Hoppa till sidans innehåll

Startlista VDM2012


Startlista VDM 2012

 

Här är den preliminära startlistan ev fel skickas vänligen till This is a mailto link så skall vi försöka att rätta till felen. OBS att de som tillhör en äldre klass än MK75 står i klass MK75 men kommer att redovisas i sina respektive klasser samt att tävla under sina respektive regler för sin åldersklass

 

  MÄN  VIKT  
     
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M35  100 M  
     
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
  Fredrik Skeppstedt -73 IFK Lidingö
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  200 M  
     
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
     
  M35  400 M  
     
  Tobias Rauch -74 Bromma IF
     
  M35  800 M  
     
  Daniel Stenflo -73 Bromma IF
     
  M35  1500 M  
     
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
     
  M35  5000 M  
     
  Jonas Petersson -73 Stockholm FTF
     
  M35  110 M HÄCK  
     
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  400 M HÄCK  
     
  Daniel Stenflo -73 Bromma IF
     
  M35  HÖJD  
     
  Fredrik Jergander -73 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  LÄNGD  
     
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  TRESTEG  
     
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  KULA  
     
  Martin Söderberg -73 IFK Tumba FK
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  DISKUS  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  SLÄGGA  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M35  SPJUT  
     
  Urban Evjen -73 FK Studenterna
     
  M35  VIKT  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M40  100 M  
     
  Peter Siljerud -70 Team Endorfin
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  400 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  800 M  
     
  Johan Kyllerman -72 Ragunda IF
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
     
  M40  1500 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
  Christian Treschow -72 IFK Lidingö
     
  M40  5000 M  
     
  Martin Larsson -71 Huddinge AIS
  Jan Skagerlund -72 Mälarhöjden IK
     
  M40  110 M HÄCK  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  HÖJD  
     
  Peter Siljerud -70 Team Endorfin
     
  M40  LÄNGD  
     
  Johan Kyllerman -72 Ragunda IF
     
  M40  TRESTEG  
     
  Peter Siljerud -70 Team Endorfin
     
  M40  KULA  
     
  Patrick Lindfors -1970 Mälarhöjden IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
     
  M40  DISKUS  
     
  Patrick Lindfors -1970 Mälarhöjden IK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FK
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  SLÄGGA  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Roger Karlsson -71 IFK Tumba FK
     
  M40  SPJUT  
     
  Hunter S Mabon -69 FK Studenterna
     
  M40  VIKT  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
     
  M45  100 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  200 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Johan Bergman -66 Sundbybergs IK
     
  M45  400 M  
     
  Lars-Ove Wåhlander -66 IF Triangeln
  Roger Albers -64 Runday IF
     
  M45  800 M  
     
  Roger Albers -64 Runday IF
     
  M45  1500 M  
     
  Tomas Gunnare -65 Fredrikshofs IF
     
  M45  KULA  
     
  Patrick Ekström-Jöe -63 Älta IF
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  DISKUS  
     
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  SLÄGGA  
     
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  SPJUT  
     
  Hans Nordberg -65 Täby IS
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M45  VIKT  
     
  Mikael Wallin -63 Spårvägens FK
     
  M50  1500 M  
     
  Stefano Testi -61 Boo IF
     
  M50  5000 M  
     
  Johan Schagerström -62 Huddinge AIS
  Stefano Testi -61 Boo IF
  Olle Jorinder -62 FK Studenterna
     
  M50  LÄNGD  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
     
  M50  KULA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
     
  M50  DISKUS 1,5  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
  Erik Holmgren -61 Boo IF
     
  M50  SLÄGGA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
     
  M50  SPJUT 700  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
     
  M50  VIKT  
     
  Johan Löfstedt -59 Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59 Huddinge AIS
     
  M55  100 M  
     
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  200 M  
     
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  400 M  
     
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  HÖJD  
     
  Anders Ekwall -56 Bellevue IK
     
  M55  KULA 6,0  
     
  Alf Nede -53 IFK Linköping
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M55  DISKUS 1,5  
     
  Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Lindköping FK
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
  Ulf Olsson -57 IFK Södertälje
     
  M55  SLÄGGA 6,0  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M55  SPJUT 700  
     
  Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Lindköping FK
  Alf Nede -53 IFK Linköping
  Ulf Olsson -57 IFK Södertälje
     
  M55  VIKT  
     
  Alpo Tornikoski -54 Huddinge AIS
     
  M60  100 M  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  200 M  
     
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M60  800 M  
     
  Bo Larsson - Järvsö IF
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
     
  M60  1500 M  
     
  Nils Nestor -52 Team Skavsåret IF
     
  M60  5000 M  
     
  Bo Larsson - Järvsö IF
     
  M60  HÖJD  
     
  Jan de Besche -50 Turebergs FK
  Bengt Myrberg -51 Fredrikshofs IF
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  LÄNGD  
     
  Sture Holmberg -51 Huddinge AIS
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  KULA 5,0  
     
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  DISKUS 1,0  
     
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  SLÄGGA 5,0  
     
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  SPJUT 600  
     
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF
  Antti Lindstedt -49 Huddinge AIS
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M60  VIKT  
     
  Kjell Andersson -50 Hammarby IF
  Stig-Arne Mattsson -51 Fredrikshofs IF
     
  M65  200 M  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Björn Oback -44 IFK Tumba FK
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  400 M  
     
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  800 M  
     
  Nils Olsson -44 Huddinge AIS
     
  M65  1500 M  
     
  Lars-Eric Bränfeldt -47 Täby IS
     
  M65  LÄNGD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
     
  M65  TRESTEG  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
     
  M65  KULA 5,0  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Georg Boström -47 Mälarhöjden IK
     
  M65  DISKUS 1,0  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M65  SLÄGGA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Georg Boström -47 Mälarhöjden IK
     
  M65  SPJUT 600  
     
  Sven-Ola Komstadius -44 IFK Tumba FK
  Reijo Heilmam -43 Väsby IK
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
     
  M65  VIKT  
     
  Jöran Westberg -47 Huddinge AIS
  Georg Boström -47 Mälarhöjden IK
     
  M70  100 M  
     
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M70  200 M  
     
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M70  400 M  
     
  Roland Olsson -40 IFK Tumba FK
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M70  80 M HÄCK  
     
  Jan Söderström -42 Bromma IF
     
  M70  LÄNGD  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  DISKUS 1,0  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  SLÄGGA 4,0  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
  Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
     
  M70  SPJUT 400  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
     
  M70  VIKT  
     
  Kalle Auvinen -40 Huddinge AIS
  Douglas Ohlsson -40 Huddinge AIS
     
  M75  100 M  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  200 M  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  400 M  
     
  Allan Hörnfeldt -37 Fredrikshofs IF
     
  M75  LÄNGD  
     
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
     
  M75  KULA 4,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  DISKUS 1,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Lars Wennblom -34 Hässelby SK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M75  SLÄGGA 4,0  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  M75  SPJUT 400  
     
  Gunnar Kulleskog -23 Järfälla SK
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Lars-Erik Eriksson -23 Fredrikshofs IF
     
  M75  VIKT  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
  Östen Edlund -34 Ragunda IF
     
  K35  200 M  
     
  Betty Kämpe -76 Bromma IF
     
  K35  800 M  
     
  Betty Kämpe -76 Bromma IF
     
  K35  LÄNGD  
     
  Betty Kämpe -76 Bromma IF
     
  K35  KULA 4,0  
     
  Ulrika Evjen -74 FK Studenterna
     
  K35  DISKUS 1,0  
     
  Ulrika Evjen -74 FK Studenterna
     
  K35  SPJUT 600  
     
  Ulrika Evjen -74 FK Studenterna
     
  K40  100 M  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  200 M  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  KULA 4,0  
     
  Catharina Löfqvist -1971 Kungsängens SK
     
  K40  DISKUS 1,0  
     
  Catharina Löfqvist -1971 Kungsängens SK
     
  K45  100 M  
     
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  200 M  
     
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  1500 M  
     
  Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK
     
  K45  5000 M  
     
  Åsa Nylander -67 IFK Tumba FK
     
  K45  80 M HÄCK  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  HÖJD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  LÄNGD  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  TRESTEG  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
  Tina Trensmar -66 Huddinge AIS
     
  K45  KULA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  DISKUS 1,0  
     
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  SLÄGGA 4,0  
     
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K45  VIKT  
     
  Marika Rydell -67 IFK Tumba FK
  Annelie Schöldström -67 Huddinge AIS
     
  K50  100 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  200 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  400 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  800 M  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  80 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  300 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58 Huddinge AIS
     
  K50  HÖJD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  LÄNGD  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  TRESTEG  
     
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K50  KULA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba FK
  Lena Sundberg -61 IFK Tumba FK
     
  K55  100 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
     
  K55  200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
     
  K55  400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
     
  K55  800 M  
     
  Ulla Karnebäck -53 IFK Tumba FK
     
  K65  200 M  
     
  Marie-Louise Wahlberg -45 Fredrikshofs IF
     
  K70  100 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  200 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  400 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
     
  K70  800 M  
     
  Kristina Carlsson -40 IFK Tumba FK
Uppdaterad: 25 MAR 2016 12:11 Skribent: Roger Karlsson

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info