Hoppa till sidans innehåll

2016 DM Mångkamp startlista


Preliminär startlista för mångkampen den kommande helgen.

ev fel mailas till This is a mailto link

När det gäller efteranmälningar så finns information vid varje klass hur många som kommer att accepteras. OBS att i klasserna PF15 PF13 domär uppdelade på 2st klasser för attde är Svealandsmästerskap. De innebär att i F13-F12 är de totalt 4st platser kvar i dessa klasser.

 





Anmälningsläget den 13 maj kl 23.30

Antalet efteranmälningar som tillåts står vid respektive klass




OBS ATT 14-15 TÄVLAR SAMTIDIGT




OBS ATT 12-13 TÄVLAR SAMTIDIGT



  P19 TIOKAMP Efteranmälning max 6st
     
82 Gabriel Rosshagen -98 Hässelby SK
86 Kevin Duvert -98 Turebergs FK
97 Axel Abrahamsson -98 Bromma IF
     
  P17 TIOKAMP Efteranmälning max 4st
     
2 Simon Thor -00 IFK Märsta
8 Jonas Renz -99 GoIF Tjalve
23 Anton Olsson -00 FIK Färjestaden
93 Edvin Hagberg -99 Turebergs FK
     
  P15 ÅTTAKAMP Efteranmälning max 2st tillsammans med P14
     
11 Noah Ander -01 Bromma IF
13 Markus Lantto -01 Bromma IF
42 Carl Hedin -01 Eksjö Södra IK
     
  P14 ÅTTAKAMP Efteranmälning max 2st tillsammans med P15
     
28 Jonathan Howser -02 Täby IS
43 Olof Hedin -02 Eksjö Södra IK
56 Oliver Papinski -02 Täby IS
     
  P13 FEMKAMP Efteranmälning max 5st tillsammans med P12
     
10 Aron Swartz -03 Östersunds GIF
12 Petter Lundberg -03 Bromma IF
20 Anton Högkvist -03 Åsbro GoIF
22 Malte Fuchs Edberg -03 Bromma IF
38 Martin Sundberg -03 Hammarby IF
57 Oliver Ekström -03 IF Göta Karlstad
74 Mikael Alm -03 IFK Tumba
     
  P12 FEMKAMP Efteranmälning max 5st tillsammans med P13
     
41 Winston Marklund -04 Hammarby IF
48 Tobias Pettersson -04 Hammarby IF
49 Ludvig All -02 Täby IS
50 Vincent Siwek IFK Gnesta
     
  P11 FEMKAMP Efteranmälning max 5st
     
51 Adrian Siwek -05 IFK Gnesta
59 Dean Larsson IFK Tumba
76 Jack Attelöf -06 Hammarby IF
77 Henrik Avebäck -06 Hammarby IF
78 William Loqvist -06 Hammarby IF
79 Elias Kapell -06 Hammarby IF
89 Simon Sennerö -05 IFK Tumba
92 Josef Lindberg -05 IF Linnéa
94 Oscar Heaton -05 Huddinge AIS
95 Liam Sandberg -05 Huddinge AIS
99 Noah Lindqvist -06 Hammarby IF
     
  P9 TREKAMP Efteranmälning max 4st
     
100 Alexander Sand -07 IFK Tumba
101 Cheick Oumar -07 Hammarby IF
102 Alexander Vanky -08 Hammarby IF
103 Oscar Tillgren -07 IFK Tumba
     
  KVINNOR SJUKAMP Efteranmälning max 3st tillsammans med F19
     
35 Linda Åkerman -71 IFK Halmstad
84 Malin Skogström -95 Hässelby SK
     
  F19 SJUKAMP Efteranmälning max 3st tillsammans med K22
     
40 Lisa Piscator -97 IF Göta Karlstad
58 Lovisa Östervall -97 IFK Tumba
83 Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK
     
  F17 SJUKAMP Efteranmälning max 2st
     
3 Erika Wärff -00 Malmö AI
7 Sara Engman -99 Boden Friidrott
15 Lovisa Karlsson -00 Högby IF
16 Annina Stens -99 Spårvägens FK
17 Ida Thunberg -99 IK Stål
18 Frida Bergvall -99 IFK Växjö
21 Alma Kilpeläinen -99 Ljungby FIK
29 Saga Backeström -99 Umedalens IF
30 Evelina Backeström -99 Umedalens IF
47 Frida Wistfors -99 Linköpings GIF
64 Fanny Jonsson -99 Östersunds GIF
80 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba
88 Camilla Appel -99 IF Göta Karlstad
98 Amanda Eriksson -00 Spårvägens FK
     
  F15 SEXKAMP Efteranmälning max 7st tillsammnas med F14
     
9 Nora Swartz -01 Östersunds GIF
14 Mikael Ekman -01 Täby IS
52 Feben Tewelde -01 Järvsö IF
65 Klara Rådbo -01 Hammarby IF
90 Helena Cronstedt -01 Malmö AI
     
  F14 SEXKAMP Efteranmälning max 7st tillsammnas med F15
     
5 Vendela Wahlberg -02 IFK Lidingö
6 Madaleine Aulio -02 IFK Lidingö
19 Vendela Högkvist -02 Åsbro GoIF
33 Stella Vetro -02 Katrineholms SK
36 Filippa Dedorsson -02 IFK Kristinehamn
39 Matilda Strand -02 Filipstads FIK
44 Agnes Brunnsgård -02 IFK Kristinehamn
54 Agda Wiklund -02 Turebergs FK
55 Leticia Buchli -02 Täby IS
62 Ella Enander -02 Täby IS
81 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba
96 Ella Hagman -02 Huddinge AIS
     
  F13 FEMKAMP Efteranmälning max 4st Tillsammans med F12
     
1 Lovisa Ewerbld -03 Danderyds SK
4 Lotta Putkiranta -03 Espoon Tapiot
25 Beata Edelholm -03 Hammarby IF
26 Katharina Gråman -03 Tyresö FK
27 Frida Hjort -03 Säters IF
37 Albertina Brandt -03 Hammarby IF
53 Kajsa Manzi -03 Täby IS
66 Molly Grundmark -03 IFK Tumba
67 Elvira Magnusson -03 IFK Tumba
69 Sofia Hammarvall -03 IFK Tumba
75 Olivia Asp -03 IFK Tumba
87 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK
91 Ines Lindberg -03 IF Linnéa
     
  F12 FEMKAMP Efteranmälning max 4st Tillsammans med F13
     
24 Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
34 Matilda Åkerman -04 IFK Halmstad
45 Tilde Söderlund -04 Alunda SK
46 Molly Haraldsson -04 Alunda SK
68 Agnes Hanell -04 IFK Tumba
70 Inez Wallin -04 IFK Tumba
85 Emma Nyman Wänseth -04 Östersunds GIF
     
  F11 FEMKAMP Efteranmälning max 0st
     
31 Norah Lind -05 Hammarby IF
32 Alvah Lind -05 Hammarby IF
60 Ellen Forsell -06 IFK Tumba
61 Line Strand -06 IFK Tumba
63 Maja Simonsson -06 Hammarby IF
71 Vendela Magnusson -06 IFK Tumba
72 Liv Hanell -06 IFK Tumba
73 Tilde Hammarwall -06 IFK Tumba




F9 TREKAMP Efteranmälning max 4st

   
104 Thelma Gullqvist Persson -07 IFK Tumba
105 Maja Eriksson -07 IFK Tumba
106 Elin Westergren -07 Mälarö SOK
107 Amelia Berggren -07 IFK Tumba



 

Uppdaterad: 13 MAJ 2016 23:33 Skribent: Roger Karlsson
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info