Hoppa till sidans innehåll

Startlista 2013


Här är en andra versionen(uppdaterad kl 21.48 9 maj) av startlistan för helgen VDM. Ev synpunkter skickas vänligen till This is a mailto link OBS att 75årsklassen är den äldsta och jag har placerat alla som är 75 eller äldre i den klassen. Alla kommer att få tävla med sina vikter med mera och kommer att redovisas i sin respektive klass, man kommer även att tilldelas ev pris om man är berättigad det.

 

     
  M35  100 M  
     
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  200 M  
     
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  400 M  
     
  Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
     
  M35  800 M  
     
  Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF
  Henrik Forsberg -74 IFK Lidingö
     
  M35  1500 M  
     
  Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
     
  M35  5000 M  
     
  Joakim Pihlstrand Trulp -77 Flemingsbergs SK
  Mats Liljegren -76 Team Skavsåret IF
  Fabrice Odille -76 Huddinge AIS
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
     
  M35  HÖJD  
     
  Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  LÄNGD  
     
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  TRESTEG  
     
  Roger Stokki -76 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  KULA  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  DISKUS  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M35  SLÄGGA  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M35  SPJUT  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M35  VIKT  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M40  100 M  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M40  200 M  
     
  Jonas Asplund -73 IFK Märsta
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40  800 M  
     
  Mats Kolbrink -70 Hässelby SK
  Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  1500 M  
     
  Mats Kolbrink -70 Hässelby SK
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  5000 M  
     
  Robert Holmgren -72 Huddinge AIS
  Lars Svärd -73 IF Triangeln
  Peter Broberg -73 Hässelby SK
     
  M40  110 M HÄCK  
     
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
  Sergej Nikolajev -73 Hässelby SK
     
  M40  HÖJD  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Fredrik Jergander -73 Ösmo Nynäs FK
  Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
     
  M40  LÄNGD  
     
  Mats Kolbrink -70 Hässelby SK
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Jonas Asplund -73 IFK Märsta
  Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
     
  M40  KULA  
     
  Martin Söderberg -73 IFK Tumba FK
     
  M40  DISKUS  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Martin Söderberg -73 IFK Tumba FK
     
  M40  SLÄGGA  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Mikael Nyström -71 IF Linnea
     
  M40  SPJUT  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M40  VIKT  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Mikael Nyström -71 IF Linnea
     
  M45  100 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Erik Sundström -67 Täby IS
  Mårten Skogman -67 FK Studenterna
     
  M45  200 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Mårten Skogman -67 FK Studenterna
     
  M45  400 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Erik Sundström -67 Täby IS
  Mårten Skogman -67 FK Studenterna
     
  M45  800 M  
     
  Hans Dahlen -68 Fredrikshofs IF
     
  M45  1500 M  
     
  Hans Dahlen -68 Fredrikshofs IF
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
     
  M45  5000 M  
     
  Roland Lycksell -64 IFK Lidingö
  Anders Thelemyr -64 Duvbo IK
     
  M45  LÄNGD  
     
  Mårten Skogman -67 FK Studenterna
     
  M45  DISKUS  
     
  Bengt Ridegård -67 Spårvägens FK
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M45  SPJUT  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Erik Sundström -67 Täby IS
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M50  100 M  
     
  Mats Röhr -60 Ystad IF
  Hans Krylander -59 Bromma IF
  Dan Norrå -63 IFK Lidingö
     
  M50  200 M  
     
  Ingemar Ztorm -60 FK Studenterna
  Mats Röhr -60 Ystad IF
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M50  400 M  
     
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M50  800 M  
     
  Anders Berg -62 Börje SK
     
  M50  1500 M  
     
  Ulf Stagh -62 Fredrikshofs IF
  Anders Berg -62 Börje SK
     
  M50  100 M HÄCK  
     
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
     
  M50  HÖJD  
     
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M50  KULA  
     
  Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M50  DISKUS  
     
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M50  SLÄGGA  
     
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M50  SPJUT  
     
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M50  VIKT  
     
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Huddinge AIS
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M55  200 M  
     
  Anders Olsson -56 Huddinge AIS
     
  M55  HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Bellevue IK
     
  M55  LÄNGD  
     
  Anders Olsson -56 Huddinge AIS
     
  M55  KULA 6,0  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Anders Källberg -54 Danderyds SK
     
  M55  DISKUS 1,5  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M55  SLÄGGA 6,0  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M55  VIKT  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M60  100 M  
     
  Christer Christopersson -51 Huddinge AIS
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  200 M  
     
  Christer Christopersson -51 Huddinge AIS
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  400 M  
     
  Christer Christopersson -51 Huddinge AIS
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  800 M  
     
  Nils Nestor -52 Hässelby SK
  Douglas Upegui -45 Fredrikshofs IF
     
  M60  1500 M  
     
  Douglas Upegui -45 Fredrikshofs IF
     
  M60  100 M HÄCK  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  HÖJD  
     
  Jan de Besche -50 Turebergs FK
     
  M60  KULA 5,0  
     
  Alf Nede -53 IFK Linköping
     
  M60  DISKUS  
     
  Heimo Ojala -49 Huddinge AIS
  Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Lindköping FK
  Åke Lundberg -53 Uppsala IF
     
  M60  SLÄGGA 5,0  
     
  Åke Lundberg -53 Uppsala IF
     
  M60  SPJUT 600  
     
  Lars Henrik Stålmarck -53 IFK Lindköping FK
  Alf Nede -53 IFK Linköping
     
  M60  VIKT  
     
  Åke Lundberg -53 Uppsala IF
     
  M65  100 M  
     
  Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  200 M  
     
  Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  400 M  
     
  Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  800 M  
     
  Lars E Norman -47 IK Hakarpspojkarna
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  1500 M  
     
  Bo Björlycke -45 IFK Lidingö
     
  M65  5000 M  
     
  Sten Carlsson -46 Duvbo IK
     
  M65  HÖJD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Hans Karlbom -45 IFK Tumba FK
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  LÄNGD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
     
  M65  TRESTEG  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  KULA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M65  DISKUS 1,5  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
     
  M65  SLÄGGA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M65  SPJUT 600  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M65  VIKT  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M70  100 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  LÄNGD  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  TRESTEG  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  SLÄGGA 4,0  
     
  Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
     
  M70  VIKT  
     
  Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
     
  M75  100 M  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba FK
  Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål
     
  M75  200 M  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba FK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål
     
  M75  1500 M  
     
  Allan Hörnfeldt -37 Fredrikshofs IF
     
  M75  HÖJD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  LÄNGD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Lars-Åke Hedlund -33 IK Stål
     
  M75  KULA 4,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  DISKUS 1,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba FK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M75  SLÄGGA 4,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M75  SPJUT 600  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  VIKT  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  K35  100 M  
     
  Hanna Tegnér 74 Bromma IF
  Anna Arendal -75 Ösmo Nynäs FK
  Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
     
  K35  200 M  
     
  Hanna Tegnér 74 Bromma IF
  Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
     
  K35  400 M  
     
  Hanna Tegnér 74 Bromma IF
  Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
     
  K35  800 M  
     
  Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
     
  K35  5000 M  
     
  Anna Lindh -74 Rånäs 4H
     
  K35  KULA 4,0  
     
  Anna Arendal -75 Ösmo Nynäs FK
     
  K40  100 M  
     
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
     
  K40  200 M  
     
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Jenny Rosén -72 Nyköpings BIS
     
  K40  400 M  
     
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
  Annelie Virenius Bergsjö -69 Vallentuna FK
  Jenny Berg -69 Börje SK
     
  K40  800 M  
     
  Jenny Berg -69 Börje SK
     
  K40  LÄNGD  
     
  Silla Levin -71 IFK Lidingö
     
  K45  100 M  
     
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Anita Christensson -66 FK Studenterna
     
  K45  200 M  
     
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Anita Christensson -66 FK Studenterna
     
  K45  400 M  
     
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Anita Christensson -66 FK Studenterna
     
  K45  800 M  
     
  Helena Engvall -68 FK Studenterna
  Ann Magnusson -68 IFK Stocksund
     
  K45  1500 M  
     
  Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK
     
  K45  5000 M  
     
  Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK
     
  K45  80 M HÄCK  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  HÖJD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  LÄNGD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
     
  K45  TRESTEG  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  KULA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K45  DISKUS 1,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K45  SLÄGGA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K45  SPJUT 600  
     
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K45  VIKT  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K50  100 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  200 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  400 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  5000 M  
     
  Solveig Edlund -60 Hässelby SK
     
  K50  LÄNGD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  TRESTEG  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  KULA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  DISKUS 1,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
     
  K50  SPJUT 600  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
  Kristina Trollsås -61 Danderyds SK
     
  K55  100 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
  Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK
     
  K55  200 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
  Rose-Marie Soto Jansson -58 Mälarö SOK
     
  K55  400 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K55  800 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
  Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK
     
  K55  1500 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K55  300 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K60  100 M  
     
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
     
  K60  200 M  
     
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
     
  K70  100 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  200 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  400 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  800 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  DISKUS 1,0  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
Uppdaterad: 25 MAR 2016 12:11 Skribent: Roger Karlsson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info