Hoppa till sidans innehåll

2019 VDM Startlista


Här är nu en uppdaterad startlista för helgens veteran DM på Sätra IP

  MÄN 30 LÄNGD  
     
  Andreas Otterling -86 IFK Lidingö
     
  MÄN DISKUS  
     
  Anders Terning -87 Spårvägens FK
     
  M35 100 M  
     
  Marcus Dahlman -81 IFK Lidingö
     
  M35 200 M  
     
  Warren Russel -80 Stockholm Snipers
     
  M35 400 M  
     
  Marcus Dahlman -81 IFK Lidingö
  Mikael Sandblom -80 Mälarhöjdens IK
  Mikael Brodersen -80 Turebergs FK
     
  M35 800 M  
     
  Sven Petersson -83 Huddinge AIS
     
  M35 1500 M  
     
  Sven Petersson -83 Huddinge AIS
  Thomas Kvarnehag -84 Fredrikshofs IF
     
  M35 5000 M  
     
  Henrik Engström -84 Fredrikshofs IF
  Thomas Kvarnehag -84 Fredrikshofs IF
  Fredrik Rosenqvist -83 Huddinge AIS
  Richard Löpare -82 Spårvägens FK
     
  M35 HÖJD  
     
  Mikael Sandblom -80 Mälarhöjdens IK
  Warren Russel -80 Stockholm Snipers
     
  M35 LÄNGD  
     
  Mikael Sandblom -80 Mälarhöjdens IK
     
  M35 KULA  
     
  Sören Svedberg -81 Ösmo Nynäs FIK
     
  M35 DISKUS  
     
  Sören Svedberg -81 Ösmo Nynäs FIK
     
  M35 SPJUT  
     
  Mikael Sandblom -80 Mälarhöjdens IK
  Warren Russel -80 Stockholm Snipers
     
  M40 100 M  
     
  Jonas Bergqvist -75 Spårvägens FK
  Per Sandell -76 Turebergs FK
  Mikael Sandin -75 IFK Lidingö
  Benny Lundström -75 Spårvägens FK
     
  M40 200 M  
     
  Erik Melén -75 Mälarhöjdens IK
  Benny Lundström -75 Spårvägens FK
  Benny Lundström -75 Spårvägens FK
     
  M40 400 M  
     
  Anders Logg -76 Hälle IF
  Jonas Bergqvist -75 Spårvägens FK
  Per Sandell -76 Turebergs FK
     
  M40 800 M  
     
  David Åhman -77 IF Linnéa
     
  M40 5000 M  
     
  David Åhman -77 IF Linnéa
     
  M40 HÖJD  
     
  Erik Melén -75 Mälarhöjdens IK
     
  M40 LÄNGD  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Panos Theofilaktou -78 Mälarhöjdens IK
  Erik Melén -75 Mälarhöjdens IK
     
  M40 TRESTEG  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
     
  M40 KULA  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
  Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
  Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
  Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
     
  M40 DISKUS  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
  Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
  Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
  Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
     
  M40 SLÄGGA  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
  Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
  Hercules Lopes Ramos -79 Ösmo Nynäs FIK
  Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
     
  M40 SPJUT  
     
  Panos Theofilaktou -78 Mälarhöjdens IK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FIK
  Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
  Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
     
  M40 VIKT  
     
  Palle Storm -77 Ösmo Nynäs FIK
  Tony Karlsson -76 Huddinge AIS
  Lars-Göran Nylén -75 Turebergs FK
  Kristian Petersson -75 Åkersberga SK
     
  M45 100 M  
     
  Niklas Södergren -73 Spårvägens FK
  Karl Eidem -70 Danderyds SK
  Marcus Lehto -73 Upsala IF
  Tobias Wallin -72 Hässelby SK
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Stefan Lindström -73 Danderyds SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 200 M  
     
  Niklas Södergren -73 Spårvägens FK
  Karl Eidem -70 Danderyds SK
  Marcus Lehto -73 Upsala IF
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Nilsson -72 Spårvägens FK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 400 M  
     
  Olov Berg -70 Team Club Running
  Niklas Södergren -73 Spårvägens FK
  Marcus Lehto -73 Upsala IF
  Niclas Lindholm -72 Mälarö SOK
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 800 M  
     
  Fredrik Sohlberg -72 Fredrikshofs IF
  Magnus Burling -71 Fredrikshofs IF
  Fredrik Eckerström -70 Spårvägens FK
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M45 1500 M  
     
  Frans Borgstrand -74 Mälarhöjdens IK
  Torkel Brismar -70 IFK Lidingö
  Fredrik Eckerström -70 Spårvägens FK
  Christian Lindström -74 Hammarby IF
  Frans Borgstrand -74 Mälarhöjdens IK
     
  M45 5000 M  
     
  Björn Axelsson -73 Turebergs FK
  Christian Lindström -74 Hammarby IF
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
     
  M45 HÖJD  
     
  Ola Gustafsson -72 Mälarhöjdens IK
  Tobias Wallin -72 Hässelby SK
     
  M45 STAV  
     
  Ola Gustafsson -72 Mälarhöjdens IK
  Tobias Wallin -72 Hässelby SK
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M45 LÄNGD  
     
  Ola Gustafsson -72 Mälarhöjdens IK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M45 TRESTEG  
     
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M45 KULA  
     
  Frans Borgstrand -74 Mälarhöjdens IK
  Ola Gustafsson -72 Mälarhöjdens IK
  Frans Borgstrand -74 Mälarhöjdens IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
  Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M45 DISKUS  
     
  Frans Borgstrand -74 Mälarhöjdens IK
  Ola Gustafsson -72 Mälarhöjdens IK
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Frans Borgstrand -74 Mälarhöjdens IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M45 SLÄGGA  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
  Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
  Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M45 SPJUT  
     
  Ola Gustafsson -72 Mälarhöjdens IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FIK
  Anders Bäckman -71 Danderyds SK
     
  M45 VIKT  
     
  Patrick Lindfors -70 Mälarhöjdens IK
  Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FIK
  Roger Malm -72 Ösmo Nynäs FIK
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M50 100 M  
     
  Patrik Artell -67 IFK Lidingö
  Martin Andersson -69 Åkersberga SK
  Patrick Forslund -69 Spårvägens FK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M50 200 M  
     
  Peter Johansson -69 Hanvikens SK
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Patrick Forslund -69 Spårvägens FK
     
  M50 400 M  
     
  Pär Östling -66 AIK Friidrott
  Patrick Forslund -69 Spårvägens FK
     
  M50 800 M  
     
  Morten Linnes -67 IFK Märsta
  Patrick Forslund -69 Spårvägens FK
     
  M50 100 M HÄCK  
     
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M50 400 M HÄCK  
     
     
  M50 HÖJD  
     
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M50 STAV  
     
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M50 LÄNGD  
     
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M50 KULA 6,0  
     
  Jari Ketola -65 Spårvägens FK
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 DISKUS 1,5  
     
  Jari Ketola -65 Spårvägens FK
  Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK
  Hans Nordberg -65 IFK Märsta
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
  Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
     
  M50 SLÄGGA 6,0  
     
  Jari Ketola -65 Spårvägens FK
  Jörgen Wehmonen -69 Ösmo Nynäs FIK
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 SPJUT 700  
     
  Hans Nordberg -65 IFK Märsta
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M50 VIKT  
     
  Mikael Magnusson -66 IFK Tumba
  Jari Ketola -65 Spårvägens FK
  Panagiotis Avramidis -65 Hanvikens SK
     
  M55 100 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
  Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
  Magnus Angenfelt -61 IFK Lidingö
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
     
  M55 200 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
  Magnus Angenfelt -61 IFK Lidingö
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Lars Zetterberg -62 Spårvägens FK
     
  M55 400 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
  Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
  Joakim Petersson -62 Turebergs FK
  Magnus Angenfelt -61 IFK Lidingö
  Jan Engman -61 IFK Lidingö
     
  M55 800 M  
     
  Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
  Joakim Petersson -62 Turebergs FK
     
  M55 1500 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
  Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
  Joakim Petersson -62 Turebergs FK
  Patrik Karlsson -62 Turebergs FK
     
  M55 5000 M  
     
  Roger Reinhold -61 Spårvägens FK
  Joakim Petersson -62 Turebergs FK
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
  Patrik Karlsson -62 Turebergs FK
     
  M55 100 M HÄCK  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M55 400 M HÄCK  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M55 HÖJD  
     
  Jan Engman -61 IFK Lidingö
     
  M55 STAV  
     
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
     
  M55 LÄNGD  
     
  Tomas Ackeberg -64 IFK Tumba
  Jan Engman -61 IFK Lidingö
     
  M55 KULA 6,0  
     
  Janne Åkerblom -62 IFK Lidingö
  Bengt Petersson -61 Spårvägens FK
  Rolf Österholm -62 Timrå AIF
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M55 DISKUS 1,5  
     
  Janne Åkerblom -62 IFK Lidingö
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
  Erik Holmgren -61 Boo IF
     
  M55 SLÄGGA 6,0  
     
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M55 SPJUT 700  
     
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M55 VIKT  
     
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M60 100 M  
     
  Kjell Norgren -55 Westermalms IF
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
     
  M60 200 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Bobbie Baars -58 Turebergs FK
  Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
  Hans Krylander -59 Spårvägens FK
     
  M60 400 M  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Bobbie Baars -58 Turebergs FK
  Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
     
  M60 800 M  
     
  Mats Lindqvist -58 Hellas FK
  Bobbie Baars -58 Turebergs FK
     
  M60 5000 M  
     
  Kenneth Gysing -57 IFK Lidingö
  Carl Gidén -55 Spårvägens FK
     
  M60 300 M HÄCK  
     
  Jan Sjölund -56 Spårvägens FK
     
  M60 HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Stockholms FTF
  Hans Krylander -59 Spårvägens FK
     
  M60 LÄNGD  
     
  Sture Åhs -56 Roma IF
  Anders Olsson -56 Spårvägens FK
     
  M60 KULA 5,0  
     
  Jörgen Wallin -57 Spårvägens FK
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Peter Lundmark -57 Bålsta IK
  Östen Eriksson -56 Valö IK
     
  M60 DISKUS 1,0  
     
  Per-Olof Larsson -55 Enköpings AI
  Jörgen Wallin -57 Spårvägens FK
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Carl Gidén -55 Spårvägens FK
  Peter Lundmark -57 Bålsta IK
  Östen Eriksson -56 Valö IK
     
  M60 SLÄGGA 5,0  
     
  Jörgen Wallin -57 Spårvägens FK
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Peter Lundmark -57 Bålsta IK
     
  M60 SPJUT 600  
     
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Peter Lundmark -57 Bålsta IK
     
  M60 VIKT  
     
  Jörgen Wallin -57 Spårvägens FK
  Johan Löfstedt -59 Ösmo Nynäs FIK
  Peter Lundmark -57 Bålsta IK
     
  M65 100 M  
     
  Lars Melander -51 Fredrikshofs IF
  Olli Aulio -52 IFK Lidingö
  Jan Nordenson -54 IFK Lidingö
     
  M65 200 M  
     
  Olli Aulio -52 IFK Lidingö
  Jan Nordenson -54 IFK Lidingö
     
  M65 400 M  
     
  Lars Melander -51 Fredrikshofs IF
  Jan Nordenson -54 IFK Lidingö
     
  M65 800 M  
     
  Roland Jansson -52 LK Roslagen
  Nils Nestor -52 Turebergs FK
     
  M65 1500 M  
     
  Roland Jansson -52 LK Roslagen
  Birger Forsberg -52 Turebergs FK
     
  M65 5000 M  
     
  Lars-Göran Berggren -57 TEAM Skavsåret
     
  M65 HÖJD  
     
  Olli Aulio -52 IFK Lidingö
     
  M65 STAV  
     
  Björn Bratt - Åkersberga SK
     
  M65 LÄNGD  
     
  Olli Aulio -52 IFK Lidingö
  Sture Holmberg -51 Huddinge AIS
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M65 KULA 5,0  
     
  Per Östlund -61 Hässelby SK
  Olli Aulio -52 IFK Lidingö
  Kjell Andersson -50 IFK Lidingö
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
     
  M65 DISKUS 1,0  
     
  Per Östlund -61 Hässelby SK
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
  Kjell Andersson -50 IFK Lidingö
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M65 SLÄGGA 5,0  
     
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
  Kjell Andersson -50 IFK Lidingö
  Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
     
  M65 SPJUT 600  
     
  Olli Aulio -52 IFK Lidingö
  Alf Nede -53 IFK Linköpings FK
     
  M65 VIKT  
     
  Åke Ruus -53 Spårvägens FK
  Kjell Andersson -50 IFK Lidingö
     
  M70 100 M  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
  Olle Borg -47 KFUM Arvika
     
  M70 200 M  
     
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 400 M  
     
  Lars Noaksson -45 Hässelby SK
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 800 M  
     
  Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
  Krysztof Furmaniuk -48 Hellas FK
     
  M70 5000 M  
     
  Bengt Lindgren -47 Vallentuna FK
     
  M70 80 M HÄCK  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 300 M HÄCK  
     
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 HÖJD  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 STAV  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 LÄNGD  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
  Olle Borg -47 KFUM Arvika
     
  M70 TRESTEG  
     
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
  Olle Borg -47 KFUM Arvika
     
  M70 KULA 4,0  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Aleksander Strykowski -47 Turebergs FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 DISKUS 1,0  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Aleksander Strykowski -47 Turebergs FK
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 SLÄGGA 4,0  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Aleksander Strykowski -47 Turebergs FK
     
  M70 SPJUT 500  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Aleksander Strykowski -47 Turebergs FK
  Hans Andersson - Uppsala IF
  Inge Hermansson -45 IFK Lidingö
     
  M70 VIKT  
     
  John Östlund -45 Hässelby SK
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Aleksander Strykowski -47 Turebergs FK
     
  M75 100 M  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba
  Jan Söderström -42 Bromma IF
  Sven Öhlen -43 IFK Lidingö
     
  M75 200 M  
     
  Bengt O Hallberg -43 IFK Lidingö
  Jan Förberg -42 Hammarby IF
     
  M75 400 M  
     
  Sven Öhlen -43 IFK Lidingö
  Jan Förberg -42 Hammarby IF
     
  M75 1500 M  
     
  Jan Förberg -42 Hammarby IF
     
  M75 5000 M  
     
  Jan Förberg -42 Hammarby IF
     
  M75 80 M HÄCK  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba
     
  M75 HÖJD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
     
  M75 LÄNGD  
     
  Gunnar Ekstedt -43 Hässelby SK
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
     
  M75 TRESTEG  
     
  Bengt O Hallberg -43 IFK Lidingö
     
  M75 KULA 4,0  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75 DISKUS 1,0  
     
  Bengt O Hallberg -43 IFK Lidingö
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75 SLÄGGA 4,0  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75 SPJUT 500  
     
  Bengt O Hallberg -43 IFK Lidingö
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75 VIKT  
     
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M80 100 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M80 200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M80 400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M80 HÖJD  
     
  Lennart Asplund -39 IFK Märsta
     
  M80 LÄNGD  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M80 KULA 3,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M80 DISKUS 1,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M80 SLÄGGA 3,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M80 SPJUT 400  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M80 VIKT  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FIK
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M85 KULA 3,0  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M85 DISKUS 1,0  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M85 SLÄGGA 3,0  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M85 VIKT  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M95 KULA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  M95 DISKUS 1,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  M95 SLÄGGA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  M95 SPJUT 400  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  M95 VIKT  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Huddinge AIS
     
  KVINNOR 30 LÄNGD  
     
  Malin Marmbrandt -85 Västerås FK
     
  K35 100 M  
     
  Karolina Busznyak -84 IFK Tumba
     
  K35 800 M  
     
  Emelie Ovenholm -81 Turebergs FK
     
  K35 5000 M  
     
  Natalie Dahlqvist -84 Vegan Runners IK
     
  K40 100 M  
     
  Charlotte Törnqvist -79 Spårvägens FK
  Lisa Maidell -78 Turebergs FK
     
  K40 200 M  
     
  Louise Zettergren -77 Mälarhöjdens IK
     
  K40 400 M  
     
  Anna Logg -78 Hälle IF
  Malin Westerberg -78 IFK Märsta
     
  K40 LÄNGD  
     
  Linda Storm -78 Mälarhöjdens IK
  Louise Zettergren -77 Mälarhöjdens IK
     
  K40 KULA 4,0  
     
  Elin Post -78 Mälarhöjdens IK
  Linda Storm -78 Mälarhöjdens IK
  Marja Hjelmstedt Held -78 Mälarhöjdens IK
  Petra Sahlgren -76 Spårvägens FK
     
  K40 DISKUS 1,0  
     
  Elin Post -78 Mälarhöjdens IK
  Linda Storm -78 Mälarhöjdens IK
  Marja Hjelmstedt Held -78 Mälarhöjdens IK
  Lena Björk -76 IFK Lidingö
  Petra Sahlgren -76 Spårvägens FK
     
  K40 SLÄGGA 4,0  
     
  Petra Sahlgren -76 Spårvägens FK
     
  K40 SPJUT 600  
     
  Linda Storm -78 Mälarhöjdens IK
  Anna Werner -79 Turebergs FK
  Petra Sahlgren -76 Spårvägens FK
  Louise Zettergren -77 Mälarhöjdens IK
     
  K40 VIKT  
     
  Anna Werner -79 Turebergs FK
     
  K45 100 M  
     
  Lena Axelson -72 Spårvägens FK
  Jenny Åkervall -72 Spårvägens FK
  Helen Hermundstad -73 Spårvägens FK
  Ulrika Evjen -74 Spårvägens FK
     
  K45 200 M  
     
  Lena Axelson -72 Spårvägens FK
  Jenny Åkervall -72 Spårvägens FK
  Helen Hermundstad -73 Spårvägens FK
  Ulrika Evjen -74 Spårvägens FK
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 400 M  
     
  Lena Axelson -72 Spårvägens FK
  Jenny Åkervall -72 Spårvägens FK
  Helen Hermundstad -73 Spårvägens FK
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
     
  K45 HÖJD  
     
  Linda Malmqvist Kihl -73 Mälarhöjdens IK
  Åsa Härkegård -70 Mälarhöjdens IK
     
  K45 STAV  
     
  Linda Malmqvist Kihl -73 Mälarhöjdens IK
     
  K45 LÄNGD  
     
  Linda Malmqvist Kihl -73 Mälarhöjdens IK
  Åsa Härkegård -70 Mälarhöjdens IK
  Annika Reutersten -73 Mälarhöjdens IK
  Ulrika Evjen -74 Spårvägens FK
  Marie Karlsson -72 Turebergs FK
     
  K45 KULA 4,0  
     
  Maria Classon -70 Huddinge AIS
  Linda Malmqvist Kihl -73 Mälarhöjdens IK
  Annika Reutersten -73 Mälarhöjdens IK
  Anna Ek -73 IK Hakarpspojkarna
  Ulrika Evjen -74 Spårvägens FK
  Mary-Lou Richards Nilsson -71 Spårvägens FK
     
  K45 DISKUS 1,0  
     
  Linda Malmqvist Kihl -73 Mälarhöjdens IK
  Annika Reutersten -73 Mälarhöjdens IK
  Anna Ek -73 IK Hakarpspojkarna
  Mary-Lou Richards Nilsson -71 Spårvägens FK
     
  K45 SLÄGGA 4,0  
     
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FIK
  Anna Ek -73 IK Hakarpspojkarna
     
  K45 SPJUT 600  
     
  Linda Malmqvist Kihl -73 Mälarhöjdens IK
  Åsa Härkegård -70 Mälarhöjdens IK
     
  K45 VIKT  
     
  Mary-Lou Richards Nilsson -71 Spårvägens FK
     
  K50 100 M  
     
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Annette Rylander -69 Spårvägens FK
  Charlotte Häggström -68 Spårvägens FK
     
  K50 200 M  
     
  Jenny Kessler Mertsch -69 Bromma IF
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Annette Rylander -69 Spårvägens FK
  Charlotte Häggström -68 Spårvägens FK
     
  K50 400 M  
     
  Anita Christenson -66 Turebergs FK
  Charlotte Häggström -68 Spårvägens FK
     
  K50 5000 M  
     
  Mia Edvardsson -66 Hässelby SK
     
  K50 80 M HÄCK  
     
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
     
  K50 LÄNGD  
     
  Jenny Kessler Mertsch -69 Bromma IF
     
  K50 TRESTEG  
     
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
     
  K50 KULA 3,0  
     
  Jenny Kessler Mertsch -69 Bromma IF
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Lena Borg -69 Spårvägens FK
     
  K50 DISKUS 1,0  
     
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Lena Borg -69 Spårvägens FK
     
  K50 SLÄGGA 3,0  
     
  Annica Sandström -68 IFK Lidingö
  Lena Borg -69 Spårvägens FK
     
  K50 SPJUT 500  
     
  Lena Borg -69 Spårvägens FK
     
  K50 VIKT  
     
  Lena Borg -69 Spårvägens FK
     
  K55 100 M  
     
  Görel Manners -63 Spårvägens FK
     
  K55 400 M  
     
  Görel Manners -63 Spårvägens FK
     
  K55 LÄNGD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 TRESTEG  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K55 KULA 3,0  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
  Bodil Andersson -61 Spårvägens FK
  Görel Manners -63 Spårvägens FK
  Helena Arnold -60 Spårvägens FK
     
  K55 DISKUS 1,0  
     
  Bodil Andersson -61 Spårvägens FK
     
  K55 SLÄGGA 3,0  
     
  Bodil Andersson -61 Spårvägens FK
     
  K55 VIKT  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba
     
  K60 100 M  
     
  Kerstin Sjöqvist -56 Uppsala LK
  Kerstin Grape -58 IFK Lidingö
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 200 M  
     
  Kerstin Sjöqvist -56 Uppsala LK
  Kerstin Grape -58 IFK Lidingö
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 400 M  
     
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 800 M  
     
  Kerstin Sjöqvist -56 Uppsala LK
  Lilly Wizén -55 Roma IF
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 1500 M  
     
  Kerstin Sjöqvist -56 Uppsala LK
     
  K60 80 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 300 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 HÖJD  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 KULA 3,0  
     
  Gunnel Tolfes -58 Turebergs FK
     
  K60 SLÄGGA 3,0  
     
  Marie Forsberg -58 Spårvägens FK
     
  K60 VIKT  
     
  Marie Forsberg -58 Spårvägens FK
     
  K65 100 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K65 400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
  Maria Björkman -52 Turebergs FK
     
  K65 800 M  
     
  Maria Björkman -52 Turebergs FK
     
  K65 LÄNGD  
     
  Ulla Karnebäck -53 Turebergs FK
     
  K70 100 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K70 200 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K70 KULA 3,0  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K85 KULA 2,0  
     
  Art Kosol -32 Spårvägens FK
     
  K85 DISKUS 0,75  
     
  Art Kosol -32 Spårvägens FK
     
  K85 SLÄGGA 2,0  
     
  Art Kosol -32 Spårvägens FK
     
  K85 SPJUT 400  
     
  Art Kosol -32 Spårvägens FK
     
  K85 VIKT  
     
  Art Kosol -32 Spårvägens FK
Uppdaterad: 12 MAJ 2019 19:14 Skribent: Roger Karlsson/Mikael Magnusson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info