Hoppa till sidans innehåll

2017 Startlista mångkamp inne


Här är den andra versionen av startlistan till mångkampen 2017 7-8 januari i Sätra Uppdaterad den 3 januari kl 10.08

Ev fel eller andra oklarheter malias till This is a mailto link

MÄN SJUKAMP  
   
Hunter S Mabon -69 Danderyds SK
Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK
   
P19 SJUKAMP  
   
Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99 Hellas FK
Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK
   
P17 SJUKAMP  
   
Jonathan Håkansson -01 Hammarby IF
Simon Thor -01 IFK Märsta
Carl af Forselles -01 Hellas FK
William Gradell -01 Hellas FK
Elias Sahlin -01 Hellas FK
Jacob Palmerstedt -00 Hammarby IF
Theodor Duvert - Turebergs FK
Arthur Abrahamsson -01 Bromma IF
   
P15 SJUKAMP  
   
Petter Lundberg -03 Bromma IF
Jonathan Howser - Täby IS
Oskar Edlund -02 Täby IS
Malte Fuchs Edberg -03 Bromma IF
Oliver Papinski -02 Täby IS
Elias Linnd -03 Hässelby SK
Ludvig All -02 Täby IS
Filip Svahn -03 Sundsvalls FI
Filip Gunnarsson -03 Sundsvalls FI
Martin Sundberg -03 Hammarby IF
Erik Torgersson -03 Hammarby IF
Markus Moberg -03 Hammarby IF
Teodor Borgius -03 Hammarby IF
Johannes Jansson -02 Östhammars FI
Elliot Duvert  Turebergs FK
Edvin Livak -03 Bromma IF
Kevin Lopez -03 IFK Tumba
Mikael Alm -03 IFK Tumba
Johan Strandberg Bromma IF
   
P13 FYRKAMP  
   
Adrian Holma -05 Täby IS
Joel Enander -05 Täby IS
Max Sundgren -04 Täby IS
Wilhem Waldenlind -04 IF Linnéa
Mindor Bergler -05 Hässelby SK
Olle Skymne -05 Hässelby SK
Axel Nordenskiöld -05 Hellas FK
Hugo Winther -04 Turebergs FK
Linus Jonsson -04 Hässelby SK
Tim Engqvist -04 IFK Tumba
Winston Marklund -04 Hammarby IF
Hampus Forster -05 Hammarby IF
Isak Sterner -04 Täby IS
Dennis Varonen -04 Huddinge AIS
Jesper Närhi -05 IFK Tumba
Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK
   
P11 FEMKAMP  
   
Leo Papinski -07 Täby IS
Kevin Sjöström -07 IFK Märsta
Irving Lind -07 Hässelby SK
Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs SK
John Bäck -06 Turebvergs FK
Jack Attelöf -06 Hammarby IF
Elis Hörberg Alandh -06 Hammarby IF
William Loqvist -06 Hammarby IF
Elias Kapell -06 Hammarby IF
Quincy Hackett -07 Hammarby IF
Malte Sundberg -07 Hammarby IF
Noah Lindqvist -07 Hammarby IF
Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK
Gabriel Vaalundi -06 Hanvikens SK
Oliver Clausinbb -06 Hanvikens SK
Ville Rennemark -06 Hanvikens SK
William Quist -06 Hanvikens SK
Oskar Sterner - Täby IS
   
P9 TREKAMP  
Jacob Ferm-Inger -08 Sundbybergs IK
William Ferm-Inger -08 Sundbybergs IK
Sture Berg -08 Sundbybergs IK
Vilhelm Nilsson -08 Sundbybergs IK
Hampus Fromell -08 Hammarby IF
Benjamin Wilkinsson -08 Hammarby IF
Joel Jansson -08 Östhammars FI
Levi Back -08 Turebergs FK
Albin Erlandsson -09 Hanvikens SK
Morgan Källqvist -09 Hanvikens SK
Viggo Janeld -09 Hanvikens SK
   
P7 TREKAMP  
Vidar Ek -10 Sundbybergs FK
   
KVINNOR FEMKAMP  
   
Beatrice Lantz -97 IFK Växjö
Emelia Stenström -97 Huddinge AIS
   
F19 FEMKAMP  
   
Frida Wistfors -99 Linköpings GIF
Sara Bahat -99 Århus1900 DEN
Frida Bergvall -99 IFK Växjö
   
F17 FEMKAMP  
   
Amanda Finney Nilssonb -01 Täby IS
Lovisa Karlsson -02 Högby IF
Lovisa Lindholm -01 Linköpings GIF
Linnéa Bodin -00 KFUM Örebro
Ebba Löfholm -00 KFUM Örebro
Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro
Amanda Ivehammar -01 Linköpings GIF
Elisabeth Getahun -01 Hellas FK
Klara Rådbo -01 Hammarby IF
Filippa Straumsnes -00 Tyresö FK
Nellie Millde Bromma IF
   
F15 FEMKAMP  
   
Ella Enander -02 Täby IS
Cecilia Nybleus -02 Bromma IF
Ella Hagman -02 Huddinge AIS
Tilde Gudmundsson -02 IFK Växjö
Bilge Kaya -02 Hellas FK
Draina Kintu -02 Hellas FK
Caroline Cedergren -02 Hellas FK
Vendela Eiberg -02 Huddinge AIS
Sara Svalberg -02 IFK Lidingö
Leticia Yumi Buchli -02 Täby IS
   
F14 FEMKAMP  
   
Caroline Graveley -03 Hässelby SK
Emelie Beckman -03 Hässelby SK
Tuva Kjellström -03 Hässelby SK
Marika Åstrand -03 Hässelby SK
Jessica Holmberg -03 Hässelby SK
Clara Fallenius -03 Hässelby SK
Laura Fodr -03 Hässelby SK
Julia Nilsson -03 Sundbybergs IK
Engla Grafström Andersson -03 Sundsvalls FI
Vendela Wermelin -03 Sundsvalls FI
Emma Jansson -03 Sundsvalls FI
Kira Jannlund -03 Mälarhöjdes IK
Beata Edelholm -03 Hammarby IF
Linn Harrysson -03 Hammarby IF
Albertina Brandt -03 Hammarby IF
Rrebecka Hagardt -03 IFK Lidingö
Victoria Psilander -03 IFK Lidingö
Sofia Hammarwall -03 IFK Tumba
Tove  Tjeder -03 Täby IS
Olivia Asp -03 IFK Tumba
Elvira Magnusson -03 IFK Tumba
Molly Grundmark -03 IFK Tumba
Tava Barivan -03 Hässelby SK
Kajsa Manzi -03 Täby IS
Elsa Eriksson -03 Hässelby SK
   
F13 FYRKAMP  
   
Sara Winberg -04 Täby IS
Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
Stella Gudmundsson -04 IFK Växjö
Ida Östling -04 Hellas FK
Vilda Dahllöf -04 Hellas FK
Malin Axelson -04 Bromma IF
Tilde Söderlund -04 Alunda SK
Molly Haraldsson -04 Alunda SK
Ebba Axelsson -04 IFK Tumba
Alannah Hellstadius -04 Hammarby IF
Lana Lackannovi -04 Hammarby IF
Frida Krantz -04 Hammarby IF
Alva Enblad -04 Hammarby IF
Minna Silvell -04 Huddinge AIS
Inez Wallin -04 IFK Tumba
Elsa Axwik Reuergårdh -04 IFK Tumba
Agnes Hanell -04 IFK Tumba
Lia Cederberg -04 Täby IS
Nicole Nyberg -04 Täby IS
Louise Tilly -04 Täby IS
Alvah Lind -04 Hammarby IF
Norah Lind -04 Hammarby IF
Thea Katasoulaki -04 Hanvikens SK
Felicia Johansson -04 Hanvikens SK
Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK
Ebba Lind -04 Hanvikens SK
   
F12 FYRKAMP  
   
Julia Samuelsson -05 Hässelby SK
Beatrix Flensberg -05 Hässelby SK
Natalie Lindgren -05 Hässelby SK
Filippa Östling -05 Hellas FK
Matilda Bergström -05 Hellas FK
Frida Nyström -05 Hammarby IF
Agnes Jansson -05 Hammarby IF
Linnéa Lindefalk -05 Hammarby IF
Alma Renard -05 Hammarby IF
Julia Wheeler -05 Hammarby IF
Sofia Eriksson -05 Hammarby IF
Thea Zäll Boholm -05 Hammarby IF
Alice Ivarsson -05 Hammarby IF
Tilja Stålnacke -05 Österhaninge IF
Klara Junegard -05 IFK Tumba
Mellanie Neudinger Nellmar -05 IF Linnéa
   
F11 FYRKAMP  
   
Elsa Kjellström -06 IF Triangeln
Julia Waldenlind -06 IF Linnéa
Annie Grindange -06 Turebergs FK
Anna Lindgren -06 Hässelby SK
Maggie Dahllöf -06 Hellas FK
Alexandra Lindesvärd -06 Hellas FK
Emmy Parck -06 Hellas FK
Minea Öhlén -06 Hammarby IF
Molly Simonsson -06 Hammarby IF
Maja Simonsson -06 Hammarby IF
Elma Edenå -06 Hammarby IF
Nathannael Möller -06 Hammarby IF
Tyra Hedberg -06 Hammarby IF
Ebba Wennebjer -07 Hammarby IF
Emma Jäderberg -06 Hanvikens SK
Sofia Rasmussen -06 Hanvikens SK
Ester Ellqvist -06 IFK Tumba
Ellen Forsell -06 IFK Tumba
Felizia Raitis -07 Huddinge AIS
Tilde Hammarwall -06 IFK Tumba
Amilia Jergmar -07 Boo IF
Alva Back -06 Turebergs FK
Liv Hanell -06 IFK Tumba
Vendela Magnusson -06 IFK Tumba
   
F9 TREKAMP  
Alicia Buendia Andersson -08 Sundbybergs IK
Feyona Tewodros -08 Sundbybergs IK
Simbo Grima -08 Sundbybergs IK
Tindra Ringdahl -08 Sundbybergs IK
Alice Lindqvist -09 Sundbybergs IK
Dalida Antar -09 Sundbybergs IK
Nella Nilsson -09 Sundbybergs IK
Emma Fröberg -09 Sundbybergs IK
Agnes Bonerud -09 Hanvikens SK
Julia Bonerud -09 Hanvikens SK
Tyra Sparv -08 Hammarby IF
Leona Molin -08 Hammarby IF
Edit Jansson -08 Hammarby IF
Tuva Rennemark -09 Hanvikens SK
Julia Spak -09 Hanvikens SK
Lova Näslund -09 Hanvikens SK
Tyra Sternlind -09 Hanvikens SK
   
F7 TREKAMP  
Nellie Carlsson -10 Sundbybergs IK
Elsie Emm Östlund -10 Sundbybergs IK
Felicia Henningsson -10 Sundbybergs IK
Eliyana Tewodros -10 Sundbybergs IK
Maja Martini -10 Skeninge IK

 

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info