Hoppa till sidans innehåll

2018 VDM Startlista


En version av startlistan, ev kommer att rättas till på idrottsplatsen under helgen

M35 100 M 11.30
   
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M35 KULA 10.00
   
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
   
M35 DISKUS 11.00
   
Tomas Örthagen -80 Ösmo Nynäs FIK
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
   
M35 SPJUT 12.00
   
Warren Russel -80 Stockholm Snipers
   
M35 VIKT 11.00
   
Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 100 M 11.30
   
Per Sandell -76 Turebergs FK
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 200 M 12.00
   
Per Sandell -76 Turebergs FK
   
M40 400 M 12.00
   
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
Andrè Malm -78 Runday IF
Per Sandell -76 Turebergs FK
Tobias Rauch -74 IFK Märsta
   
M40 800 M 11.30
   
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
Andrè Malm -78 Runday IF
Per Sandell -76 Turebergs FK
   
M40 1500 M 12.45
   
Martin Jansson -78 Stockholm Snipers
Christian Lindström -74 Hammarby IF
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
   
M40 5000 M 12.45
   
Martin Jansson -78 Stockholm Snipers
Joakim Pihlstrand-Trulp -77 Hammarby IF
   
M40 TRESTEG 12.00
   
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 KULA 10.00
   
Stellan Back -75 Turebergs FK
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
   
M40 DISKUS 10.00
   
Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 SLÄGGA 11.00
   
Stellan Back -75 Turebergs FK
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs FIK
   
M40 SPJUT 12.00
   
Stellan Back -75 Turebergs FK
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
   
M40 VIKT 11.00
   
Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
Lars-Göran Nylén -75 Danderyds SK
Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 100 M 11.35
   
Marcus Lehto -73 Upsala IF
Jems Falk -72 IFK Lidingö
Niclas Lindholm -72 Mälarö SOK
Henrik Tegnér -70 Spårvägens FK
Magnus Nilsson -72 Spårvägens FK
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
Mats Holmberg -73 Spårvägens FK
   
M45 200 M 12.00
   
Marcus Lehto -73 Upsala IF
Niclas Lindholm -72 Mälarö SOK
Henrik Tegnér -70 Spårvägens FK
Peter Johansson -69 Hanvikens SK
Klas Tikkanen -70 Spårvägens FK
Patrick Forslund -69 Spårvägens FK
Andreas Ljung -69 Spårvägens FK
Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK
   
M45 400 M 12.10
   
Jems Falk -72 IFK Lidingö
Henrik Tegnér -70 Spårvägens FK
Mats Holmberg -73 Spårvägens FK
   
M45 1500 M 12.45
   
Staffan Dahlgren -71 Stockholm LDK
   
M45 5000 M 12.45
   
Jakob Palmheden -72 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 110 M HÄCK 11.00
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M45 400 M HÄCK 11.00
   
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
   
M45 HÖJD 10.00
   
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
   
M45 STAV 13.00
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M45 LÄNGD 10.00
   
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Anders Bäckman -71 Danderyds SK
   
M45 KULA 10.00
   
Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
   
M45 DISKUS 10.00
   
Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK
Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 SLÄGGA 11.00
   
Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M45 SPJUT 12.00
   
Anders Bäckman -71 Danderyds SK
   
M45 VIKT 11.00
   
Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
   
M50 100 M 11.30
   
Jan Berneryd -66 Danderyds SK
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 200 M 12.05
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Dag Dacke -65 IFK Märsta
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 400 M 12.10
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
   
M50 800 M 11.30
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Matt Kinane -68 Hässelby SK
   
M50 1500 M 12.45
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
Matt Kinane -68 Hässelby SK
Patrik Hentschke -68 Tullinge Friidrott
   
M50 5000 M 12.45
   
Leo Heemskerk -65 Team Running Stockholm
   
M50 100 M HÄCK 11.00
   
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 400 M HÄCK 11.00
   
Dag Dacke -65 IFK Märsta
   
M50 HÖJD 10.00
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 STAV 13.00
   
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
   
M50 LÄNGD 10.00
   
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 KULA 6,0 10.45
   
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
   
M50 DISKUS 1,5 11.00
   
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Hans Nordberg -65 IFK Märsta
Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 SLÄGGA 6,0 12.00
   
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Leif Lundahl -66 Varbergs GIF
   
M50 SPJUT 700 14.00
   
Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
Hans Nordberg -65 IFK Märsta
Christian Josefsson -68 Danderyds SK
   
M50 VIKT 13.00
   
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Leif Lundahl -66 Varbergs GIF
   
M55 200 M 12.05
   
Magnus Agenfelt -61 IFK Lidingö
Lars Zetterberg -62 Hanvikens SK
   
M55 400 M 12.10
   
Mats Nagle -60 IFK Märsta
   
M55 LÄNGD 10.00
   
Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
Mats Nagle -60 IFK Märsta
   
M55 KULA 6,0 10.45
   
Janne Åkerblom -62 IFK Lidingö
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
Rolf Österholm -62 Timrå AIF
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M55 DISKUS 1,5 11.00
   
Janne Åkerblom -62 IFK Lidingö
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
Erik Holmgren -61 Boo IF
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
Lars Zetterberg -62 Hanvikens SK
   
M55 SLÄGGA 6,0 12.00
   
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M55 SPJUT 700 14.00
   
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M55 VIKT 13.00
   
Tomas Benbgtsson -61 IFK Märsta
Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
   
M60 100 M 11.40
   
Kjell Norgren -55 Westermalms IF
   
M60 200 M 12.05
   
Bobbie Baars -58 Turebergs FK
   
M60 400 M 12.20
   
Bobbie Baars -58 Turebergs FK
   
M60 KULA 5,0 10.45
   
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
   
M60 DISKUS 1,0 11.00
   
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
   
M60 SLÄGGA 5,0 12.00
   
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
   
M60 VIKT 13.00
   
Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
   
M65 100 M 11.40
   
Lars Melander -51 Fredrikshofs IF
   
M65 400 M 12.20
   
Lars Melander -51 Fredrikshofs IF
   
M65 LÄNGD 10.00
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M65 KULA 5,0 10.45
   
Åke Ruus -53 Spårvägens FK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping
   
M65 DISKUS 1,0 11.00
   
Åke Ruus -53 Spårvägens FK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Kjell Andersson -50 Danderyds SK
   
M65 SLÄGGA 5,0 12.00
   
Åke Ruus -53 Spårvägens FK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
   
M65 SPJUT 600 14.00
   
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping
   
M65 VIKT 13.00
   
Åke Ruus -53 Spårvägens FK
Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
Kjell Andersson -50 Danderyds SK
   
M70 100 M 11.40
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 200 M 12.10
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 400 M 12.20
   
Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
   
M70 5000 M 12.45
   
Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
   
M70 80 M HÄCK 11.00
   
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
Björn Oback -44 IFK Tumba
   
M70 300 M HÄCK 11.00
   
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 HÖJD 10.00
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
   
M70 STAV 13.00
   
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 LÄNGD 10.00
   
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
   
M70 TRESTEG 12.00
   
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 KULA 4,0 11.45
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 DISKUS 1,0 12.00
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 SLÄGGA 4,0 13.00
   
John Östlund -45 Hässelby SK
   
M70 SPJUT 500 10.00
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Thomas Lindberg -46 IFK Lidingö
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M70 VIKT 10.00
   
John Östlund -45 Hässelby SK
Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
   
M75 100 M 11.45
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
Jan Söderström -42 Bromma IF
   
M75 200 M 12.10
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
   
M75 80 M HÄCK 11.00
   
Jan Söderström -42 Bromma IF
   
M75 HÖJD 10.00
   
Lars Kronlund -42 Munsö IF
   
M75 STAV 13.00
   
Hans Lagerqvist -40 Duvbo IK
   
M75 LÄNGD 10.00
   
Lennart Asplund -39 IFK Märsta
   
M75 KULA 4,0 11.45
   
Lars Kronlund -42 Munsö IF
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 DISKUS 1,0 12.00
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 SLÄGGA 4,0 13.00
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 SPJUT 600 10.00
   
Lars Kronlund -42 Munsö IF
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M75 VIKT 10.00
   
Bo Sundström -40 Turebergs FK
   
M80 100 M 11.45
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
Hans Bruno -36 IFK Tumba
   
M80 200 M 12.10
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
Hans Bruno -36 IFK Tumba
   
M80 STAV 13.00
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
   
M80 LÄNGD 10.00
   
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 KULA 3,0 11.45
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Östen Edlund -34 Ragunda IF
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 DISKUS 1,0 12.00
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Lars Wennblom -34 Hässelby SK
Östen Edlund -34 Ragunda IF
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 SLÄGGA 3,0 13.00
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Östen Edlund -34 Ragunda IF
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 SPJUT 500 10.00
   
Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M80 VIKT 10.00
   
Östen Edlund -34 Ragunda IF
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
   
M85 KULA 3,0 11.45
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M85 DISKUS 1,0 12.00
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M85 SLÄGGA 3,0 13.00
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M85 SPJUT 400 10.00
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
M85 VIKT 13.00
   
Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
   
K35 200 M 12.20
   
Eleonore Gåvosten -79 Spårvägens FK
   
K35 400 M 12.30
   
Madeleine Lindmark -81 Spårvägens FK
   
K35 800 M 11.40
   
Madeleine Lindmark -81 Spårvägens FK
Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
   
K35 1500 M 12.45
   
Madeleine Lindmark -81 Spårvägens FK
   
K35 KULA 4,0 13.00
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 DISKUS 1,0 13.00
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 SLÄGGA 4,0 10.00
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 SPJUT 600 11.00
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K35 VIKT 12.00
   
Anna Werner -79 Danderyds SK
   
K40 100 M 11.50
   
Ann Björkstedt -78 Spårvägens FK
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
   
K40 200 M 12.20
   
Ann Björkstedt -78 Spårvägens FK
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
   
K40 400 M 12.30
   
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
Anna Arnerdal -75 Ösmo Nynäs FIK
   
K40 100 M HÄCK 11.00
   
Anna Arnerdal -75 Ösmo Nynäs FIK
   
K40 LÄNGD 11.00
   
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
Anna Arnerdal -75 Ösmo Nynäs FIK
   
K40 KULA 4,0 13.00
   
Ulrika Evjen -74 Danderyds SK
Petra Sahlgren - Spårvägens FK
Louise Lilius -74 Huddinge AIS
   
K40 SLÄGGA 4,0 10.00
   
Petra Sahlgren - Spårvägens FK
Louise Lilius -74 Huddinge AIS
   
K40 SPJUT 600 11.00
   
Petra Sahlgren - Spårvägens FK
   
K45 100 M 11.50
   
Helen Hermundstad -73 IF Linnéa
Lena Axelson -72 Spårvägens FK
   
K45 200 M 12.20
   
Helen Hermundstad -73 IF Linnéa
   
K45 800 M 11.40
   
Mia Arnhult -69 IFK Lidingö
   
K45 1500 M 12.45
   
Mia Arnhult -69 IFK Lidingö
   
K45 KULA 4,0 13.00
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Susanne Lindefalk -69 Hammarby IF
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
Maria Classon -70 Huddinge AIS
   
K45 DISKUS 1,0 13.00
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Susanne Lindefalk -69 Hammarby IF
Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
   
K45 SLÄGGA 4,0 10.00
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Susanne Lindefalk -69 Hammarby IF
Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
   
K45 SPJUT 600 11.00
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Susanne Lindefalk -69 Hammarby IF
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
   
K45 VIKT 12.00
   
Mirjam Vöhrman -69 Spårvägens FK
Susanne Lindefalk -69 Hammarby IF
Lena Borg Oke -69 Spårvägens FK
Maria Classon -70 Huddinge AIS
   
K50 100 M 11.50
   
Tina Trensmar -66 Spårvägens FK
Charlotta Kimby -65 Spårvägens FK
Annica Sandström -68 IFK Lidingö
   
K50 200 M 12.20
   
Ann Magnusson - Spårvägens FK
Annica Sandström -68 IFK Lidingö
   
K50 400 M 12.30
   
Ann Magnusson - Spårvägens FK
   
K50 5000 M 12.45
   
Åsa Nylander -67 FK Studenterna
   
K50 80 M HÄCK 11.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 HÖJD 10.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 LÄNGD 11.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Annica Sandström -68 IFK Lidingö
   
K50 TRESTEG 12.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Annica Sandström -68 IFK Lidingö
   
K50 KULA 3,0 13.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Tina Trensmar -66 Spårvägens FK
Annica Sandström -68 IFK Lidingö
   
K50 DISKUS 1,0 13.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K50 SLÄGGA 3,0 10.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
Annica Sandström -68 IFK Lidingö
   
K50 VIKT 12.00
   
Annelie Schöldström -67 Turebergs FK
   
K55 5000 M 12.45
   
Mia Edvardsson -66 Hässelby SK
   
K55 HÖJD 10.00
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 LÄNGD 11.00
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 TRESTEG 12.00
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 KULA 3,0 13.00
   
Görel Manners -63 Spårvägens FK
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K55 DISKUS 1,0 13.00
   
Bodil Andersson -61 Spårvägens FK
   
K55 SLÄGGA 3,0 10.00
   
Bodil Andersson -61 Spårvägens FK
   
K55 VIKT 12.00
   
Lena Sundberg -61 IFK Tumba
   
K60 100 M 11.50
   
Kerstin Grape -58 Huddinge AIS
   
K60 200 M 12.25
   
Kerstin Grape -58 Huddinge AIS
   
K65 100 M 11.50
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
   
K65 200 M 12.25
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
   
K65 400 M 12.30
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
   
K65 800 M 11.40
   
Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
   
K65 1500 M 12.45
   
Maria Björkman -52 Hammarby IF
   
K70 100 M 11.50
   
Marie-Louise Wahlberg -45 Hässelby SK
   
K70 200 M 12.25
   
Marie-Louise Wahlberg -45 Hässelby SK
   
K70 LÄNGD 11.00
   
Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
   
K70 KULA 3,0 14.00
   
Marie-Louise Wahlberg -45 Hässelby SK
Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
   
K75 100 M 11.50
   
Kristian Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 200 M 12.25
   
Kristian Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 400 M 12.30
   
Kristian Carlsson -40 Turebergs FK
   
K75 LÄNGD 11.00
   
Barbro Gadle -42 Upsala IF
   
K75 KULA 2,0 14.00
   
Kristian Carlsson -40 Turebergs FK
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K75 SLÄGGA 2,0 10.00
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K75 VIKT 12.00
   
Anita Vestlund -41 Huddinge AIS
   
K85 KULA 2,0 14.00
   
Art Kosol -32 Spårvägens FK
   
K85 DISKUS 0,75 13.00
   
Art Kosol -32 Spårvägens FK
Uppdaterad: 11 MAJ 2018 22:19 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info