Hoppa till sidans innehåll

Startlista inne 2019


Starlista uppdaterad 2019-01-09 kl 11.35

         
  MÄN SJUKAMP   5st  
         
1 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK    
3 Darko Pesic -92 Montenegro    
15 Andreas Gustafsson -97 Falu IK    
44 Anton Johansson -93 Spårvägens FK    
120 Thobias Thorwid -91 AIK Friidrott    
         
  M22 SJUKAMP   1st  
         
7 Emil Nilsson -99 IF Göta Karlstad    
         
  P19 SJUKAMP   4st  
         
2 Carl af Forselles -01 Hässelby SK    
16 Emil Uhlin -00 Falu IK    
45 Simon Thor -00 IFK Märsta    
133 Benjamin Tinglöf -01 Ärla IF    
         
  P17 SJUKAMP   8st Stängd
         
8 Oliver Ellström -03 IF Göta Karlstad    
33 Pontus Lindell -03 Upsala IF    
59 Elias Lind -03 Hässelby SK    
78 Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK    
79 Viktor Rydåker -03 Alunda SK    
95 David Thid -03 Hammarby IF    
105 Arvid Wändesjö -03 Tyresö FK    
127 Elliot Duvert -03 Turebregs FK    
         
  P15 SJUKAMP   15st  
         
4 Mindor Bergler -05 Hässelby SK    
5 Jakob Henningsohn -05 Hässelby SK    
31 Elias Boman -04 Hässelby SK    
39 Joel Enander -05 Täby IS    
40 Viggo Stridh -05 Täby IS    
50 Linus Jonsson -04 Hässelby SK    
51 Leo Göransson -05 Klippans FK    
53 Lucas Törnström -05 Danderyds SK    
54 Victor Törnström -05 Danderyds SK    
68 Noah Pimentel -05 IFK Lidingö    
73 Jacob Nilsson -05 Spårvägens FK    
87 Adam Eriksson -04 Hanvikens SK    
88 Christoffer Bergkvist -05 Hanvikens SK    
89 Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK    
121 Patrick Hopkins -04 Alunda SK    
         
  P13 FYRKAMP   16st Stängd
         
11 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK    
14 Filip Herre -06 Hammarby IF    
18 William Loqvist -06 Hammarby IF    
34 Elias Kapell -06 Hammarby IF    
35 Anton Roslund -07 Hammarby IF    
62 Jonathan Edberg -06 Turebergs FK    
64 Filip Olsson -06 Bromma IF    
65 John Bäck -06 Turebergs FK    
69 Jade Pimentel -07 IF Linnea    
76 Oliver Ericsson -06 Österhaninge IF    
90 Jakob Jansson -06 Värmdö IF    
106 David Berglund -07 AIK Friidrott    
117 William Saluveer -06 Värdö IF    
124 Gabriel Öhrner -06 Hammarby IF    
125 Axel Nilsson -06 Värmdö IF    
129 Vidar Pege -06 Spårvägens FK    
         
  P11 FYRKAMP   6st  
         
96 Carl Grindange -09 Turebergs FK    
99 Oscar Johansson -08 Hanvikens SK    
100 Joel Bäck -08 Turebergs FK    
101 Ivar Olsson -09 Bromma IF    
103 Levi Back -08 Turebergs FK    
104 Oskar Thews -08 Bromma IF    
         
         
  KVINNOR FEMKAMP   2st  
         
119 Madeleine Serenhov -91 IFK Lidingö    
123 Amanda Holmberg -98 Lidköpings IS    
         
  K22 FEMKAMP   1st  
         
19 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS    
         
  F19 FEMKAMP   2st  
         
9 Olivia Österling Strömstedt -01 IF Göta    
102 Elvira Carlén -01 Lerum FI    
         
  F17 FEMKAMP   18st Stängd
         
10 Hanna Karlsson -03 IF Göta Karltad    
20 Alexandra Mella -03 Täby IS    
27 Sofia Hammarwall -03 IFK Tumba    
30 Victoria Psilander -03 IFK Lidingö    
46 Victoria Wickman -03 Alunda SK    
48 Tova Gabrielsson -03 Täby IS    
58 Pernilla Norgren -02 Umedalens IF    
63 Sophie Reid -02 IK Ymer    
71 Ebba Åhman -02 IK Ymer    
77 Justina Esangbedo -03 Kvarnsvedens FIK    
80 Alice Lind -03 Hanvikens SK    
81 Ida Åhlander -03 Hanvikens SK    
93 Laura Fodor -03 Hässelby SK    
94 Lotta Putkiranta -03 Espoon Tapiot    
97 Marika Åstrand -03 Hässelby SK    
108 Alma Flygt -03 Täby IS    
128 Clara Fallenius -03 Hässelby SK    
136 Tyra Landin Västerås FK    
         
  F15 FEMKAMP   28st Stängd
         
6 Natalie Lindgren -05 Hässelby SK    
13 Sara Winberg -04 Täby IS    
17 Lara Johnsson - 05 Turebergs FK    
21 Alvah Lind -05 Tyresö FK    
22 Norah Lind -05 Tyresö FK    
24 Matilda Halfwordson -05 Bromma IF    
28 Tilde Söderlund -04 Alunda SK    
32 Sydney Karlström -04 Åhus FIK    
36 Lisa Appelquist -05 Bromma IF    
47 Mira Johansson -05 Malmö AI    
52 Wilma Nilsson -05 Klippans FK    
56 Mellanie Neudinger Nellmar -05 IFK Lidingö    
57 Lisa Mårtensson -05 Huddinge AIS    
60 Anna Strunke -05 Turebergs FK    
70 Alice Ivarsson -05 Hammarby IF    
75 Lykke Iacobaeus -04 Värmdö IF    
82 Ebba Lind -04 Hanvikens SK    
83 Felicia Johansson -04 Hanvikens SK    
84 Filippa Gil -04 Hanvikens SK    
85 Karin Bengtsson -04 Hanvikens SK    
86 Thea Katasoulaki -04 Hanvikens SK    
112 Tasa Scheele -04 Täby IS    
114 Louise Tilly -04 Täby IS    
116 Cornelia Svensson -05 IFK Tumba    
118 Tyra Hedin -05 IFK Lidingö    
122 Elsa Bernelind -04 Alunda SK    
126 Elsa Wållgren -04 Lerum FI    
131 Filippa Rydensjö -04 Eskilstuna Friidrott    
         
  F13 FYRKAMP   25st Stängd
         
12 Elsa Kagevik -06 Turebergs FK    
23 Matilda Petersson -06 Turebergs FK    
25 Liv Hanell -06 IFK Tumba    
26 Tilde Hammarwall -06 IFK Tumba    
29 Maja Simonsson -06 Hammarby IF    
37 Linn Adolfsson -06 Hässelby SK    
38 Linnea Lyttle Härdelin -06 Hammarby IF    
41 Lii Jabbour -06 Hammarby IF    
42 Ayla Hallberg Hossain -06 Turebergs FK    
43 Wilma Rydström -06 Hammarby IF    
49 Beate Pott -07 Turebergs FK    
55 Molly Zachrison -06 Hammarby IF    
61 Ulrika Lomakka -07 Hellas FIK    
66 Annie Grindange -06 Turebergs FK    
67 Alva Back -06 Turebergs FK    
72 Rut Grufman -06 Täby IS    
74 Ebba Wennebjer -07 Hammarby IF    
91 Tove Olsson -06 Hammarby IF    
98 Tyra Hedberg -06 Hammarby IF    
107 Agnes Larsson -06 Hammarby IF    
111 Ellen Forsell -06 IFK Tumba    
113 Tindra Törnestam -06 Spårvägens FK    
115 Ella Johansson -07 Hammarby IF    
130 Kristielle Grahn -06 Spårvägens FK    
132 Elsa Kjellström -06 Hässelby SK    
         
  F11 FYRKAMP   4st  
         
92 Olivia Backlund -08 Ösmo Nynäs FIK    
109 Kajsa Adelly -08 IFK Tumba    
110 Cornelia HäggEmark -08 IFK Tumba    
134 Desreé Nilssonn -08 Spårvägens FK    
Uppdaterad: 14 NOV 2018 22:45 Skribent: Christian Östervall
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info