Hoppa till sidans innehåll

2013 VDM Resultat


  Resultat Veteran DM        
           
  Tävlingsledare Lördag Roger Karlsson      
  Tävlingsledare Söndag Håkan Molander      
  Eltid Lördag Gunnar Olausson      
  Eltid Söndag Mikael Magnusson      
  Starter Lördag Bo Wallsten      
  Starter Söndag Roger Karlsson      
  Väder Lördag Soligt, 18-20 grader byig vind      
  Väder Söndag Soligt, 18-20 grader byig vind      
           
  Rättelser        
  M90 har nu fått en egen klass        
  Mellantider i 5000m loppet är nu kompletta        
  Mellantider på en del 800m lopp är nu inlagda        
  Lena Sundberg har nu fått 8.65 istället för 8.63 i tresteg        
  Vikter och häckhöjder är nu inlagda i berörda grenar        
           
  MÄN 400 M HÄCK 91.4cm     2013-05-12  
1 Josef Norin -97 IFK Tumba FK 65.11    
           
  M35  100 M   Vind +2.5 2013-05-11  
1 Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK 12.86    
2 Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK 13.40    
           
  M35  200 M   Vind -2.5 2013-05-12  
1 Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK 26.75    
2 Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK 27.45    
3 Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF 48.09    
           
  M35  400 M     2013-05-11  
1 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK 58.52    
           
  M35  800 M     2013-05-12  
1 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK 2.25,41    
2 Henrik Forsberg -74 IFK Lidingö 2.34,04    
3 Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF 3.18,67    
           
  M35  1500 M     2013-05-11  
1 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK 5.07,94    
           
  M35  5000 M     2013-05-12  
1 Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS 17.27,93 3000m 10.27.94  
2 Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK 18.51,81 3000m 11.25.11  
3 Fabrice Odille -76 Huddinge AIS 19.57,95 3000m 11.42.37  
           
  M35  HÖJD     2013-05-11  
1 Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK 1.47    
           
  M35  LÄNGD     2013-05-12  
1 Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK 4.90 +0.7  
           
  M35  TRESTEG     2013-05-11  
1 Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK 9.88 +3.2  
           
  M35  KULA 7.26kg     2013-05-12  
1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 9.68    
2 Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK 9.03    
           
  M35  DISKUS 2.0kg     2013-05-11  
1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 30.38    
           
  M35  SPJUT 800g     2013-05-11  
1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 45.07    
           
  M40  100 M   Vind +2.5 2013-05-11  
1 Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 12.11    
2 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 12.33    
3 Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK 13.31    
           
  M40  200 M   Vind -2.5 2013-05-12  
1 Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK 22.33    
2 Jonas Asplund -73 IFK Märsta 25.07    
3 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 25.35    
           
  M40  800 M     2013-05-12  
1 Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF 2.31,93    
           
  M40  1500 M     2013-05-11  
1 Mats Kolbrink -70 Hässelby SK 5.00,10    
2 Martin Larsson -71 Huddinge AIS 6.12,17    
           
  M40  5000 M     2013-05-12  
1 Robert Holmgren -72 Huddinge AIS 17.28,63 3000m 10.32,80   
           
  M40  110 M HÄCK 100.0cm   Vind +2.2 2013-05-11  
1 Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 17.89    
2 Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK 19.01    
3 Urban Evjen -73 FK Studenterna 19.79    
4 Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF 23.07    
           
  M40  HÖJD     2013-05-11  
1 Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF 1.53    
2 Fredrik Jergander -73 Ösmo Nynäs FK 1.39    
2 Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK 1.39    
           
  M40  LÄNGD     2013-05-12  
1 Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 5.79 +1.9  
2 Jonas Asplund -73 IFK Märsta 5.28 -0.7  
3 Mats Kolbrink -70 Hässelby SK 5.14 +0.6  
4 Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF 4.70 -1.0  
5 Urban Evjen -73 FK Studenterna 4.46 -0.4  
           
  M40  KULA 7.26kg     2013-05-12  
1 Martin Söderberg -73 IFK Tumba FK 12.01    
           
  M40  DISKUS 2.0kg     2013-05-11  
1 Hunter S Mabon -69 FK Studenterna 33.93    
2 Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK 33.41    
3 Martin Söderberg -73 IFK Tumba FK 29.74    
           
  M40  SPJUT 800g     2013-05-11  
1 Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK 42.00    
           
  M45  100 M   Vind +3.3 2013-05-11  
1 Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln 12.52    
2 Erik Sundström -67 Täby IS 12.92    
3 Mårten Skogman -67 FK Studenterna 13.15    
           
  M45  200 M   Vind -2.5 2013-05-12  
1 Mårten Skogman -67 FK Studenterna 27.29    
- Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln Bröt    
           
  M45  400 M     2013-05-11  
1 Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln 58.17    
2 Mårten Skogman -67 FK Studenterna 62.02    
           
  M45  1500 M     2013-05-11  
1 Roland Lycksell -64 IFK Lidingö 4.56,03    
2 Hans Dahlen -68 Fredrikshofs IF 5.13,30    
           
  M45  5000 M     2013-05-12  
1 Roland Lycksell -64 IFK Lidingö 18.14,05 3000m 10.58,81   
2 Hans Dahlen -68 Fredrikshofs IF 19.01,78 3000m 11.24,68   
3 Anders Thelemyr -64 Duvbo IK 20.11,63 3000m 12.12,90   
           
  M45  LÄNGD     2013-05-12  
1 Mårten Skogman -67 FK Studenterna 4.29 -2.2  
           
  M45  DISKUS 2.0kg     2013-05-11  
1 Bengt Ridegård -67 Spårvägens FK 32.19    
2 Hans Norberg -65 Huddinge AIS 28.25    
           
  M45  SPJUT 800g     2013-05-11  
1 Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK 50.76    
2 Erik Sundström -67 Täby IS 40.60    
3 Hans Norberg -65 Huddinge AIS 35.17    
           
  M50  100 M   Vind +2.5 2013-05-11  
1 Hans Krylander -59 Bromma IF 13.62    
1 Dan Norrå -63 IFK Lidingö 13.62    
3 Mats Röhr -60 Ystad IF 13.68    
           
  M50  200 M   Vind 0.0 2013-05-12  
1 Hans Krylander -59 Bromma IF 28.12    
2 Mats Röhr -60 Ystad IF 28.63    
           
  M50  400 M     2013-05-11  
1 Hans Krylander -59 Bromma IF 65.26    
           
  M50  1500 M     2013-05-11  
1 Ulf Stagh -62 Fredrikshofs IF 4.51,60    
2 Anders Berg -62 Börje SK 5.21,65    
           
  M50  100 M HÄCK 91.4cm   Vind +3.2 2013-05-11  
1 Mikael Wallin -63 Huddinge AIS 18.97    
           
  M50  HÖJD     2013-05-11  
1 Mats Nagle -60 Huddinge AIS 1.56    
           
  M50  KULA 6.0kg     2013-05-12  
1 Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF 12.24    
2 Mikael Wallin -63 Huddinge AIS 11.73    
3 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 9.42    
           
  M50  DISKUS 1.5kg     2013-05-11  
1 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 28.42    
2 Mikael Wallin -63 Huddinge AIS 27.48    
           
  M50  SPJUT 700g     2013-05-11  
1 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 36.04    
2 Mikael Wallin -63 Huddinge AIS 34.91    
           
  M55  HÖJD     2013-05-11  
1 Anders Ekwall -56 Bellevue IK 1.50    
           
  M55  LÄNGD     2013-05-12  
1 Anders Olsson -56 Huddinge AIS 5.51 +0.7  
           
  M55  KULA 6,0     2013-05-12  
1 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 10.69    
2 Anders Källberg -54 Danderyds SK 9.68    
           
  M55  DISKUS 1,5     2013-05-11  
1 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 31.55    
           
  M60  100 M   Vind +2.5 2013-05-11  
1 Christer Christopersson -51 Huddinge AIS 13.20    
2 Börje Andersson -49 Rånäs 4H 15.19    
           
  M60  200 M   Vind 0.0 2013-05-12  
1 Christer Christopersson -51 Huddinge AIS 26.79    
2 Börje Andersson -49 Rånäs 4H 31.49    
           
  M60  400 M     2013-05-11  
- Christer Christopersson -51 Huddinge AIS ej start    
           
  M60  800 M     2013-05-12  
1 Nils Nestor -52 Hässelby SK 2.32,01    
           
  M60  100 M HÄCK 84.0cm   Vind +3.2 2013-05-11  
1 Börje Andersson -49 Rånäs 4H 22.44    
           
  M60  HÖJD     2013-05-11  
1 Jan de Besche -50 Turebergs FK 1.32    
           
  M60  KULA 5,0     2013-05-12  
1 Alf Nede -53 IFK Linköping 9.38    
           
  M60  DISKUS 1.0kg     2013-05-11  
1 Åke Ruus -53 Spårvägens FK 42.41    
2 Åke Lundberg -53 Uppsala IF 36.91    
3 Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Lindköping FK 33.22    
           
  M60  SPJUT 600     2013-05-11  
1 Lars Henrik Stålmarck -53 IFK Lindköping FK 41.31    
2 Alf Nede -53 IFK Linköping 28.76    
           
  M65  100 M   Vind +3.1 2013-05-11  
1 Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna 15.21    
- Björn Oback -44 IFK Tumba FK ej start    
           
  M65  200 M   Vind 0.0 2013-05-12  
1 Nils Olsson -44 Huddinge AIS 33.10    
2 Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna 44.81    
           
  M65  400 M     2013-05-11  
1 Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna 71.07    
2 Nils Olsson -44 Huddinge AIS 73.46    
           
  M65  800 M     2013-05-12  
1 Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna 2.54,63    
2 Nils Olsson -44 Huddinge AIS 2.56,64    
           
  M65  5000 M     2013-05-12  
1 Sten Carlsson -46 Duvbo IK 21.16,38 3000m 12.44,82   
           
  M65  HÖJD     2013-05-11  
1 Hans Karlbom -45 IFK Tumba FK 1.35    
2 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 1.26    
           
  M65  KULA 5,0     2013-05-12  
1 Jöran Westberg -47 Huddinge AIS 13.71    
           
  M65  DISKUS 1,5     2013-05-11  
1 Jöran Westberg -47 Huddinge AIS 39.49    
2 Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK 23.24    
3 Ulf Bergren -47 Huddinge AIS 21.07    
           
  M65  SPJUT 600     2013-05-11  
1 Jöran Westberg -47 Huddinge AIS 29.28    
           
  M70  100 M   Vind +2.5 2013-05-11  
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 14.87    
           
  M70  200 M   Vind +6.2 2013-05-12  
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 31.82    
           
  M70  400 M     2013-05-11  
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 76.28    
           
  M70  LÄNGD     2013-05-12  
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö 4.14 -0.5  
           
  M70  TRESTEG     2013-05-11  
1 Anthony Treacher -39 IFK Lidingö ej res    
           
  M75  100 M   Vind +3.1 2013-05-11  
1 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 15.32    
2 Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål 16.20    
3 Hans Bruno -36 IFK Tumba FK 17.04    
           
  M75  200 M   Vind +6.2 2013-05-12  
1 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 32.65    
2 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK 33.50    
3 Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål 33.99    
4 Hans Bruno -36 IFK Tumba FK 35.26    
           
  M75  1500 M     2013-05-11  
1 Allan Hörnfeldt -37 Fredrikshofs IF 8.04,58    
           
  M75  HÖJD     2013-05-11  
1 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 1.26    
           
  M75  LÄNGD     2013-05-12  
1 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 3.79 -2.7  
2 Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål 3.60 1.1  
           
  M75  KULA 4,0     2013-05-12  
1 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK 9.94    
           
  M75  DISKUS 1,0     2013-05-11  
1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 39.79    
2 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK 29.20    
3 Lars Wennblom -34 Hässelby SK 26.68    
4 Hans Bruno -36 IFK Tumba FK 22.43    
           
  M75  SPJUT 600     2013-05-11  
1 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK 30.03    
2          
           
  M90 Kula 3.0kg     2013-05-12  
1 Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK 8.03 SR  
           
  M90 Diskus 1.0kg     2013-05-11  
1 Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK 18.42    
           
  M90 Spjut 400g     2013-05-11  
1 Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK 12.15    
           
  KVINNOR  400 M HÄCK     2013-05-12  
1 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba FK 63.11    
           
  K35  100 M   Vind +4.5 2013-05-11  
1 Hanna Tegnér 74 Bromma IF 13.54    
2 Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF 14.23    
3 Anna Arendal -75 Ösmo Nynäs FK 15.19    
           
  K35  200 M   Vind +0.8 2013-05-12  
1 Hanna Tegnér 74 Bromma IF 28.80    
2 Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF 29.35    
3 Elin Bergkvist -76 FK Studenterna 34.67    
           
  K35  400 M     2013-05-11  
1 Hanna Tegnér 74 Bromma IF 64.59    
2 Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF 67.03    
           
  K35  800 M     2013-05-12  
1 Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF 2.44,32 400m 79.79   
           
  K35  KULA 4,0     2013-05-12  
1 Anna Arendal -75 Ösmo Nynäs FK 6.93    
           
  K40  100 M   Vind +4.5 2013-05-11  
1 Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK 13.85    
2 Silla Levin -71 IFK Lidingö 15.00    
           
  K40  200 M   Vind +0.8 2013-05-12  
1 Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK 27.25    
2 Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS 28.97    
3 Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK 29.49    
4 Silla Levin -71 IFK Lidingö 32.14    
           
  K40  400 M     2013-05-11  
1 Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK 63.28    
2 Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK 67.06    
3 Silla Levin -71 IFK Lidingö 73.64    
4 Jenny Berg -69 Börje SK 75.25    
           
  K40  800 M     2013-05-12  
1 Jenny Berg -69 Börje SK 2.55,17 400m 84.76  
           
  K40  LÄNGD     2013-05-12  
1 Silla Levin -71 IFK Lidingö 4.01 0.0  
           
  K45  100 M   Vind +1.8 2013-05-11  
1 Christina Zuhr -68 IFK Stocksund 14.47    
2 Eva Krönlein -66 IFK Lidingö 14.96    
3 Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund 15.15    
4 Anita Christensson -66 FK Studenterna 16.83    
           
  K45  200 M   Vind -0.1 2013-05-12  
1 Eva Krönlein -66 IFK Lidingö 31.20    
2 Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund 32.07    
3 Anita Christensson -66 FK Studenterna 35.59    
           
  K45  400 M     2013-05-11  
1 Christina Zuhr -68 IFK Stocksund 70.73    
2 Anita Christensson -66 FK Studenterna 84.62    
           
  K45  800 M     2013-05-12  
1 Ann Magnusson -68 IFK Stocksund 2.40,90 400m 72.49  
           
  K45  1500 M     2013-05-11  
1 Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK 5.25,89    
           
  K45  5000 M     2013-05-12  
1 Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK 19.41,08 3000m 11.45,97   
           
  K45  80 M HÄCK 76.2cm   Vind +3.2 2013-05-11  
1 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 18.04    
           
  K45  HÖJD     2013-05-11  
1 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 1.21    
           
  K45  LÄNGD     2013-05-12  
1 Eva Krönlein -66 IFK Lidingö 4.19 +1.7  
2 Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund 3.77 +1.7  
           
  K45  KULA 4,0     2013-05-12  
1 Marika Rydell -67 IFK Tumba FK 9.10    
2 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 8.82    
3 Christina Tillman -68 IFK Stocksund 7.41    
           
  K45  DISKUS 1,0     2013-05-11  
1 Marika Rydell -67 IFK Tumba FK 26.56    
2 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 23.49    
           
  K45  SPJUT 600     2013-05-11  
1 Marika Rydell -67 IFK Tumba FK 19.67    
           
  K50  100 M   Vind +1.8 2013-05-11  
1 Katja Berend -62 Bromma IF 13.55    
           
  K50  200 M   Vind -0.1 2013-05-12  
1 Katja Berend -62 Bromma IF 28.51    
           
  K50  400 M     2013-05-11  
1 Katja Berend -62 Bromma IF 66.34    
           
  K50  5000 M     2013-05-12  
1 Solveig Edlund -60 Hässelby SK 23.57,35 3000m 14.13,65   
           
  K50  LÄNGD     2013-05-12  
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 4.09 -1.9  
           
  K50  TRESTEG     2013-05-11  
1 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 8.65 +2.9 8.45 +1.6  
           
  K50  KULA 3,0     2013-05-12  
1 Marie Carlström -60 IFK Tumba FK 8.17    
2 Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK 8.07    
           
  K50  DISKUS 1,0     2013-05-11  
1 Marium Rehman -62 IFK Tumba FK 17.28    
2 Marie Carlström -60 IFK Tumba FK 15.48    
           
  K50  SPJUT 500     2013-05-11  
1 Kristina Trollsås -61 Danderyds SK 23.26    
2 Marium Rehman -62 IFK Tumba FK 20.31    
3 Marie Carlström -60 IFK Tumba FK 15.02    
           
  K55  100 M   Vind +2.6 2013-05-11  
1 Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 15.48    
2 Rose-Marie Soto Jansson -58 Hässelby SK 17.92    
           
  K55  200 M   Vind -0.1 2013-05-12  
1 Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 34.36    
2 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 41.00    
           
  K55  400 M     2013-05-11  
1 Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 72.63    
           
  K55  800 M     2013-05-12  
1 Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS 2.46,05 400m 83.65  
2 Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK 3.23,37 400m 93.27  
           
  K60  100 M   Vind +4.5 2013-05-11  
1 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF 18.69    
           
  K60  200 M   Vind -0.1 2013-05-12  
1 Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF 51.30    
           
  K70  100 M   Vind +2.6 2013-05-11  
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 18.25    
           
  K70  200 M   Vind -0.1 2013-05-12  
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 39.33    
           
  K70  400 M     2013-05-11  
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 91.92    
           
  K70  DISKUS 1,0     2013-05-11  
1 Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK 11.36    

 

Slägga och Vikt


Tävling Öppna Veteran DM Stockholm

Datum 2013-05-16


Plats Källbrinks kastplan grenarna Slägga och vikt

Tävlingsledare Roger Karlsson


Grenledare Anders Bergström


Resultat Mikael Magnusson


Korrekturläst  2013-05-19


Väder ca 15 grader och lätt vind






M35  SLÄGGA 7.26kg


1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 29.01






M35  VIKT 15.88kg


1 Kristian Petersson -75 Huddinge AIS 8.89






M40  SLÄGGA 7.26kg


1 Mikael Nyström -71 IF Linnea 44.18
2 Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK 31.57






M40  VIKT 15.88kg


1 Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK 10.30






M50  SLÄGGA 6,0kg


1 Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS 36.51
2 Mikael Wallin -63 Huddinge AIS 30.44
3 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 28.24






M50  VIKT 11.34kg


1 Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS 12.96
2 Mikael Wallin -63 Huddinge AIS 10.59
3 Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS 10.46






M55  Vikt 11.34kg


1 Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS 10.09






M60  SLÄGGA 5,0kg


1 Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS 29.27






M70  SLÄGGA 4,0kg


1 Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS 27.72






M70  VIKT 7.26kg


1 Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS 9.90






M75  SLÄGGA 4,0kg


1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 39.91
2 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK 27.61






M75  VIKT 7.26kg


1 Östen Edlund -34 Ragunda IF 14.84
2 Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK 9.99






M90  SLÄGGA 3.0kg


1 Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK 18.63






M90  VIKT 5.45kg


1 Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK 7.50






K45  SLÄGGA 4,0kg


1 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 32.57
2 Marika Rydell -67 IFK Tumba FK 28.45






K45  VIKT 9.08kg


1 Marika Rydell -67 IFK Tumba FK 10.13
2 Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS 9.08
Uppdaterad: 25 MAR 2016 12:11 Skribent: Roger Karlsson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info