Hoppa till sidans innehåll

2017 VDM Startlista


Här är den första versionen av startlista för den kommande helgens VDM i Stockholm

Ev fel som ni hittar skicka dom till This is a mailto link

M35 100 M  
   
Andreas Lindström -78 IFK Helsingborg
Martin Jansson -78 Stockholm Snipers
Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M35 400 M  
   
Max Rejström -81 Stockholm Snipers
   
M35 800 M  
   
André Malm -78 Runday IF
   
M35 1500 M  
   
Max Rejström -81 Stockholm Snipers
   
M35 5000 M  
   
Fredrik Westerdahl -79 Fredrikshofs IF
Niklas Andersson -78 Hässelby SK
   
M35 LÄNGD  
   
Andreas Lindström -78 IFK Helsingborg
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
   
M35 TRESTEG  
   
Martin Jansson -78 Stockholm Snipers
Johan Ndure -81 Stockholm Snipers
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M35 KULA  
   
Andreas Lindström -78 IFK Helsingborg
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
   
M35 DISKUS  
   
Andreas Lindström -78 IFK Helsingborg
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M35 SLÄGGA  
   
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M35 SPJUT  
   
Max Rejström -81 Stockholm Snipers
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M40 100 M  
   
Per Sandell -76 Turebergs FK
Urban Evjen -73 Danderyds SK
Pontus Weman Tell -75 Danderyds SK
Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
Dick Levin -72 IFK Lidingö
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
Stellan Back -75 Turebergs FK
   
M40 200 M  
   
Per Sandell -76 Turebergs FK
Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
Dick Levin -72 IFK Lidingö
   
M40 400 M  
   
Per Sandell -76 Turebergs FK
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
   
M40 800 M  
   
Per Sandell -76 Turebergs FK
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
   
M40 1500 M  
   
Christian Lindström -74 Hammarby IF
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
Anders Nyström -76 Runday IF
   
M40 5000 M  
   
Christian Lindström -74 Hammarby IF
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
Jimmie Espling -75 FK Studenterna
Anders Nyström -76 Runday IF
   
M40 110 M HÄCK  
   
Urban Evjen -73 Danderyds SK
Pontus Weman Tell -75 Danderyds SK
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 400 M HÄCK  
   
Urban Evjen -73 Danderyds SK
   
M40 HÖJD  
   
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 LÄNGD  
   
Urban Evjen -73 Danderyds SK
Dick Levin -72 IFK Lidingö
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 KULA  
   
Urban Evjen -73 Danderyds SK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 DISKUS  
   
Urban Evjen -73 Danderyds SK
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
Stellan Back -75 Turebergs FK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 SLÄGGA  
   
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 SPJUT  
   
Urban Evjen -73 Danderyds SK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
Stellan Back -75 Turebergs FK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 VIKT  
   
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 100 M  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
Henrik Tegnér -70 Bromma IF
Niklas Lindholm -72 Mälarö SOK
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
   
M45 200 M  
   
Henrik Tegnér -70 Bromma IF
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Roland Sundqvist -71 Upsala IF
Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
   
M45 400 M  
   
Henrik Tegnér -70 Bromma IF
Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
Mattias Wallén -72 Bromma IF
   
M45 800 M  
   
Olov Berg -70 Team Club Running
Fredrik Eckerström -70 Spårvägens FK
   
M45 1500 M  
   
Olov Berg -70 Team Club Running
Fredrik Eckerström -70 Spårvägens FK
David Pyring -72 Ösmo Nynäs FIK
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
   
M45 5000 M  
   
Olov Berg -70 Team Club Running
   
M45 110 M HÄCK  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M45 400 M HÄCK  
   
Henrik Tegnér -70 Bromma IF
Constantin Ilic -70 Spårvägens FK
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
   
M45 HÖJD  
   
Roland Sundqvist -71 Upsala IF
   
M45 STAV  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M45 LÄNGD  
   
Anders Bäckman -71 Danderyds SK
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
   
M45 TRESTEG  
   
   
M45 KULA  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 DISKUS  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 SLÄGGA  
   
Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 SPJUT  
   
Anders Bäckman -71 Danderyds SK
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 VIKT  
   
Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
   
M50 200 M  
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
   
M50 400 M  
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
   
M50 800 M  
   
Morten Linnes -67 IFK Märsta
Matt Kinane -68 Hässelby SK
   
M50 1500 M  
   
Håkan Wiman -67 IF Linnéa
Matt Kinane -68 Hässelby SK
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
   
M50 5000 M  
   
Håkan Wiman -67 IF Linnéa
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
   
M50 HÖJD  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
Staffan Myrqvist -67 Huddinge AIS
   
M50 STAV  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
   
M50 LÄNGD  
   
Staffan Myrqvist -67 Huddinge AIS
   
M50 KULA 6,0  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
   
M50 DISKUS 1,5  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Hans Nordberg -65 Huddinge AIS
   
M50 SLÄGGA 6,0  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
   
M50 SPJUT 700  
   
Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
Hans Nordberg -65 Huddinge AIS
   
M50 VIKT  
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Mikael Wallin -63 Stockholms FTF
   
M55 100 M  
   
Olof Engdahl -58 Danderyds SK
Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
   
M55 200 M  
   
Olof Engdahl -58 Danderyds SK
Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
   
M55 400 M  
   
Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
Lars Zetterberg -62 Hanvikens SK
   
M55 800 M  
   
Roger Reinhold -61 IF Linnéa
   
M55 1500 M  
   
Håkan Wiman -67 IF Linnéa
   
M55 5000 M  
   
Håkan Wiman -67 IF Linnéa
   
M55 HÖJD  
   
Mikael Ohlsson -61 Huddinge AIS
   
M55 KULA 6,0  
   
Per Östlund -61 Hässelby SK
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
Bengt Petersson -61 Huddinge AIS
   
M55 DISKUS 1,5  
   
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M55 SLÄGGA 6,0  
   
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M55 SPJUT 700  
   
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M55 VIKT  
   
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M60 100 M  
   
Johnny Lindsal -54 Runacademy IF
Kjell Norgren -55 Westermalms IF
   
M60 200 M  
   
Jan Sjölund -56 Axa Sports Club
Sture Åhs -56 Roma IF
   
M60 400 M  
   
Jan Sjölund -56 Axa Sports Club
Sture Åhs -56 Roma IF
   
M60 800 M  
   
Johnny Lindsal -54 Runacademy IF
Sture Åhs -56 Roma IF
   
M60 1500 M  
   
Sture Åhs -56 Roma IF
   
M60 5000 M  
   
Lars-Göran Berggren -57 TEAM Skavsåret
   
M60 KULA 5,0  
   
Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
   
M60 DISKUS 1,0  
   
Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping
   
M60 SLÄGGA 5,0  
   
Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
   
M60 SPJUT 600  
   
Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping
Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
   
M65 100 M  
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Christer Christophersson -51 Spårvägens FK
   
M65 800 M  
   
Roland Jansson -52 Uppsala LK
   
M65 HÖJD  
   
BengtBruno Myrberg -51 Danderyds SK
   
M65 STAV  
   
Björn Bratt -51 Åkersberga SK
   
M65 DISKUS 1,0  
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M65 SLÄGGA 5,0  
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M65 SPJUT 600  
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M65 VIKT  
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M70 100 M  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 200 M  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 400 M  
   
Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 800 M  
   
Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 1500 M  
   
Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 5000 M  
   
Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 80 M HÄCK  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
Björn Oback -44 IFK Tumba
   
M70 300 M HÄCK  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
Björn Oback -44 IFK Tumba
   
M70 HÖJD  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
John Östlund -45 Hässelby SK
   
M70 STAV  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 LÄNGD  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 TRESTEG  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
   
M70 KULA 4,0  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
John Östlund -45 Hässelby SK
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
   
M70 DISKUS 1,0  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
John Östlund -45 Hässelby SK
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
   
M70 SLÄGGA 4,0  
   
John Östlund -45 Hässelby SK
   
M70 SPJUT 500  
   
Inge Hermansson -45 IFK Tumba
John Östlund -45 Hässelby SK
   
M70 VIKT  
   
John Östlund -45 Hässelby SK
   
M75 100 M  
   
Jan Söderström -42 Bromma IF
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M75 200 M  
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M75 400 M  
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M75 1500 M  
   
Åke Leverin -39 Väsby IK
   
M75 5000 M  
   
Åke Leverin -39 Väsby IK
   
M75 80 M HÄCK  
   
Jan Söderström -42 Bromma IF
   
M75 STAV  
   
Hans Lagerqvist -40 Duvbo IK
   
M75 LÄNGD  
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
M75 KULA 4,0  
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
   
M75 DISKUS 1,0  
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 SLÄGGA 4,0  
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 SPJUT 500  
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 VIKT  
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
   
M80 100 M  
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
   
M80 STAV  
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
   
M80 LÄNGD  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 KULA 3,0  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
M80 DISKUS 1,0  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
M80 SLÄGGA 3,0  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
M80 SPJUT 400  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 VIKT  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
Östen Edlund -34 Ragunda IF
   
M90 KULA 3,0  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M90 DISKUS 1,0  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M90 SLÄGGA 3,0  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M90 SPJUT 400  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M90 VIKT  
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
K35 100 M  
   
Sofia Gåvsten -79 Uppsala LK
Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa
   
K35 200 M  
   
Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa
   
K35 400 M  
   
Sofia Gåvsten -79 Uppsala LK
Eleonore Gåvsten -79 IF Linnéa
Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
   
K35 400 M HÄCK  
   
Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
   
K35 DISKUS 1,0  
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 SLÄGGA 4,0  
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 SPJUT 600  
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 VIKT  
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K40 100 M  
   
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
Jenny Zettergren -75 Danderyds SK
Petra Thilers -76 Turebergs FK
   
K40 200 M  
   
Jenny Zettergren -75 Danderyds SK
Petra Thilers -76 Turebergs FK
   
K40 800 M  
   
Martina Gidlöf -74 IFK Ldingö
   
K40 LÄNGD  
   
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
   
K40 KULA 4,0  
   
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
   
K45 100 M  
   
Lena Axelson -72 Bromma IF
Annette Rylander -69 IFK Stocksund
Silla Levin -71 IFK Lidingö
   
K45 200 M  
   
Lena Axelson -72 Bromma IF
Annette Rylander -69 IFK Stocksund
Silla Levin -71 IFK Lidingö
Camilla Garcia -71 Spårvägens FK
   
K45 400 M  
   
Silla Levin -71 IFK Lidingö
Camilla Garcia -71 Spårvägens FK
Viktoria Sporre -72 Roma IF
   
K45 1500 M  
   
Viktoria Sporre -72 Roma IF
   
K45 LÄNGD  
   
Silla Levin -71 IFK Lidingö
   
K45 KULA 4,0  
   
Maria Classon -70 Huddinge AIS
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
   
K45 DISKUS 1,0  
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
   
K45 SPJUT 600  
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
   
K45 VIKT  
   
Maria Classon -70 Huddinge AIS
   
K50 100 M  
   
Charlotta Kimby -65 Spårvägens FK
Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
   
K50 200 M  
   
Charlotta Kimby -65 Spårvägens FK
Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
Marjo Jokela -67 Spårvägens FK
   
K50 400 M  
   
Marjo Jokela -67 Spårvägens FK
   
K50 5000 M  
   
Mia Edvardsson -66 Hässelby SK
Mia Edvardsson -66 Hässelby SK
   
K50 HÖJD  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 LÄNGD  
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Charlotta Kimby -65 Spårvägens FK
Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
   
K50 KULA 3,0  
   
Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 DISKUS 1,0  
   
Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
   
K50 SLÄGGA 3,0  
   
Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Marika Rydell -67 IFK Tumba
   
K50 SPJUT 500  
   
Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
   
K50 VIKT  
   
Maria Sundqvist -66 Stockholms FTF
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Marika Rydell -67 IFK Tumba
   
K55 100 M  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K55 200 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K55 400 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K55 800 M  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K55 300 M HÄCK  
   
Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
   
K55 HÖJD  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 LÄNGD  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 TRESTEG  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 KULA 3,0  
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 DISKUS 1,0  
   
Bodil Andersson -61 Spårvägens FK
   
K55 SPJUT 500  
   
Kristina Trollsås -61 Danderyds SK
   
K60 100 M  
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 200 M  
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 400 M  
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 800 M  
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K60 1500 M  
   
Lilly Wizén -55 Roma IF
   
K75 200 M  
   
Kristina Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 HÖJD  
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K75 KULA 2,0  
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K75 SLÄGGA 2,0  
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K75 VIKT  
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K85 KULA 2,0  
   
Art Kosol -32 Spårvägens FK
Uppdaterad: 01 APR 2018 20:25 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info