Hoppa till sidans innehåll

Startlista VDM 2011 Uppdaterad kl 22.00


 

Startlista uppdaterad kl 22.00 den 18 maj

 

 
  M35  100 M  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
     
  M35  200 M  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
  Henrik Bergquist -73 FK Studenterna
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
     
  M35  400 M  
     
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
     
  M35  800 M  
     
  Fabrice Odille -76 Hässelby SK
     
  M35  1500 M  
     
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
  Fabrice Odille -76 Hässelby SK
     
  M35  5000 M  
     
  Jonas Petersson -73 Stockholms FTF
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
  Robert Holmgren -72 Huddinge AIS
  Peter Kujanpää -74 Bålsta IK
     
  M35  110 M HÄCK  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
     
  M35  LÄNGD  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
     
  M35  KULA  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
     
  M35  DISKUS  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
  Kristian Persson -75 Huddinge AIS
     
  M35  SLÄGGA  
     
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M35  SPJUT  
     
  Urban Evjen -73 FGF Gotland
  Kristian Persson -75 Huddinge AIS
     
  M35  VIKT  
     
  David Gustafsson -73 Spårvägens FK
     
  M40  100 M  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
  Stefan Fredin -69 IF Friskis
     
  M40  200 M  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
  Bengt Rilegård -67 Hanvikens SK
     
  M40  400 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  800 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  1500 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  5000 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  110 M HÄCK  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  400 M HÄCK  
     
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
     
  M40  HÖJD  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  LÄNGD  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Peter Mattsson -69 Skellefteå AIK Friidrott
  Bengt Rilegård -67 Hanvikens SK
     
  M40  TRESTEG  
     
  Peter Mattsson -69 Skellefteå AIK Friidrott
     
  M40  KULA  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  DISKUS  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
  Bengt Rilegård -67 Hanvikens SK
     
  M40  SPJUT  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
  Mattias Sunneborn -70 Spårvägens FK
     
  M40  VIKT  
     
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
     
  M45  100 M  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Johan Bergman -66 Sundbyberg IK
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  200 M  
     
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Johan Bergman -66 Sundbyberg IK
     
  M45  5000 M  
     
  Lorenzo Nesi -65 FK Studenterna
  Petri Helminen -64 FK Studenterna
     
  M45  110 M HÄCK  
     
  Mikael Magnusson -66 IFK Tumba FK
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  HÖJD  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  LÄNGD  
     
  Lars Fyhr -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  KULA  
     
  Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF
  Ralph Skagerling -63 Tyresö FK
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  DISKUS  
     
  Ralph Skagerling -63 Tyresö FK
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  SLÄGGA  
     
  Mikael Magnusson -66 IFK Tumba FK
  Ralph Skagerling -63 Tyresö FK
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  SPJUT  
     
  Ralph Skagerling -63 Tyresö FK
  Hans Norberg -65 Täby IS
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  VIKT  
     
  Mikael Magnusson -66 IFK Tumba FK
  Tomas Classon -62 Huddinge AIS
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M50  100 M  
     
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  200 M  
     
  Tommy Sjöblom -58 Boo IF
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  400 M  
     
  Ingemar Ztorm -60 FK Studenterna
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  800 M  
     
  Håkan Lilja -59 Danderyds SK
  Tommy Sjöblom -58 Boo IF
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  1500 M  
     
  Håkan Lilja -59 Danderyds SK
  Stefano Testi -61 Boo IF
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  5000 M  
     
  Stefano Testi -61 Boo IF
  Jonas Hellström -61 Danderyds SK
     
  M50  HÖJD  
     
  Mats Nagle -60 Huddinge AIS
     
  M50  LÄNGD  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M50  KULA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -50 Tyresö FK
     
  M50  DISKUS 1,5  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -50 Tyresö FK
  Per Östlund -61 Hässelby SK
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
     
  M50  SLÄGGA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -50 Tyresö FK
  Per Östlund -61 Hässelby SK
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
     
  M50  SPJUT 700  
     
  Jan Skoog - Spårvägens FK
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -50 Tyresö FK
  Per Östlund -61 Hässelby SK
     
  M50  VIKT  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -50 Tyresö FK
  Per Östlund -61 Hässelby SK
  Tomas Bengtsson -61 IFK Märsta
     
  M55  100 M  
     
  Anders Ohlsson -56 Huddinge AIS
     
  M55  200 M  
     
  Anders Ohlsson -56 Huddinge AIS
     
  M55  800 M  
     
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
     
  M55  1500 M  
     
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
     
  M55  5000 M  
     
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
     
  M55  HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Bellevue IK
     
  M55  LÄNGD  
     
  Anders Ohlsson -56 Huddinge AIS
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M55  KULA 6,0  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Alf Nede -53 IFK Linköping FK
     
  M55  DISKUS 1,5  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Åke Lundberg -53 IFK Märsta
     
  M55  SLÄGGA 6,0  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Åke Lundberg -53 IFK Märsta
     
  M55  SPJUT 700  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Alf Nede -53 IFK Linköping FK
     
  M55  VIKT  
     
  Åke Lundberg -53 IFK Märsta
     
  M60  100 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Christer Christopersson -51 FK Studenterna
  Flemming Lindström -50 Rånäs 4H
     
  M60  200 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Christer Christopersson -51 FK Studenterna
     
  M60  400 M  
     
  Christer Christopersson -51 FK Studenterna
     
  M60  100 M HÄCK  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  HÖJD  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Jan de Besche -50 Turebergs FK
     
  M60  LÄNGD  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Sture Holmberg -51 Huddinge AIS
     
  M60  TRESTEG  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  KULA 5,0  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M60  DISKUS 1,0  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M60  SLÄGGA 5,0  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Georg Boström -47 Mälarhöjden IK
     
  M60  SPJUT 600  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M60  VIKT  
     
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
  Ulf Bergren -47 Huddinge AIS
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Georg Boström -47 Mälarhöjden IK
     
  M65  100 M  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  200 M  
     
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  400 M  
     
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  800 M  
     
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
  Henry Kallioniemi -43 Täby IS
     
  M65  1500 M  
     
  Henry Kallioniemi -43 Täby IS
     
  M65  100 M HÄCK  
     
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
     
  M65  HÖJD  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M65  LÄNGD  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M65  TRESTEG  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M65  KULA 5,0  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M65  DISKUS 1,0  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M65  SPJUT 600  
     
  Lars-Rune Myhrén -46 Munsö IF
  Lars Kronlund -42 Munsö IF
     
  M70  100 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  1500 M  
     
  Arne Håkansson -41 Högby IF
     
  M70  LÄNGD  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
     
  M70  KULA 4,0  
     
  Hunter M Mabon -39 FK Studenterna
     
  M70  DISKUS 1,0  
     
  Hunter M Mabon -39 FK Studenterna
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  SLÄGGA 4,0  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
  Bo Sundström -40 IK Heros FIK
     
  M70  SPJUT 600  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  VIKT  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
  Bo Sundström -40 IK Heros FIK
     
  M75  100 M  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba FK
  Tor Trondset -35 Ösmo/Nynäs FK
     
  M75  200 M  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Hans Bruno -36 IFK Tumba FK
  Tor Trondset -35 Ösmo/Nynäs FK
     
  M75  HÖJD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  LÄNGD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Tor Trondset -35 Ösmo/Nynäs FK
     
  M75  DISKUS 1,0  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Tor Trondset -35 Ösmo/Nynäs FK
     
  M75  SLÄGGA 4,0  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M75  SPJUT 600  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo/Nynäs FK
     
  M75  VIKT  
     
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M80  KULA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 JSK
     
  M80  DISKUS 1,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 JSK
     
  M80  SLÄGGA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 JSK
     
  M80  SPJUT 400  
     
  Lars-Erik Eriksson-23 Fredrikshofs IF
  Gunnar Kulleskog -23 JSK
     
  M80  VIKT  
     
  Gunnar Kulleskog -23 JSK
     
  KVINNOR  400 M HÄCK  
     
  Rakel Rosshagen -95 Täby IS
     
  K35  800 M  
     
  Charlotte Linnell -72 FK Studenterna
     
  K35  LÄNGD  
     
  Ulrika Evjen -73 FGF Gotland
     
  K35  KULA 4,0  
     
  Ulrika Evjen -73 FGF Gotland
     
  K40  100 M  
     
  Sara Burlin Pellbäck -69 FK Studenterna
     
  K40  200 M  
     
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
     
  K40  80 M HÄCK  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K40  HÖJD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K40  LÄNGD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Anna Sunneborn -70 Spårvägens FK
     
  K40  TRESTEG  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K40  KULA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K40  DISKUS 1,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K40  SLÄGGA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K40  SPJUT 600  
     
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K40  VIKT  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
     
  K45  100 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K45  200 M  
     
  Görel Kroné -63 Solna FK
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K45  400 M  
     
  Görel Kroné -63 Solna FK
     
  K45  LÄNGD  
     
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  TRESTEG  
     
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  KULA 4,0  
     
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K50  100 M  
     
  Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  200 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  400 M  
     
  Kyoko Franzén -60 Fredrikshofs IF
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  800 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  300 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  TRESTEG  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  KULA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
     
  K50  DISKUS 1,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
     
  K50  SPJUT 600  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
     
  K55  100 M  
     
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
     
  K55  200 M  
     
  Yvonne Levinovitz -53 Fredrikshofs IF
     
  K65  100 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K65  LÄNGD  
     
  Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
     
  K65  KULA 3,0  
     
  Elisabeth Augustyniak -46 Munsö IF
     
  K70  100 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  200 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  400 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  800 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
Uppdaterad: 25 MAR 2016 12:11 Skribent: Roger Karlsson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info