Hoppa till sidans innehåll

Startlista VDM 2014


Andra versionen av startlista för VDM 2014, ev fel mailas gärna till This is a mailto link

 

  M35  100 M  
     
  Elvis Aleman -77 IFK Lidingö
  Per Sandell -76 FK Studenterna
     
  M35  200 M  
     
  Elvis Aleman -77 IFK Lidingö
  Jonas Bergqvist -75 Danderyd SK
     
  M35  400 M  
     
  Martin Theander -77 IFK Lidingö
  DaVID iNGNÄS -78 IFK Lidingö
  Elvis Aleman -77 IFK Lidingö
  Per Sandell -76 FK Studenterna
     
  M35  800 M  
     
  Martin Theander -77 IFK Lidingö
  Jonas Bergqvist -75 Danderyd SK
     
  M35  HÖJD  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Palle Storm -75 FK Studenterna
     
  M35  LÄNGD  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
     
  M35  KULA  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  Palle Storm -75 FK Studenterna
     
  M35  DISKUS  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
  Palle Storm -75 FK Studenterna
     
  M35  SLÄGGA  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Pierre Ottebratt -76 Hellas FK
  Palle Storm -75 FK Studenterna
     
  M35  SPJUT  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  DaVID iNGNÄS -78 IFK Lidingö
  Henrik Friberg -75 Ösmo Nynäs FK
     
  M35  VIKT 15.0  
     
  Kristian Petersson -75 Huddinge AIS
  Palle Storm -75 FK Studenterna
     
  M40  100 M  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Angel Galán -72 Danderyd SK
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Dick Levin -72 IFK Lidingö
     
  M40  200 M  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
  Dick Levin -72 IFK Lidingö
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
  Adam Dahl -72 Tullinge-Tumba FF
     
  M40  400 M  
     
  Martin Larsson -71  Huddinge AIS
  Johan Wibäck -71 Huddinge AIS
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
  Magnus Nilsson -72 IFK Lidingö
     
  M40  800 M  
     
  Martin Larsson -71  Huddinge AIS
  Henrik Forsberg -74 IFK Lidingö
  Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
     
  M40  1500 M  
     
  Martin Larsson -71  Huddinge AIS
     
  M40  5000 M  
     
  Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS
  Martin Larsson -71  Huddinge AIS
     
  M40  110 M HÄCK  
     
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
     
  M40  400 M HÄCK  
     
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
     
  M40  HÖJD  
     
  Mats Kollbrink -70 Hässelby SK
     
  M40  LÄNGD  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Dick Levin -72 IFK Lidingö
  Adam Dahl -72 Tullinge-Tumba FF
  Daniel Stenflo -73 Team Skavsåret IF
     
  M40  TRESTEG  
     
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
     
  M40  KULA  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
     
  M40  DISKUS  
     
  Magnus Ingvarsson -70 Turebergs FK
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Anders Bäckman -71 Danderyd SK
     
  M40  SLÄGGA  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
     
  M40  SPJUT  
     
  Peter Oldin -71 Hellas FK
  Jens Falk -72 IFK Lidingö
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Urban Evjen -73 Danderyd SK
  Anders Bäckman -71 Danderyd SK
     
  M40  VIKT 15.0  
     
  Johan Jergander -70 Ösmo Nynäs FK
  Henrik Arnedal -74 Ösmo Nynäs FK
     
  M45  100 M  
     
  Johan Danforth -67 Huddinge AIS
  Jan Berneryd -66 Danderyd SK
     
  M45  200 M  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Johan Danforth -67 Huddinge AIS
  Lars Wåhlander -66 IF Triangeln
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
  Hunter S Mabon FK Studenterna
  Peter Söderqvist -69 Tullinge-Tumba FF
     
  M45  400 M  
     
  Jan Berneryd -66 Danderyd SK
     
  M45  1500 M  
     
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  LÄNGD  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
  Hunter S Mabon FK Studenterna
  Peter Söderqvist -69 Tullinge-Tumba FF
     
  M45  KULA  
     
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
  Hunter S Mabon FK Studenterna
     
  M45  DISKUS  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  SLÄGGA  
     
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M45  SPJUT  
     
  Bengt Rilegård -67 Spårvägens FK
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
  Mårten Skogman -67 Bromma IF
     
  M45  VIKT 15.0  
     
  Hans Norberg -65 Huddinge AIS
     
  M50  100 M  
     
  Dan Norrå -63 IFK Lidingö
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Mats Röhr -60 Ystads IF
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  200 M  
     
  Thomas Larm -64 Stockholms FTF
  Mats Röhr -60 Ystads IF
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  400 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  800 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  1500 M  
     
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  5000 M  
     
  Roland Lycksel -64 IFK Lidingö
  Jonas Hellström -61 Danderyd SK
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  100 M HÄCK  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
     
  M50  HÖJD  
     
  Mats Nagle -60 IFK Märsta
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  LÄNGD  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  Anders Toll -61 Uppsala LK
  Lars Fyhr -61 Huddinge AIS
     
  M50  TRESTEG  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  Anders Toll -61 Uppsala LK
     
  M50  KULA 6,0  
     
  Bengt Pettersson -61  Huddinge AIS
  Patrick Ekström-Jöe -63  Älta IF
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
  Jan Åkerblom -62 IFK Lidingö
     
  M50  DISKUS 1,5  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
     
  M50  SLÄGGA 6,0  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
     
  M50  SPJUT 700  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
     
  M50  VIKT 11.34  
     
  Mikael Wallin -63  Spårvägens FK
     
  M55  100 M  
     
  Anders Lind -59 AIK
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  200 M  
     
  Sture Åhs -56  FGF Gotland
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  400 M  
     
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  800 M  
     
  Sture Åhs -56  FGF Gotland
  Hans Krylander -59 Bromma IF
     
  M55  1500 M  
     
  Sture Åhs -56  FGF Gotland
     
  M55  5000 M  
     
  Kalle Svensson -59 Uppsala LK
     
  M55  HÖJD  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  Anders Ekwall -56 Bellevue IK
     
  M55  LÄNGD  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
     
  M55  KULA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
     
  M55  DISKUS 1,5  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
     
  M55  SLÄGGA 6,0  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
     
  M55  SPJUT 700  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
     
  M55  VIKT 11.34  
     
  Johan Löfstedt -59  Huddinge AIS
  Torbjörn Persson -59  Huddinge AIS
     
  M60  100 M  
     
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
  Tapio Kinnunen -54 Tullinge-Tumba FF
     
  M60  200 M  
     
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
     
  M60  100 M HÄCK  
     
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
     
  M60  300 M HÄCK  
     
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
     
  M60  HÖJD  
     
  Jan de Besche -50  Turebergs FK
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
     
  M60  LÄNGD  
     
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
     
  M60  KULA 5,0  
     
  Alpo Tornikoski -54  Tullinge-Tumba FF
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
  Anders Källberg -54 Danderyd SK
  Alf Nede -53 IFK Linköping FK
     
  M60  DISKUS 1,0  
     
  Alpo Tornikoski -54  Tullinge-Tumba FF
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
  Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping FK
  Åke Lundberg -53 Uppsala IF
     
  M60  SLÄGGA 5,0  
     
  Alpo Tornikoski -54  Tullinge-Tumba FF
     
  M60  SPJUT 600  
     
  Antti Lindstedt -49  Huddinge AIS
  Lars-Henrik Stålmarck -53 IFK Linköping FK
     
  M60  VIKT 9.08  
     
  Alpo Tornikoski -54  Tullinge-Tumba FF
     
  M65  100 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  200 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
  Evert Tegle -49 Danderyd SK
     
  M65  400 M  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  800 M  
     
  Lars-Erik Bränfeldt -47 Täby IS
  Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba FF
     
  M65  1500 M  
     
  Lars-Erik Bränfeldt -47 Täby IS
  Raimo Mononen -47 Tullinge-Tumba FF
     
  M65  100 M HÄCK  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  LÄNGD  
     
  Börje Andersson -49 Rånäs 4H
     
  M65  KULA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M65  DISKUS 1,0  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M65  SLÄGGA 5,0  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M65  SPJUT 600  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M65  VIKT 9.08  
     
  Jöran Westberg -47  Huddinge AIS
     
  M70  200 M  
     
  Per Öhrland -42 Huddinge AIS
     
  M70  1500 M  
     
  Arne Håkansson -41 Högby IF
     
  M70  80 M HÄCK  
     
  Björn Oback -44  IFK Tumba
     
  M70  HÖJD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M70  LÄNGD  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
     
  M70  TRESTEG  
     
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
  Björn Oback -44  IFK Tumba
     
  M70  KULA 4,0  
     
  Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M70  DISKUS 1,0  
     
  Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M70  SLÄGGA 4,0  
     
  Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M70  SPJUT 400  
     
  Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS
  Sven-Ola Komstadius -44  IFK Tumba
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M70  VIKT 7.26  
     
  Douglas Ohlson -40 Huddinge AIS
  Bo Sundström -40 Turebergs FK
     
  M75  100 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  200 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  400 M  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
     
  M75  800 M  
     
  Åke Leverin -39 Väsby IK
     
  M75  1500 M  
     
  Åke Leverin -39 Väsby IK
     
  M75  5000 M  
     
  Åke Leverin -39 Väsby IK
     
  M75  LÄNGD  
     
  Anthony Treacher -39 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  KULA 4,0  
     
  Ingvar Lindqvist -38 IFK Lidingö
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  DISKUS 1,0  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M75  SPJUT 400  
     
  Tor Trondset -35 Ösmo Nynäs FK
     
  M80  100 M  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  200 M  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  HÖJD  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  LÄNGD  
     
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  KULA 3,0  
     
  Östen Edlund -34  Ragunda IF
     
  M80  DISKUS 1,0  
     
  Östen Edlund -34  Ragunda IF
  Lars Wennblom -34  Hässelby SK
     
  M80  SLÄGGA 3,0  
     
  Östen Edlund -34  Ragunda IF
     
  M80  VIKT 5.45  
     
  Östen Edlund -34  Ragunda IF
     
  M90  KULA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23  JSK
     
  M90  DISKUS 1,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23  JSK
     
  M90  SLÄGGA 3,0  
     
  Gunnar Kulleskog -23  JSK
     
  M90  SPJUT 400  
     
  Gunnar Kulleskog -23  JSK
     
  M90  VIKT 5.45  
     
  Gunnar Kulleskog -23  JSK
     
  K35  100 M  
     
  Jenny Zettergren -75 Danderyd SK
  Petra Sahlgren -76 IFK Stocksund
     
  K35  200 M  
     
  Jenny Zettergren -75 Danderyd SK
  Petra Sahlgren -76 IFK Stocksund
  Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
     
  K35  LÄNGD  
     
  Jenny Zettergren -75 Danderyd SK
  Betty Kämpe -76 Team Skavsåret IF
     
  K35  KULA 4,0  
     
  Petra Sahlgren -76 IFK Stocksund
     
  K35  DISKUS 1,0  
     
  Lena Björk -76 IFK Lidingö
     
  K40  100 M  
     
  Hanna Tegner -74 Bromma IF
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  200 M  
     
  Hanna Tegner -74 Bromma IF
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  400 M  
     
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  80 M HÄCK  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  400 M HÄCK  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  HÖJD  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  LÄNGD  
     
  Ulrika Evjen -74 Danderyd SK
  Martina Gidlöf -74 IFK Lidingö
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  KULA 4,0  
     
  Ulrika Evjen -74 Danderyd SK
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K40  DISKUS 1,0  
     
  Ulrika Wilkman -72 Ösmo Nynäs FK
     
  K40  SPJUT 600  
     
  Jenny Åkervall -72 IFK Stocksund
     
  K45  100 M  
     
  Charlotta Kimby -65 IFK Stocksund
  Anita Christenson -66 IFK Stocksund
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
     
  K45  200 M  
     
  Anita Christenson -66 IFK Stocksund
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
     
  K45  400 M  
     
  Anita Christenson -66 IFK Stocksund
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
     
  K45  5000 M  
     
  Åsa Nylander -67 IFK Tumba
     
  K45  80 M HÄCK  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
     
  K45  HÖJD  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
     
  K45  LÄNGD  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
  Eva Krönlein -66 IFK Lidingö
  Christina Zuhr -68 IFK Stocksund
     
  K45  TRESTEG  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
     
  K45  KULA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
     
  K45  DISKUS 1,0  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
  Marika Rydell -67  IFK Tumba
     
  K45  SLÄGGA 4,0  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
  Marika Rydell -67  IFK Tumba
     
  K45  SPJUT 600  
     
  Annette Rylander -69 IFK Stocksund
     
  K45  VIKT 9.08  
     
  Annelie Schöldström -67  Huddinge AIS
  Marika Rydell -67  IFK Tumba
     
  K50  100 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  200 M  
     
  Katja Berend -62 Bromma IF
     
  K50  KULA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba
  Marium Rehman -62  IFK Tumba
     
  K50  DISKUS 1,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba
  Marium Rehman -62  IFK Tumba
     
  K50  SLÄGGA 3,0  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba
  Marium Rehman -62  IFK Tumba
     
  K50  SPJUT 500  
     
  Marie Carlström -60 IFK Tumba
  Kristina Trollsås -61 Danderyd SK
  Marium Rehman -62  IFK Tumba
     
  K50  VIKT 7.26  
     
  Marium Rehman -62  IFK Tumba
     
  K55  100 M  
     
  Rose-Marie Soto -58 Hässelby SK
  Lilly Wizén -55  FGF Gotland
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  200 M  
     
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  400 M  
     
  Lilly Wizén -55  FGF Gotland
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K55  300 M HÄCK  
     
  Gunnel Tolfes -58  FK Studenterna
     
  K60  100 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
     
  K60  200 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
     
  K60  400 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
     
  K60  800 M  
     
  Ulla Karnebäck -53  FK Studenterna
     
  K70  100 M  
     
  Barbro Bobäck -44 Säter Friidrott
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
     
  K70  200 M  
     
  Barbro Bobäck -44 Säter Friidrott
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
     
  K70  400 M  
     
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
     
  K70  800 M  
     
  Kristina Carlsson -40  FK Studenterna
Uppdaterad: 25 MAR 2016 12:14 Skribent: Mikael Magnusson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info