Hoppa till sidans innehåll

Startlista Ute 2017


Startlista mångkampen den 13-14 maj i Sätra uppdaterad den 10maj kl 11.55.

Ev fel mailas till This is a mailto link även fel som ev felstavningar av namn sóch fel födelseår.

 

  MÄN TIOKAMP  
     
  Andreas Gustafsson -97 Falu IK
     
  P19 TIOKAMP  
     
  Anton Olsson -99 FIK Färjestaden
  Gabriel Rosshagen -98 Hässelby SK
  Axel Abrahamsson -98 Bromma IF
     
  P17 TIOKAMP  
     
  Simon Thor -00 IFK Märsta
  Emil Uhlin -00 Falu IK
  Theodor Duvert -01 Turebregs FK
  Arthur Abrahamsson -01 Bromma IF
  Philip Stömne -00 Valbo AIF
     
  P15 ÅTTAKAMP  
     
  Felix Nyberg -03 Bromma IF
  Martin Sundberg -03 Hammarby IF
  Teodor Borgius -03 Hammarby IF
  Sebastian Eriksson -03 Alunda SK
  Elliot Duvert -03 Turebregs FK
  Elias Lind -03 Hässelby SK
  Martin Sundberg -03 Hammarby IF
  Kevin Lopez -03 IFK Tumba
  Malte Fuchs Edberg -03 Bromma IF
  Hugo Norberg -02 Sundsvalls FI
  Vincent Öhlund -03 Sundsvalls FI
  Filip Gunnarsson -03 Sundsvalls FI
  Filip Swahn -03 Sundsvalls FI
     
  P13 FEMKAMP  
     
  Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK
  Adam Eriksson -04 Hanvikens SK
  Linus Jonsson -04 Hässelby SK
  Hugo Winther -04 Turebergs FK
  Max Sundgren -04 Täby IS
  Willhelm Waldenlind -04 IF Linnéa
  Tim Engqvist -04 IFK Tumba
     
  P11 FEMKAMP  
     
  Alexander Sand -07 IFK Tumba
  Elias Kapell -06 Hammarby IF
  Henrik Deresiewicz -07 Sundbybergs SK
  Oscar Holmgren -06 IFK Tumba
  John Bäck -06 Turebvergs FK
  Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK
  Joel Zetterberg -07 Hanvikens SK
  Petter Skåhl -06 Hammarby IF
     
  KVINNOR SJUKAMP  
     
  Malin Skogström -95 Hässelby SK
  Erika Wärff -00 Malmö AI
  Beatrice Lantz -97 IFK Växjö
  Lovisa Östervall -97 Upsala IF
  Sofia Mossberg -95 Falu IK
     
  K22 SJUKAMP  
     
  Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK
  Emilia Stenström -97 Huddinge AIS
     
  F19 SJUKAMP  
     
  Frida Bergvall -99 IFK Växjö
  Sara Bahat -99 Århus1900 DEN
  Helena Kolte -98 Täby IS
     
  F17 SJUKAMP  
     
  Nellie Millde -01 Bromma IF
  Lovisa Karlsson -00 Högby IF
  Ingrid Holmquist -00 KFUM Örebro
  Helena Cronstedt -01 Malmö AI
  Tilde Johansson -01 Falkenbergs IK
  Amanda Eriksson  Spårvägens FK
  Amanda Finney Nilsson -01 Täby IS
     
  F15 SEXKAMP  
     
  Emelie Beckman -03 Hässelby SK
  Vendela Wahlberg -02 IFK Lidingö
  Marika Åstrand -03 Hässelby SK
  Lisa Fröberg -02 IFK Lidingö
  Beata Edelholm -03 Hammarby IF
  Kathleen Larsson -03 Hammarby IF
  Albertina Brandt -03 Hammarby IF
  Caroline Graveley -03 Hässelby SK
  Elsa Eriksson -03 Hässelby SK
  Kathleen Larsson -03 Hammarby IF
  Clara Hallenius -03 Hässelby SK
  Laura Fodor -03 Hässelby SK
  Molly Johansson -02 Falkenbergs IK
  Elvira Magnusson -03 IFK Tumba
  Lina Arousell -02 Iggesunds SK
  Ellinore Dahlberg -03 Bromma IF
  Engla Grafström Andersson -03 Sundsvalls FI
  Vendela Wermelin -03 Sundsvalls FI
  Vera Risberg -03 Sundsvalls FI
  Emma Jansson -03 Sundsvalls FI
  Mathilda Mertsch -03 Bromma IF
  Johanna Dalin -03 Bromma IF
  Tove  Tjeder -03 Täby IS
  Ellinore Dahlberg -03 Bromma IF
     
  F13 FEMKAMP  
     
  Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK
  Filippa Gil -04 Hanvikens SK
  Felicia Johansson -04 Hanvikens SK
  Ebba Lind -04 Hanvikens SK
  Karin Bengtsson -04 Hanvikens SK
  Thea Katasoulaki -04 Hanvikens SK
  Frida Krantz -04 Hammarby IF
  Elsa Öhman -05 Hammarby IF
  Linnéa Lindefalk -05 Hammarby IF
  Rinna Goitom -05 Hammarby IF
  Molly Haraldsson -04 Alunda SK
  Tilde Söderlund -04 Alunda SK
  Tyra Hedin -05 IFK Lidingö
  Linnéa Svanhall -04 FIK Färjestaden
  Sara Winberg -04 Täby IS
  Agnes Hanell -04 IFK Tumba
  Irene Dahl -05 Tullinge Friidrott
  Stina Bygdén -05 IFK Tumba
  Norah Lind -05 Hammarby IF
  Alvah Lind -05 Hammarby IF
     
  F11 FEMKAMP  
     
  Ellen Forsell -06 IFK Tumba
  Maja Eriksson -07 IFK Tumba
  Amelia Berggren -07 IFK Tumba
  Julia Waldenlind -06 IF Linnéa
  Liv Hanell -06 IFK Tumba
  Maja Simonsson -06 Hammarby IF
  Tyra Hedberg -06 Hammarby IF
  Nova Raitis -06 Hanvikens SK
  Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK
     
  F9 TREKAMP  
     
  Kajsa Adelly -08 IFK Tumba
  Cornelia Häggemark -08 IFK Tumba
  Elise Rydell -08 IFK Tumba
     
  F7 TREKAMP  
     
  Nellie Carlsson -10 Sundbybergs IK
  Elise Emm Östlund -10 Sundbybergs IK
Uppdaterad: 10 MAJ 2017 11:58 Skribent: Christian Östervall
E-post: This is a mailto link

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info