Hoppa till sidans innehåll

2015 VDM Startlista


Senaste versionen av startlistan för VDM som gåpr den kommande helgen, startlistan är uppdaterad den 7 maj kl 21.40. Ev fel maila This is a mailto link

 

M35  200 M  
   
Joachim Reuss -79 IFK Lidingö
Per Sandell -76 FK Studenterna
Andreas Daun -80 Katrineholms SK
   
M35  800 M  
   
Per Sandell -76 FK Studenterna
   
M35  LÄNGD  
   
Andreas Daun -80 Katrineholms SK
   
M35  KULA  
   
Joachim Reuss -79 IFK Lidingö
Palle Storm -77 FK Studenterna
   
M35  SLÄGGA  
   
Palle Storm -77 FK Studenterna
   
M35  SPJUT  
   
Stefan Borensjö -79 Turebergs FK
   
M35  VIKT 15.0  
   
Palle Storm -77 FK Studenterna
   
M40  100 M  
   
Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
Erik Åhlin -71 Turebergs FK
Jens Falk -72 IFK Lidingö
Urban Evjen -73 Danderyd SK
Niclas Melin -72 IFK Lidingö
Niclas Melin -72 IFK Lidingö
Dick Levin -72 IFK Lidingö
   
M40  200 M  
   
Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
Dick Levin -72 IFK Lidingö
   
M40  400 M  
   
Henrik Forsberg -74 IFK Lidingö
Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
David Pyring -72 Ösmo Nynäs FK
Jens Falk -72 IFK Lidingö
   
M40  800 M  
   
Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
Martin Larsson -71  Huddinge AIS
   
M40  1500 M  
   
David Pyring -72 Ösmo Nynäs FK
Martin Larsson -71  Huddinge AIS
   
M40  110 M HÄCK  
   
Urban Evjen -73 Danderyd SK
   
M40  400 M HÄCK  
   
Urban Evjen -73 Danderyd SK
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
   
M40  HÖJD  
   
Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
   
M40  STAV  
   
Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
Jonas Asplund -73 IFK Märsta
   
M40  LÄNGD  
   
Anders Bäckman -71 Danderyd SK
Urban Evjen -73 Danderyd SK
Dick Levin -72 IFK Lidingö
Jonas Asplund -73 IFK Märsta
   
M40  KULA  
   
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M40  DISKUS  
   
Stellan Back -75 Turebergs FK
Mikael Nyström -71 Ösmo Nynäs FK
Lars-Göran Nylén -75 Danderyd SK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M40  SLÄGGA  
   
Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M40  SPJUT  
   
Stellan Back -75 Turebergs FK
Jens Falk -72 IFK Lidingö
Lars-Göran Nylén -75 Danderyd SK
Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
Anders Bäckman -71 Danderyd SK
   
M40  VIKT 15.0  
   
Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
   
M45  100 M  
   
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Stefan Brunzell -66 Ösmo Nynäs FK
Mårten Skogman -67 Bromma IF
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
Jan Berneryd -66 Danderyd SK
   
M45  200 M  
   
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
Henrik Tegnér -70 Bromma IF
Mårten Skogman -67 Bromma IF
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
   
M45  400 M  
   
Henrik Tegnér -70 Bromma IF
Jan Berneryd -66 Danderyd SK
   
M45  800 M  
   
Mattias Arvidsson -69 Fredrikshofs FIF
   
M45  1500 M  
   
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Jan Berneryd -66 Danderyd SK
   
M45  110 M HÄCK  
   
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Mårten Skogman -67 Bromma IF
   
M45  HÖJD  
   
Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
Christer Andersson -68 Ösmo Nynäs FK
Staffan Myrqvist -67 Huddinge AIS
   
M45  STAV  
   
Hunter S Mabon Danderyd SK
   
M45  LÄNGD  
   
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
Hunter S Mabon Danderyd SK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
   
M45  TRESTEG  
   
Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
   
M45  KULA  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
Hunter S Mabon Danderyd SK
   
M45  DISKUS  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
Michael Welin -67 IFK Lidingö
   
M45  SLÄGGA  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
   
M45  SPJUT  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
Michael Welin -67 IFK Lidingö
   
M45  VIKT 15.0  
   
Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
   
M50  100 M  
   
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
Peter Wergens -64 IFK Lidingö
Anders Berg -62 Bromma IF
Björn Källkvist -63 Täby IS
Jan Rönnberg -63 Mälarhöjden IK
   
M50  200 M  
   
Peter Wergens -64 IFK Lidingö
Björn Källkvist -63 Täby IS
Jan Rönnberg -63 Mälarhöjden IK
   
M50  400 M  
   
Peter Wergens -64 IFK Lidingö
Anders Berg -62 Bromma IF
Anders Toll -61 Uppsala LK
Jan Rönnberg -63 Mälarhöjden IK
   
M50  1500 M  
   
Roland Lycksel -64 IFK Lidingö
Åke Forslund -64 Vallentuna FK
Anders Toll -61 Uppsala LK
   
M50  5000 M  
   
Roland Lycksel -64 IFK Lidingö
Åke Forslund -64 Vallentuna FK
   
M50  400 M HÄCK  
   
Johan Ansén -64 FGF Gotland
   
M50  HÖJD  
   
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
Mikael Ohlsson -61 Huddinge AIS
   
M50  LÄNGD  
   
Tomas Bengtsson -61  IFK Märsta
   
M50  KULA 6,0  
   
Patrick Ekström-Jöe -63  Älta IF
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
   
M50  DISKUS 1,5  
   
Tomas Bengtsson -61  IFK Märsta
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
Per Östlund -61 Hässelby SK
Hans Nordberg -65 Huddinge AIS
   
M50  SLÄGGA 6,0  
   
Jari Ketola -65 Spårvägens FK
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
Mikael Leindahl -65 GoIF Tjalve
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Hans Nordberg -65 Huddinge AIS
   
M50  SPJUT 700  
   
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
Hans Nordberg -65 Huddinge AIS
Mikael Ohlsson -61 Huddinge AIS
   
M50  VIKT 11.34  
   
Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
Mikael Leindahl -65 GoIF Tjalve
Tomas Classon -62 Huddinge AIS
Hans Nordberg -65 Huddinge AIS
   
M55  100 M  
   
Mats Röhr -60 Ystads IF
Hans Krylander -59 Bromma IF
Bo Wikmark -57 Danderyd SK
   
M55  200 M  
   
Mats Röhr -60 Ystads IF
Benny Carlsson -59 Täby IS
   
M55  400 M  
   
Hans Krylander -59 Bromma IF
   
M55  800 M  
   
Mats Lindqvist -58 Saltsjöbadens IF
   
M55  1500 M  
   
Sture Åhs -56  FGF Gotland
Kjell Kvarfordt -59  Fredrikshofs FIF
   
M55  5000 M  
   
Sture Åhs -56  FGF Gotland
   
M55  HÖJD  
   
Anders Ekwall -56 Bellevue IK
Mats Nagle -60 Huddinge AIS
   
M55  LÄNGD  
   
Mats Nagle -60 Huddinge AIS
   
M55  TRESTEG  
   
Kjell Kvarfordt -59  Fredrikshofs FIF
   
M55  KULA 6,0  
   
Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
   
M55  DISKUS 1,5  
   


Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
   
M55  SLÄGGA 6,0  
   
Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
   
M55  SPJUT 700  
   
Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
   
M55  VIKT 11.34  
   
Johan Löfstedt -59  Ösmo Nynäs FK
   
M60  100 M  
   
Tapio Kinnunen -54 Tullinge-Tumba FF
   
M60  1500 M  
   
Per Stålhandske -55 Ösmo Nynäs FK
   
M60  KULA 5,0  
   
Alf Nede -53 IFK Linköping FK
Åke Ruus -53  Spårvägens FK
Anders Källberg -54 Danderyd SK
   
M60  DISKUS 1,0  
   
Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping FK
Åke Lundberg -53 Uppsala IF
Åke Ruus -53  Spårvägens FK
   
M60  SLÄGGA 5,0  
   
Åke Lundberg -53 Uppsala IF
Åke Ruus -53  Spårvägens FK
   
M60  SPJUT 600  
   
Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping FK
Alf Nede -53 IFK Linköping FK
   
M60  VIKT 9.08  
   
Åke Lundberg -53 Uppsala IF
Åke Ruus -53  Spårvägens FK
   
M65  100 M  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
   
M65  200 M  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
   
M65  400 M  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
   
M65  100 M HÄCK  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
   
M65  LÄNGD  
   
Börje Andersson -49 Rånäs 4H
Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
   
M65  KULA 5,0  
   
Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
   
M65  DISKUS 1,0  
   
Kjell Andersson -50 Hammarby IF
Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
   
M65  SLÄGGA 5,0  
   
Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
   
M65  SPJUT 600  
   
Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
   
M65  VIKT 9.08  
   
Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
   
M70  100 M  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
Björn Oback -44  IFK Tumba
   
M70  5000 M  
   
Sverker Unnes -43 Fredrikshofs FIF
   
M70  HÖJD  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
   
M70  LÄNGD  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
   
M70  TRESTEG  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
Björn Oback -44  IFK Tumba
   
M70  KULA 4,0  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
Björn Oback -44  IFK Tumba
   
M70  DISKUS 1,0  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
Björn Oback -44  IFK Tumba
   
M70  SPJUT 500  
   
Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
   
M75  100 M  
   
Hans Bruno -36  IFK Tumba
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
Ingvar Lindkvist -38 IFK Lidingö
   
M75  200 M  
   
Hans Bruno -36  IFK Tumba
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
Ingvar Lindkvist -38 IFK Lidingö
   
M75  400 M  
   
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
Ingvar Lindkvist -38 IFK Lidingö
   
M75  800 M  
   
Åke Leverin -39 Väsby IK
   
M75  5000 M  
   
Åke Leverin -39 Väsby IK
   
M75  LÄNGD  
   
Kalle Auivinen -40  Huddinge AIS
Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
   
Kula 4.0kg  
   
Ingvar Lindkvist -38 IFK Lidingö
   
M75  DISKUS 1,0  
   
Kalle Auivinen -40  Huddinge AIS
   
M75  SPJUT 500  
   
Kalle Auivinen -40  Huddinge AIS
   
M75  VIKT 7.26  
   
Kalle Auivinen -40  Huddinge AIS
   
M80  100 M  
   
Lars Wennblom -34  Hässelby SK
Gustaf Genetzius -35 IFK Lidingö
   
M80  200 M  
   
Lars Wennblom -34  Hässelby SK
Gustaf Genetzius -35 IFK Lidingö
   
M80  HÖJD  
   
Lars Wennblom -34  Hässelby SK
   
M80  LÄNGD  
   
Lars Wennblom -34  Hässelby SK
   
M80  KULA 3,0  
   
Gustaf Genetzius -35 IFK Lidingö
Östen Edlund -34  Ragunda IF
Christen Olsson -35 Huddinge AIS
   
M80  DISKUS 1,0  
   
Lars Wennblom -34  Hässelby SK
Östen Edlund -34  Ragunda IF
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
Christen Olsson -35 Huddinge AIS
   
M80  SLÄGGA 3,0  
   
Östen Edlund -34  Ragunda IF
   
M80  SPJUT 400  
   
Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
Christen Olsson -35 Huddinge AIS
   
M80  VIKT 5.45  
   
Östen Edlund -34  Ragunda IF
   
M85  KULA 3,0  
   
Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
   
M85  DISKUS 1,0  
   
Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
   
M85  SLÄGGA 3,0  
   
Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
   
M85  SPJUT 400  
   
Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
   
M85  VIKT 5.45  
   
Gunnar Kulleskog -23  Huddinge AIS
   
K35  100 M  
   
Anna Werner -79 Danderyd SK
   
K35  200 M  
   
Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
Anna Werner -79 Danderyd SK
   
K35  800 M  
   
Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
   
K35  KULA 4,0  
   
Anna Werner -79 Danderyd SK
   
K35  DISKUS 1,0  
   
Teresia Kovanen -76 Hammarby IF
   
K35  SLÄGGA 4,0  
   
Anna Werner -79 Danderyd SK
Anna Werner -79 Danderyd SK
   
K35  SPJUT 600  
   
Anna Werner -79 Danderyd SK
   
K35  VIKT 9.08  
   
Anna Werner -79 Danderyd SK
   
K40  100 M  
   
Silla Levin -71 IFK Lidingö
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
Hanna Tegner -74 Bromma IF
Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
Ulrika Evjen -74 Danderyd SK
   
K40  200 M  
   
Silla Levin -71 IFK Lidingö
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
Hanna Tegner -74 Bromma IF
   
K40  400 M  
   
Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
   
K40  800 M  
   
Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
   
K40  80 M HÄCK  
   
Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
   
K40  400 M HÄCK  
   
Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
   
K40  LÄNGD  
   
Silla Levin -71 IFK Lidingö
Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
Ulrika Evjen -74 Danderyd SK
   
K40  KULA 4,0  
   
Ulrika Evjen -74 Danderyd SK
   
K40  DISKUS 1,0  
   
Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FK
   
K45  100 M  
   
Jenny Berg -69 Bromma IF
Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K45  400 M  
   
Jenny Berg -69 Bromma IF
   
K45  800 M  
   
Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K45  HÖJD  
   
Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K45  LÄNGD  
   
Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K45  KULA 4,0  
   
Mirjam Vöhrmann -69 Spårvägens FK
Annelie Vireniuis Bergsjö -69 Vallentuna FK
   
K45  DISKUS 1,0  
   
Mirjam Vöhrmann -69 Spårvägens FK
   
K50  100 M  
   
Katja Berend -62 Bromma IF
Lena Sundberg -61  IFK Tumba
   
K50  200 M  
   
Katja Berend -62 Bromma IF
   
K50  LÄNGD  
   
Lena Sundberg -61  IFK Tumba
   
K50  TRESTEG  
   
Lena Sundberg -61  IFK Tumba
   
K50  KULA 3,0  
   
Lena Sundberg -61  IFK Tumba
   
K50  DISKUS 1,0  
   
Marium Rehman -62  IFK Tumba
   
K50  SLÄGGA 3,0  
   
Marium Rehman -62  IFK Tumba
   
K50  SPJUT 500  
   
Marium Rehman -62  IFK Tumba
Kristina Trollsås -61 Danderyd SK
Kristina Trollsås -61 Danderyd SK
   
K50  VIKT 7.26  
   
Marium Rehman -62  IFK Tumba
Lena Sundberg -61  IFK Tumba
   
K55  100 M  
   
Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
   
K55  200 M  
   
Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
   
K55  400 M  
   
Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
   
K55  800 M  
   
Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
   
K55  1500 M  
   
Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
   
K55  300 M HÄCK  
   
Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
   
K55  KULA 3,0  
   
Marie Carlström -60 IFK Tumba
   
K60  100 M  
   
Lilly Wizén -55  FGF Gotland
Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
   
K60  200 M  
   
Lilly Wizén -55  FGF Gotland
Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
   
K60  400 M  
   
Lilly Wizén -55  FGF Gotland
Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
   
K60  800 M  
   
Lilly Wizén -55  FGF Gotland
Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
   
K70  100 M  
   
Marie-Louise Wahlberg -45  Fredrikshofs FIF
   
K70  200 M  
   
Marie-Louise Wahlberg -45  Fredrikshofs FIF
   
K70  KULA 3,0  
   
Marie-Louise Wahlberg -45  Fredrikshofs FIF

 

Uppdaterad: 25 MAR 2016 12:14 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info