Hoppa till sidans innehåll

2016 VDM Resultat


Här är den korrekturlästa resultatlistan från VDM 2016 i Stockholm. 7st grenar som inte var med i den preliminära listan är nu med.

 








Tävling VDM Stockholm



Datum 2016-05-14-15



Tävlingsledare Christian Östervall



Plats Sätra IP



Eltid Mikael Magnusson



Starter lördag Roger Karlsson



Starter lördag Bo Wallsten



Starter söndag Rickard Bellander



Starter söndag Kenneth Jansson



Arrangör IFK Tumba



Väder Lördag Mulet ca 8 grader



Väder söndag Förmiddag Mulet ca 8 grader regn



Väder söndag Eftermiddag Mulet ca 8 grader från ca kl 11.00


Uppdaterad 2016-05-21









Tillägg och Rättelser










Följande grenar är tillagda




K40 5000m




K45 Kula




M35 Spjut 




M45 Spjut




M50 400m




M70 Spjut




M45 Stav










M80 Diskus skall 




Lars Wennblom ha 25.94










Redskapsvikter och 




Häckhöjder ät tillagda










Notera noteringen under 




M45 100m









  M35 100 M   Vind -1,0   2016-05-14
1 Johan Ndure -81 Stockholm Snipers 12,17    
2 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 12,76    
           
  M35 200 M   Vind +2,0   2016-05-15
1 Joel Djerf -78 Turebergs FK 25,51    
2 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 26,06    
           
  M35 400 M       2016-05-14
1 David Ingnäs -78 IFK Lidingö 60,07    
2 André Malm -78 Runday IF 64,22    
           
  M35 800 M       2016-05-15
1 André Malm -78 Runday IF 2.31,50    
           
  M35 5000 M       2016-05-15
1 Fredrik Westerdahl -69 Fredrikshofs IF 16.24,32    
2 Johan Svensson -80 Fredrikshofs IF 16.30,85    
           
  M35 110 M HÄCK 99.1cm   Vind +2,6   2016-05-14
1 Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS 15,83    
           
  M35 HÖJD       2016-05-15
1 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 1,59    
           
  M35 STAV       2016-05-15
1 Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS 3,62    
           
  Utom Tävlan         
  Carl Stensson -93 Hellas 5.12   2016-05-15
           
  M35 LÄNGD       2016-05-15
1 Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS 6,35 0,0  
           
  M35 TRESTEG       2016-05-14
1 Johan Ndure -81 Stockholm Snipers 12,07 -0,4  
2 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 11,12 0,3  
           
  M35 KULA 7.26kg       2016-05-15
1 Hercules lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK 9,72    
2 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 9,19    
3 Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK 8,16    
           
  M35 DISKUS 2.0kg       2016-05-14
1 Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS 45,25    
2 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 25,41    
3 Hercules lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK 22,90    
           
  M35 SPJUT 800g       2016-05-14
1 Lasse Ohtamaa -80 Huddinge AIS 61.31    
2 Stefan Borensjö -79 Turebergs FK 45.34    
3 Warren Russel -80 Stockholm Snipers 33.98    
           
  M40 100 M   Vind +1,5   2016-05-14
1 Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö 11,84    
2 Jens Falk -72 IFK Lidingö 12,57    
3 Dick Levin -72 IFK Lidingö 12,59    
4 Niklas Eriksson - Hanvikens SK 12,93    
5 Mattias Sandström -73 FK Studenterna 12,96    
6 Urban Evjen -73 Danderyds SK 13,70    
7 Tobias Rauch -74 Bromma IF 15,41    
           
  M40 200 M   Vind +2,1   2016-05-15
1 Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö 24,11    
2 Mats Holmberg -73 IF Åland 24,71    
3 Dick Levin -72 IFK Lidingö 25,91    
4 Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FIK 26,41    
5 Niklas Eriksson - Hanvikens SK 26,63    
6 Gustaf Ternestedt -75 Ösmo Nynäs FIK 27,63    
           
  M40 400 M       2016-05-14
1 Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö 54,57    
2 Jens Falk -72 IFK Lidingö 60,31    
           
  M40 800 M       2016-05-15
1 Fabrice Odille -76 Enhörna IF 2.18,58    
2 Danel Stenflo -73 TEAM Skavsåret 2.30,08    
3 Anders Nyström -76 Runday IF 2.30,15    
           
  M40 1500 M       2016-05-14
1 Mats Lijegren -76 Team Skavsåret 6.20,76    
           
  M40 5000 M       2016-05-15
1 Andreas Carlborg -72 Spårvägens FK 16.56,72    
2 Antonoio Lavecchia -72 Huddinge AIS 17.15,33    
3 Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS 18.07,55    
4 Mats Lijegren -76 Team Skavsåret 21.52,30    
           
  M40 110 M HÄCK 99.1cm   Vind +2,6   2016-05-14
1 Urban Evjen -73 Danderyds SK 19,62    
           
  M40 400 M HÄCK       2016-05-15
1 Danel Stenflo -73 TEAM Skavsåret 78,93    
           
  M40 HÖJD       2016-05-15
1 Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK 1,56    
2 Gustaf Ternestedt -75 Ösmo Nynäs FIK 1,53    
3 Danel Stenflo -73 TEAM Skavsåret 1,50    
           
  M40 STAV       2016-05-15
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK Ej res    
  Jonas Asplund -73 IFK Märsta Ej res    
           
  M40 LÄNGD       2016-05-15
1 Dick Levin -72 IFK Lidingö 4,97 -0,4  
2 Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK 4,66 +0,4  
           
  M40 TRESTEG       2016-05-14
1 Urban Evjen -73 Danderyds SK 9,55 +0,4  
           
  M40 KULA 7.26kg       2016-05-15
1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 10,60    
2 Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK 9,17    
3 Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FIK 8,95    
           
  M40 DISKUS 2.0kg       2016-05-14
1 Stellan Back -75 Turebergs FK 42,32    
2 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 31,80    
3 Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK 27,02    
4 Urban Evjen -73 Danderyds SK 24,67    
           
  M40 SPJUT 800g       2016-05-14
1 Stellan Back -75 Turebergs FK 58,70    
2 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 45,53    
3 Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK 45,46    
4 Jonas Asplund -73 IFK Märsta 37,35    
5 Urban Evjen -73 Danderyds SK 32,25    
           
  M45 100 M   Vind +1,0   2016-05-14
1 Mårten Skogman -67 Bromma IF 12.31    
2 Henrik Tegnér -70 Bromma IF 12.96    
3 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK 13.38    
4 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 17.69 +0.9  
  OBS Martin spran med         
  kvinnliga veteranerna        
  pga ingen tid i        
  i M45 loppet        
           
  M45 200 M   Vind +2,0   2016-05-15
1 Mårten Skogman -67 Bromma IF 24.57    
2 Henrik Tegnér -70 Bromma IF 25,86    
3 Per Almqvist -69 Östhammar FI 29,86    
4 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 37,52    
           
  M45 400 M       2016-05-14
1 Mårten Skogman -67 Bromma IF 55,93    
2 Henrik Tegnér -70 Bromma IF 59,69    
3 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 81,18    
           
  M45 800 M       2016-05-15
1 Morten Linnes -67 IFK Märsta 2.23,87    
2 Per Almqvist -69 Östhammar FI 2.38,61    
3 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 3.11,84    
           
  M45 1500 M       2016-05-14
1 Håkan Wiman -67 IF Linnéa 5.01,23    
2 Mats Kollbrink -70 Hässelby SK 5.06,53    
           
  M45 5000 M       2016-05-15
1 Håkan Wiman -67 IF Linnéa 18.34,05    
           
  M45 400 M HÄCK 91.4cm       2016-05-15
1 Roland Sundqvist -71 Upsala IF 64,74    
2 Hunter S Mabon -69 Danderyds SK 69,14    
           
  M45 HÖJD       2016-05-15
1 Mats Kollbrink -70 Hässelby SK 1,67    
2 Staffan Myrqvist -67 Huddinge AIS 1,59    
3 Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK 1,20    
           
  M45 STAV       2016-05-15
1 Hunter S Mabon -69 Danderyds SK 3.42    
           
  M45 400 M HÄCK       2016-05-15
1 Hunter S Mabon -69 Danderyds SK 3.42    
           
  M45 LÄNGD       2016-05-15
1 Anders Bäckman -71 Danderyds SK 5,53 +0,7  
2 Staffan Myrqvist -67 Huddinge AIS 5,13 -1,0  
           
  M45 KULA 7.26kg       2016-05-15
1 Hunter S Mabon -69 Danderyds SK 10,80    
2 Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK 9,64    
3 Mats Kollbrink -70 Hässelby SK 8,72    
4 Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK 7,60    
           
  M45 DISKUS 2.0kg       2016-05-14
1 Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK 34,58    
2 Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK 29,80    
3 Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK 25,52    
4 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK 22,80    
           
  M45 SPJUT 800g       2016-05-14
1 Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK 30,96    
2 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK 30,56    
           
  M50 100 M   Vind +2,7   2016-05-14
1 Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln 12,90    
2 Jan Berneryd -66 Danderyds SK 13,12    
           
  M50 200 M   Vind +0,5   2016-05-15
1 Lars Zetterberg -62 Hanvikens SK 31,35    
           
  M50 400 M       2016-05-14
1 Jan Berneryd -66 Danderyds SK 61.99    
2 Lars Zetterberg -62 Hanvikens SK 67.42    
           
  M50 800 M       2016-05-15
1 Dan Kullman -65 Stockholms FTF 2.21,72    
           
  M50 5000 M       2016-05-15
1 Fredrik Arthurssom -63 Hässelby SK 17.51,09    
2 Leo Heemskerk -65 Team CRS 18.37,38    
           
  M50 100 M HÄCK 91.4cm   Vind +2,9   2016-05-14
1 Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK 18,65    
           
  M50 400 M HÄCK 84.0cm       2016-05-15
1 Johan Ansén -64 Visby IF Gute 74,38    
           
  M50 HÖJD       2016-05-15
1 Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK 1,47    
2 Johan Ansén -64 Visby IF Gute 1,44    
           
  M50 STAV       2016-05-15
1 Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK 3,32    
           
  M50 KULA 6,0kg       2016-05-15
1 Mikael Wallin -63 Stockholms FTF 11,95    
2 Rolf Österholm -62 Timrå AIF 11,87    
3 Janne Åkerblom - IFK Lidingö 8,37    
           
  Kula 7.26kg        
  Mikael Wallin -63 Stockholms FTF 10.00
Utom tävlan
           
  M50 DISKUS 1,5kg       2016-05-14
1 Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK 36,50    
2 Hans Nordberg -65 Huddinge AIS 32,37    
3 Tomas Classon -62 Huddinge AIS 29,55    
4 Mikael Wallin -63 Stockholms FTF 27,61    
5 Per-Jonas Trolsås -65 Danderyds SK 25,55    
           
  M50 SPJUT 700g       2016-05-14
1 Hans Nordberg -65 Huddinge AIS 39,93    
2 Mikael Wallin -63 Stockholms FTF 36,01    
3 Per-Jonas Trolsås -65 Danderyds SK 27,63    
           
  M55 200 M   Vind +0,5   2016-05-15
1 Mats Röhr -60 Ystads IF 28,13    
2 Anders Toll -61 Uppsala LK 28,79    
           
  M55 400 M       2016-05-14
1 Anders Toll -61 Uppsala LK 62,89    
           
  M55 800 M       2016-05-15
1 Mats Lindqvist -58 Hellas FK 2.26,00    
2 Anders Toll -61 Uppsala LK 2.29,57    
           
  M55 1500 M       2016-05-14
1 Roger Reinhold - IF Linnéa 5.04,73    
2 Anders Toll -61 Uppsala LK 5.04,90    
           
  M55 5000 M       2016-05-15
1 Roger Reinhold - IF Linnéa 19.13,81    
           
  M55 HÖJD       2016-05-15
1 Anders Toll -61 Uppsala LK 1,44    
2 Mikael Ohlsson -61 Huddinge AIS 1,32    
           
  M55 TRESTEG       2016-05-14
1 Anders Toll -61 Uppsala LK 9,83 +0,4  
           
  M55 KULA 6,0kg       2016-05-15
1 Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK 10,08    
2 Bo Wallsten -61 Fredrikshofs IF 7,49    
           
  M55 DISKUS 1,5kg       2016-05-14
1 Erik Holmgren -61 Boo IF 40,67    
2 Per Östlund -61 Hässelby SK 38,45    
3 Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK 30,12    
           
  M55 SPJUT 700g       2016-05-14
1 Per Östlund -61 Hässelby SK 39,27    
2 Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK 32,04    
           
  M60 100 M   Vind +2,7   2016-05-14
1 Tapio Kinnunen -54 Tullinge-Tumba FF 13,75    
2 Pertti Tomminen  Hässelby SK 18,31    
           
  M60 200 M   Vind +0,5   2016-05-15
1 Sture Åhs -56 Roma IF 33,83    
2 Pertti Tomminen  Hässelby SK 38,80    
           
  M60 400 M       2016-05-14
1 Johnny Lindsal -54 Runacadamy IF 66,54    
2 Pertti Tomminen  Hässelby SK 85,16    
           
  M60 800 M       2016-05-15
1 Nils Nestor -52 Hässelby SK 2.41,38    
2 Pertti Tomminen  Hässelby SK 3.32,71    
           
  M60 1500 M       2016-05-14
1 Lasse Hagström -55 Spårvägens FK 5.11,65    
           
  M60 100 M HÄCK 84.0cm   Vind +2,9   2016-05-14
1 Sture Åhs -56 Roma IF 24,57    
           
  M60 300 M HÄCK 76.2cm       2016-05-15
1 Sture Åhs -56 Roma IF 63,63    
           
  M60 TRESTEG       2016-05-14
1 Sture Åhs -56 Roma IF 7,51 +0,7  
           
  M60 KULA 5,0kg       2016-05-15
1 Åke Ruus -53 Spårvägens FK 11,18    
           
  M60 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Åke Ruus -53 Spårvägens FK 44,01    
2 Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköpings FK 30,78    
           
  M60 SPJUT 600       2016-05-14
1 Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköpings FK 35,42    
2 Alf Nede -53 IFK Linköpings FK 32,13    
           
  M65 100 M   Vind +2,7   2016-05-14
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 15,90    
2 Krzysztof Furmaniuk -48 Hellas FK 16,32    
           
  M65 200 M   Vind +0,5   2016-05-15
5 Krzysztof Furmaniuk -48 Hellas FK 34,47    
6 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 34,98    
           
  M65 400 M       2016-05-14
1 Inge Almqvist -48 IF Linnéa 81,30    
2 Krzysztof Furmaniuk -48 Hellas FK 83,08    
           
  M65 100 M HÄCK 84.0cm   Vind +2,9   2016-05-14
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 23,08    
           
  M65 HÖJD       2016-05-15
1 Bengt-Bruno Myrberg -51 Danderyds SK 1,44    
2 Jan de Besche -50 Turebergs FK 1,32    
           
  M65 LÄNGD       2016-05-15
1 Sture Holmberg -51 Huddinge AIS 4,72 2,0  
           
  M65 KULA 5,0kg       2016-05-15
1 Stig-Arne Mattsson -51 Järvsö IF 10,58    
2 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 8,85    
           
  M65 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Stig-Arne Mattsson -51 Järvsö IF 32,51    
2 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 31,83    
           
  M65 SPJUT 600g       2016-05-14
1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 34,42    
           
  M70 HÖJD       2016-05-15
1 Hans Karlbom -45 IFK Tumba 1,17    
- Björn Oback -44 IFK Tumba Ej res.    
           
  M70 KULA 4,0kg       2016-05-15
1 John Östlund -45 Hässelby SK 9,31    
2 Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö 9,15    
           
  M70 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö 28,36    
2 John Östlund -45 Hässelby SK 25,65    
           
  M70 SPJUT 500g        
1 John Östlund -45 Hässelby SK 19.92   2016-05-14
           
  M75 100 M   Vind +2,7   2016-05-14
1 Lennart Asplund -39 IFK Märsta 16,58    
           
  M75 200 M   Vind +0,5   2016-05-15
1 Lennart Asplund -39 IFK Märsta (35,52)
 
      Tvivelaktig start  
           
  M75 800 M       2016-05-15
1 Åke Leverin -39 Väsby IK 3.23,78    
           
  M75 1500 M       2016-05-14
1 Åke Leverin -39 Väsby IK 6.37,05    
           
  M75 LÄNGD       2016-05-15
1 Lennart Asplund -39 IFK Märsta 3,21 +0,5  
           
  M75 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 23,67    
           
  M75 SPJUT 500g       2016-05-14
1 Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS 25,31    
           
  M80 LÄNGD       2016-05-15
1 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK 3,29 -0,9  
           
  M80 KULA 3,0kg       2016-05-15
1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 11,71    
2 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK 10,82    
3 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 9,30    
           
  M80 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 38,22    
2 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK 26,21    
3 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 25.94    
           
  M80 SPJUT 400g       2016-05-14
1 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK 23,63    
           
  M90 KULA 3,0kg       2016-05-15
1 Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS 6,76    
           
  M90 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS 16,56    
           
  M90 SPJUT 400g       2016-05-14
1 Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS 12,98    
           
  K35 100 M   Vind +3,5   2016-05-14
1 Anna Werner -79 Danderyds SK 14,95    
           
  K35 200 M   Vind +1,7   2016-05-15
1 Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa 29,34    
2 Tarja Karppinen -78 IFK Lidingö 30,11    
3 Emma Brixer -78 IFK Lidingö 31,20    
           
  K35 400 M       2016-05-14
1 Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa 64,80    
           
  K35 800 M       2016-05-15
1 Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa 2.29,84    
2 Emelie Ovenholm -81 FK Studenterna 3.08,44    
           
  K35 LÄNGD       2016-05-15
1 Emma Brixer -78 IFK Lidingö 4,54 -2,7  
           
  K35 SPJUT 600g       2016-05-14
1 Anna Werner -79 Danderyds SK 23,63    
           
  K40 100 M   Vind +3,5   2016-05-14
1 Lena Axelson -72 Bromma IF 13,27    
2 Ulrika Evjen -74 Danderyds SK 13,31    
3 Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö 14,40    
4 Jenny Zettergren -75 Danderyds SK 14,44    
           
  K40 200 M   Vind +1,7   2016-05-15
1 Lena Axelson -72 Bromma IF 27,80    
2 Jenny Zettergren -75 Danderyds SK 30,99    
3 Anna Arnedal -75 Ösmo Nynäs FIK 32,81    
           
  K40 400 M       2016-05-14
1 Anna Arnedal -75 Ösmo Nynäs FIK 77,12    
           
  K40 800 M       2016-05-15
1 Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö 2.44,74    
2 Betty Kämpe -76 Team Skavsåret 3.07,77    
           
  K40 5000 M       2016-05-15
1 Alva Karlsson -74 Vegan Runners 20.39.39    
           
  K40 LÄNGD       2016-05-15
1 Ulrika Evjen -74 Danderyds SK 4,46 +1,6  
           
  K40 KULA 4,0kg       2016-05-15
1 Ulrika Evjen -74 Danderyds SK 9,18    
2 Louise Lillius -74 Huddinge AIS 8,25    
3 Anna Arnedal -75 Ösmo Nynäs FIK 6,65    
           
  K45 100 M   Vind +3,5   2016-05-14
1 Annette Rylander -69 IFK Stocksund 14,20    
2 Christina Tillman -68 IFK Stocksund 15,82    
           
  K45 200 M   Vind +1,7   2016-05-15
1 Annette Rylander -69 IFK Stocksund 29,76    
2 Ann Magnusson -68 IFK Stocksund 31,44    
           
  K45 800 M       2016-05-15
1 Ann Magnusson -68 IFK Stocksund 2.45,39    
           
  K45 5000 M       2016-05-15
1 Åsa Nylander -67 IFK Tumba 19.35,71    
           
  K45 LÄNGD       2016-05-15
1 Annette Rylander -69 IFK Stocksund 4,37 0,0  
           
  K45 KULA 4,0kg       2016-05-15
1 Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK 7.55    
2 Christina Tillman -68 IFK Stocksund 7.21    
           
  K45 DISKUS 1,0kg       2016-05-14
1 Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK 22,03    
           
  K45 SPJUT 600g       2016-05-14
1 Annette Rylander -69 IFK Stocksund 18,69    
           
  K50 100 M   Vind +0,9   2016-05-14
1 Katja Berend -62 SV Grosshandshorf GER 13,31    
2 Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund 14,82    
           
  K50 200 M   Vind +1,4   2016-05-15
1 Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund 31,42    
           
  K55 100 M   Vind +0,9   2016-05-14
1 Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK 16,33    
           
  K55 200 M   Vind +1,4   2016-05-15
1 Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK 34,17    
           
  K55 400 M       2016-05-14
1 Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK 75,89    
           
  K55 800 M       2016-05-15
- Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK Bröt    
           
  K55 LÄNGD       2016-05-15
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba Ej res.    
           
  K55 KULA 3,0kg       2016-05-15
1 Marie Carlström -60 IFK Tumba 8,25    
2 Lena Sundberg -61 IFK Tumba 7,59    
           
  K55 SPJUT 500g       2016-05-14
1 Kristina Trollsås -61 Danderyds SK 21,52    
           
  K60 100 M   Vind +0,9   2016-05-14
1 Lilly Wizén -55 Roma IF 15,78    
2 Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK 16,49    
3 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 19,44    
           
  K60 200 M   Vind +1,4   2016-05-15
1 Lilly Wizén -55 Roma IF 32,53    
2 Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK 34,23    
3 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 40,15    
           
  K60 400 M       2016-05-14
1 Lilly Wizén -55 Roma IF 73,43    
2 Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK 77,86    
3 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 91,67    
           
  K60 800 M       2016-05-15
1 Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK 3.05,12    
2 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 3.33,78    
           
  K70 100 M   Vind +0,9   2016-05-14
1 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 29,27    
           
  K70 200 M   Vind +1,4   2016-05-15
1 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 65,52    
           
  K70 KULA 3,0kg       2016-05-15
1 Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF 2,95    

 

Uppdaterad: 01 APR 2018 20:25 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info