄNGD   5033
       
  Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF  
       
  K60  KULA 3,0   5041
       
  Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF  
       
  K65  60 M   5101
       
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF  
       
  K65  200 M   5105
       
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF  
       
  K65  HÖJD   5131
       
  Rozalia Toth -44 Fredrikshofs IF  
       
  K65  LÄNGD   5133
       
  Rozalia Toth -44 Fredrikshofs IF  
       
  K65  KULA 3,0   5141
       
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF  
  Rozalia Toth -44 Fredrikshofs IF  
       
  K70  60 M   5201
       
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK  
       
  K70  200 M   5205
       
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK  
       
  K70  400 M   5207
       
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK  
Uppdaterad: 23 NOV 2014 18:43 Skribent: Roger Karlsson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info