Hoppa till sidans innehåll

2015 IDM Startlista


 Startlista 

Antal. Klass Namn

Klubb

1 F07 Kajsa Adelly -08 IFK Tumba Friidrott
2 F07 Leah Dunger Johnsson -08 Boo IF
3 F07 Olivia Backlund -08 ÖsmoNynäs FIK
1 F09 Agnes Odda -06 Boo IF
2 F09 Clara Åkerblom Biesheuvel -07 Huddinge AIS
3 F09 Elin Westergren -07 Mälarö SOK
4 F09 Emelie Dani -07 Huddinge AIS
5 F09 Emma Ivarsson -07 Huddinge AIS
6 F09 Emmy Hastings Tulloch -06 Hammarby Friidrott
7 F09 Emmy Wolgast -06  Hammarby Friidrott
8 F09 Felicia Sjölund -07 Huddinge AIS
9 F09 Ida Runge -07 Huddinge AIS
10 F09 Julia Åström -07 Huddinge AIS
11 F09 Liv Hanell -06 IFK Tumba Friidrott
12 F09 Maja Eriksson -07 IFK Tumba Friidrott
13 F09 Minea Öhlen -06 Hammarby Friidrott
14 F09 Nellie Thofelt -06 Hammarby Friidrott
15 F09 Saga Constantinou -07 Huddinge AIS
16 F09 Tilde Hammarström -06 IFK Tumba Friidrott
17 F09 Tove Olsson -06 Huddinge AIS
1 F11 Agnes Hanell -04 IFK Tumba Friidrott
2 F11 Ebba Lind -04 Hanvikens Sportklubb
3 F11 Edvarda Lindén -04 Boo IF
4 F11 Ella Gazso -05 IFK Tumba Friidrott
5 F11 Emma Nyman Wänseth -04 Östersund GIF
6 F11 Felicia Johansson -04 Hanvikens Sportklubb
7 F11 Hanna Brehmer -05 Österhaninge IF
8 F11 Jennifer Österberg -04 Hanvikens Sportklubb
9 F11 Josefin Frick -04 Hanvikens Sportklubb
10 F11 Linnea Backlund -05 ÖsmoNynäs FIK
11 F11 Lisa Adelly -05 IFK Tumba Friidrott
12 F11 Louise Eliasson -04 Bromma IF
13 F11 Maja Björk -04 Huddinge AIS
14 F11 Malin Axelson -04 Bromma IF
15 F11 Molly Stankovic -05 IFK Tumba Friidrott
16 F11 Nike isaksson -04 IFK Lidingö Friidrott. 
17 F11 Norah Lind -05 Hammarby Friidrott
18 F11 Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF
19 F11 Thea Katsoulaki -04 Hanvikens Sportklubb
20 F11 Alvah Lind -05 Hammarby Friidrott
21 F11 Andrea Davidsson -05 Boo IF
1 F13 Albertina Brandt -03 Hammarby Friidrott
2 F13 Alexandra Karlsson -03 Mälarhöjdens IK
3 F13 Alicia Löwhagen -03 Hammarby Friidrott
4 F13 Astrid Lundkvist -02 IFK Tumba Friidrott
5 F13 Elisabeth Hvalgren -02 IFK Lidingö Friidrott. 
6 F13 Ella Enander -02 Täby IS
7 F13 Ella Hagman -02 Huddinge AIS
8 F13 Elsa Preber-02 IFK Lidingö Friidrott. 
9 F13 Elvira Magnusson -03 IFK Tumba Friidrott
10 F13 Elwira Ripsweden -02 IFK Tumba Friidrott
11 F13 Evelina Sjöström -02 IFK Tumba Friidrott
12 F13 Fanny Wijkström -03 IFK Lidingö Friidrott. 
13 F13 Filippa Almkvist --03 IFK Lidingö Friidrott. 
14 F13 Hannah Luxemburg -02 Täby IS
15 F13 Josefin Wikfeldt -02 Mälarhöjdens IK
16 F13 Julia Gazso -02 IFK Tumba Friidrott
17 F13 Julia Håkansson -03 Spårvägens FK
18 F13 Julia Iverman -02 Täby IS
19 F13 Junianna Larsen Brolin -02 Täby IS
20 F13 Katarina Gråman Tyresö Friidrottsklubb
21 F13 Kathleen Larsson -03 Hammarby Friidrott
22 F13 Klara Avebäck -03 Hammarby Friidrott
23 F13 Lisa Fröberg -02 IFK Lidingö Friidrott. 
24 F13 Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK
25 F13 Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK
26 F13 Moa Skagerlund -03 Mälarhöjdens IK
27 F13 Molly Grundmark -03 IFK Tumba Friidrott
28 F13 Nora Dahle -03 IFK Lidingö Friidrott. 
29 F13 Oliva Riddle -03 Hammarby Friidrott
30 F13 Olivia Asp -03 IFK Tumba Friidrott
31 F13 Rebecka Hagardt -03 IFK Lidingö Friidrott. 
32 F13 Saga Odda -03 Boo IF
33 F13 Sofia Hammarwall -03 IFK Tumba Friidrott
34 F13 Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK
35 F13 Victoria Psilander -03 IFK Lidingö Friidrott. 
36 F13 Hilda Larheden Utvik -03 Hammarby Friidrott
37 F13 Sara Luul -03 Hammarby Friidrott
38 F13 Victoria Davidsson -02 Boo IF
39 F13 Sofia Boman-02 Hässelby SK
40 F13 Sara Svalberg -02 IFK Lidingö Friidrott
1 F15 Alva Von Gerber -00 Huddinge AIS
2 F15 Feben Tewelde -01 Järvsö IF
3 F15 Hanna Wallmark -01 Bromma IF
4 F15 Hejla Rilegård -00 Hammarby Friidrott
5 F15 Izabella Ripsweden -00 IFK Tumba Friidrott
6 F15 Leon Frykman -01 Hammarby Friidrott
7 F15 Lianne Olsson -01  Järvsö IF
8 F15 Linnea Molander -01 IFK Tumba Friidrott
9 F15 Liva Gustavsson -01 Spårvägens FK
10 F15 Lucy Björk Sambo -01 Hammarby Friidrott
11 F15 Malin Eriksson -00 IFK Tumba Friidrott
12 F15 My Lindberg -01 Hammarby Friidrott
13 F15 Nellie Millde -01 Bromma IF
14 F15 Stella Godeau -01 IFK Tumba Friidrott
15 F15 Stina Gustavsson -01 Hammarby Friidrott
16 F15 Terese Ackeberg -01 IFK Tumba Friidrott
17 F15 Walda Jonsson -01 Bålsta IK
18 F15 Klara Rådbo -01 Hammarby Friidrott
19 F15 Kajsa Engblom -01 Huddinge AIS
20 F15 Ellen Hiljegren -00 Huddinge AIS
21 F15 Tora Rickelvik -00 Huddinge AIS
1 F17 Bianca Salming -98 Täby IS
2 F17 Daniella Ekström -99 Örbyhus IF
3 F17 Emelie Nyman Wänseth -98 Östersund GIF
4 F17 Frida Bergvall -99  IFK Växjö
5 F17 Hanna Kapell -98 Hammarby Friidrott
6 F17 Linnéa Frobe -98 Täby IS
7 F17 Linnéa Lindh -99 Linköpings GIF
8 F17 Lovisa Glavare Karlsson -99 Täby IS
9 F17 Lovisa Linde -98 Täby IS
10 F17 Maria Lindeberg - 98 Upsala IF Friidrott
11 F17 Maria Södergren -98 Täby IS
12 F17 Mathilda Eriksson -98 IFK Tumba Friidrott
13 F17 Pernilla Hansson -98 Hammarby Friidrott
14 F17 Sara Engman -99 Boden friidrott
15 F17 Tove Olsson -98 IFK Tumba Friidrott
16 F17 Zara Nyholmer -98  Järvsö IF
17 F17  Jennifer Karlsson -99 Hammarby Friidrott
1 F19 Johanna Dyremark -97 IFK Tumba Friidrott
2 F19 Lovisa Östevall -97 IFK Tumba Friidrott
3 F19  Victoria Stöckel -97 Nedre Soppero IK
4 F19 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS
1 K22 Malin Skogström -95 Hässelby SK
2 K22 Sofia Linde  -95 Täby IS
1 P09 Alexander Dani -07 Huddinge AIS
2 P09 Arvid Eriksson -07 Huddinge AIS
3 P09 Carl Malm -07 Mälarhöjdens IK
4 P09 Carl-Axel Falck -07 Mälarhöjdens IK
5 P09 Elias Häggkvist -07 Huddinge AIS
6 P09 Elias Kapell -06 Hammarby Friidrott
7 P09 Elliot Bengtsson -07 Huddinge AIS
8 P09 Gabriel Öhrner -06 Hammarby Friidrott
9 P09 Gustav Fri -06 Hammarby Friidrott
10 P09 Hugo Bennarp -07 Huddinge AIS
11 P09 Hugo Skagerlund -07 Mälarhöjdens IK
12 P09 Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott
13 P09 Joakim Gråman -06 Tyresö Friidrottsklubb
14 P09 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta friidrott
15 P09 Michael Alenrud -07 Huddinge AIS
16 P09 Nathanael Möller -06 Hammarby Friidrott
17 P09 Noa Gustavsson -06 Spårvägens FK
18 P09 Olle Hart -06 IFK Lidingö Friidrott. 
19 P09 Oskar Landberg -06 IFK Lidingö Friidrott. 
20 P09 Theo Lundqvist -07 Huddinge AIS
21 P09 Tor Vilmar -07 Boo IF
22 P09 Viktor Widlund -06 IFK Lidingö Friidrott. 
23 P09 Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö Friidrott. 
24 P09 William Loqvist -06 Hammarby Friidrott
25 P09 Wilmer Harteus -07 Hammarby Friidrott
26 P09 Kasper Jakshöj -07 Väsby IK
27 P09 Jonathan Edberg -06 Tureberg FK
28 P09 Noah Lindqvis -06
Hammarby Friidrott
1 P11 Adam Eriksson -04 Hanvikens Sportklubb
2 P11 Erik Werling -04 Bromma IF
3 P11 Johan Rosenbaum -04 Danderyds SK
4 P11 Johannes Elvin -05 IFK Tumba Friidrott
5 P11 Mille Turesson -04 Hanvikens Sportklubb
6 P11 Napoleon Tsogas P11 IFK Tumba Friidrott
7 P11 Robin Lopez P11 IFK Tumba Friidrott
8 P11 Simon Nordh -04 Bromma IF
9 P11 Winston Marklund -04 Hammarby Friidrott
10 P11 Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK
11 P11 Frej Biverstrand -04 Tureberg FK
12 P11 Linus Jonsson -04 Hässelby SK
13 P11 Elias Boman -04 Hässelby SK
1 P13 Albin Eriksson -03 Hanvikens Sportklubb
2 P13 Andreas Nilsson -01 IFK Tumba Friidrott
3 P13 Anton Yderberg -02 IFK Tumba Friidrott
4 P13 August Schmidt -03 Mälarhöjdens IK
5 P13 Elias Belfrage -03 IFK Lidingö Friidrott. 
6 P13 Elliot Duvert -03 IFK Märsta friidrott
7 P13 Jakob Persson -02 Bromma IF
8 P13 John Strandberg -02 Bromma IF
9 P13 Julius Mördrup -02 IFK Lidingö Friidrott. 
10 P13 Kevin Lopez P13 IFK Tumba Friidrott
11 P13 Leo Raksanyi -02 Mälarhöjdens IK
12 P13 Leo Thillou Thomasson -02 Bromma IF
13 P13 Ludvig All -02 Täby IS
14 P13 Lukas Werner -02 IFK Lidingö Friidrott. 
15 P13 Markus Moberg -03 Hammarby Friidrott
16 P13 Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK
17 P13 Melker Henriksson -02 Bromma IF
18 P13 Måns Boshuis -02 IFK Lidingö Friidrott. 
19 P13 Niklas Wall -03 Tyresö Friidrottsklubb
20 P13 Oscar Bollner -02 IFK Tumba Friidrott
21 P13 Robin isaksson -02 IFK Lidingö Friidrott. 
22 P13 Sebastian Isakson -02  Täby IS
23 P13 Teodor Borgius född -03 Hammarby Friidrott
24 P13 Tom Göransson -03 Hanvikens Sportklubb
25 P13 Viktor Wall -03 Tyresö Friidrottsklubb
26 P13 Erik Torgesson -03 Hammarby Friidrott
1 P15 Arthur Abrahamsson -01 Bromma IF
2 P15 Arvid Gussarsson -00 Hammarby Friidrott
3 P15 Calle Henrysson -01 IFK Märsta friidrott
4 P15 Carl af Forselles -01 Hellas Friidrottsklubb
5 P15 Casper Borgström -00 IFK Lund
6 P15 Enzo Fors -01 Tyresö Friidrottsklubb
7 P15 Erik Thunqvist -00 Bromma IF
8 P15 Felix Prins -00 Hammarby Friidrott
9 P15 Filip Ahlberg -01 Bromma IF
10 P15 Jacob Palmerstedt -00  Hammarby Friidrott
11 P15 Jonatan Håkansson -01 Spårvägens FK
12 P15 Leonard Malm -01 IFK Tumba Friidrott
13 P15 Markus Lantto -01 Bromma IF
14 P15 Max Bechtel -01 Hässelby SK
15 P15 Noah Ander -01 Bromma IF
16 P15 Oscar Glas -01 Bromma IF
17 P15 Theodor Duvert -01 IFK Märsta friidrott
18 P15 Harald Gemmel -01 Hammarby Friidrott
19 P15 Paul Förnestig -01 Hammarby Friidrott
20 P15 Johannes Lilius -01 Huddinge AIS
21 P15 Mikael Lundkvist -00 Huddinge AIS
1 P17 Axel Abrahamsson -98 Bromma IF
2 P17 Carl-Einar Eskonniemi Söderström -99 Hellas Friidrottsklubb
3 P17 Filip Björklund -98 Upsala IF Friidrott
4 P17 Gabriel Rosshagen -98 Hässelby SK
5 P17 Gustaf Backman -99 Spårvägens FK
6 P17 Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK
7 P17 Kevin Duvert -98 IFK Märsta friidrott
8 P17 Viktor Wahlén Diederichsen -98  Spårvägens FK
9 P17  Martin Forsberg -99 Hammarby Friidrott
10 P17  Sebastien Hargeström -98 Hammarby Friidrott
11 P17 Fredrik Kihlblom -98 Huddinge AIS
1 P19 Axel Ohlsson -96  Hässelby SK
1 M22 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK
Uppdaterad: 09 JAN 2015 20:27 Skribent: Christian Östervall
E-post: This is a mailto link

Stöd IFK Tumba Friidrott

IFK TUMBA WEBSHOP HOS BAREKO

BarekoIFKTUMA

STÖD IFK TUMBA HOS SVENSKA SPEL

 

fastighetsbyran.png

Sponsra oss genom Sponsorhuset

sponsorhuset

Postadress:
IFK Tumba FK - Friidrott
Box 214
14730 Tumba

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info